Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Magia Świąt Bożego Narodzenia

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Magia Świąt Bożego Narodzenia"— Zapis prezentacji:

1 Magia Świąt Bożego Narodzenia
Opracowała: Marcelina Sobesto Klasa VI Rok szkolny 2010/2011

2 Zaczarowana Choinka Ustrojone drzewko świerku lub jodły naturalne lub sztuczne, pierwotnie wiązane z pogańska tradycją ludową i kultem wiecznie zielonego drzewka, a obecnie będące nieodłączną ozdobą w czasie Świąt Bożego Narodzenia

3 Ukochany Mikołaj Postać starszego mężczyzny z brodą ubranego w czerwony strój, który wedle różnych legend i bajek w okresie świąt Bożego Narodzenia rozwozi dzieciom prezenty saniami ciągniętymi przez zaprzęg reniferów. Według różnych wersji zamieszkuje wraz z grupą elfów Laponie lub biegun północny.

4 Prezenty Prezent to inaczej - dar podarunek wręczany drugiej osobie przy różnych okazjach. Zwykle jest wręczany z okazji: - urodzin - imienin - świąt - walentynek - ślubu

5 Pyszne potrawy wigilijne
W zależności od regionu i tradycji rodzinnych zestaw wigilijnych potraw jest różny, ale zwyczajowo na wigilijnym stole powinny znaleźć się wszystkie płody ziemi, a potraw powinno być dwanaście. Każdej należy spróbować, co ma zapewnić szczęście przez cały rok. Do najbardziej typowych należą: barszcz z uszkami.

6 Kolędy - pastorałki Pierwotnie radosna pieśń noworoczna, która współcześnie przyjęła powszechnie formę pieśni bożonarodzeniowej nawiązującej do świąt Bożego Narodzenia. Utrzymywana najczęściej w konwencji religijnej, początkowo wywodząca się z tradycji ludowej.

7 Kartka świąteczna Okolicznościowa kartka pocztowa często w formie karnetu, z grafiką lub ilustracją tematycznie nawiązującą do świąt, ich symboli i tradycji. Idea kartek świątecznych narodziła się w XX wieku dzięki masowemu rozwojowi poligrafii. Mimo rozpowszechnienia poczty elektronicznej, która ograniczyła korzystanie z usług tradycyjnej poczty, kartki świąteczne z życzeniami nadal cieszą się ogromną popularnością.

8 Pasterka Uroczysta Msza Święta odprawiana o północy z 24 na 25 grudnia, pierwsza w Boże Narodzenie. Pasterka upamiętnia oczekiwanie i modlitwę pasterzy zmierzających do Betlejem. W Polsce jest jedną z najważniejszych świątecznych tradycji.

9 Ozdoby choinkowe Bombka (w niektórych regionach Polski bańka) – ozdoba choinkowa wykonana zazwyczaj z cienkiego szkła. Bombki często są ręcznie malowane i posrebrzane od wewnątrz. Początki ich produkcji datuje się na 1847 rok. Pierwsze bombki zostały wykonane w Lauscha w Niemczech przez Hansa Greinera.

10 Wesołych Świąt Wesołych świąt Bożego Narodzenia zdrowia, szczęścia i miłości w gronie rodziny i przyjaciół żeby Jezusek u was zagościł!


Pobierz ppt "Magia Świąt Bożego Narodzenia"

Podobne prezentacje


Reklamy Google