Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

{ Prezentacja ważnych wydarzeń oraz osiągnięć dzieci w grupie Biedronek Grudzień 2015 r. Opracowała wychowawczyni Daria Suchomska.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "{ Prezentacja ważnych wydarzeń oraz osiągnięć dzieci w grupie Biedronek Grudzień 2015 r. Opracowała wychowawczyni Daria Suchomska."— Zapis prezentacji:

1 { Prezentacja ważnych wydarzeń oraz osiągnięć dzieci w grupie Biedronek Grudzień 2015 r. Opracowała wychowawczyni Daria Suchomska

2 Mikołajki W tym dniu gościliśmy w naszym przedszkolu Świętego Mikołaja, który obdarował nas cukierkami. My w podziękowaniu zaśpiewaliśmy mu świąteczne piosenki. Dzięki odbiciu naszych dłoni wykonaliśmy nasze własne Mikołajki. Wyszły nam super, co widać na zdjęciach!:)

3

4

5 Spacer na pocztę Tego dnia wybraliśmy się na pocztę aby wysłać świąteczne kartki do naszych najbliższych, które wcześniej sami wykonaliśmy. Zrobiliśmy także koperty z papieru. Na spacerze towarzyszyła nam grupa Motyli. Pani każdemu z nas kupiła znaczek, który nalepiliśmy na kopercie. Następnie wszystkie listy wrzuciliśmy do skrzynki pocztowej. Mamy nadzieję, że sprawiliśmy adresatom troszkę radości

6

7 Wycieczka do Muzeum Warmii i Mazur Tego dnia wybraliśmy się na wycieczkę do zamku. Pani prowadząca warsztaty opowiedziała nam jak dawniej wyglądały święta na Warmii i Mazurach, kto obdarowywał dzieci prezentami, jakie były tradycyjne potrawy oraz zwyczaje. Następnie wykonaliśmy piękne, kolorowe choineczki, które zabraliśmy do domu. Dodatkową atrakcję był odbywający się w tym dniu Jarmark Świąteczny. Podziwialiśmy świąteczne dekoracje, kolorowe, świecące budowle. Spotkaliśmy również Świętego Mikołaja i prawdziwe renifery. Pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola. A tak minął nam ten wyjątkowy dzień:

8

9

10 Warsztaty świąteczne z rodzicami Tego dnia naszymi gośćmi w przedszkolu byli rodzice. Z ich pomocą wykonaliśmy ozdoby i dekoracje świąteczne: gwiazdkę na choinkę, kolorowy świecznik oraz renifera z rolki po papierze toaletowym. Dziękujemy rodzicom za przybycie i poświęcony czas! Było bardzo miło. A tak pracowaliśmy:

11

12 Ozdoby i prace świąteczne Aniołki i łańcuch na choinkę

13

14

15

16 Tydzień wiedzy o świętach Bożego Narodzenia W tym tygodniu poznawaliśmy tradycje i zwyczaje świąteczne, otworzyliśmy ostatnie okienka z naszego kalendarza adwentowego, słuchaliśmy i śpiewaliśmy kolędy, a także odbyła się uroczysta Wigilia. Tylko trochę inna niż taka prawdziwa, bo na słodko Przełamaliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie życzenia.

17

18 Bal Sylwestrowy Tego dnia przyszliśmy do przedszkola w strojach. Nie zabrakło wśród nas policjantów, wróżek czy postaci z bajek. Nie mogliśmy się rozpoznać Było mnóstwo śmiechu i wesołej zabawy. A tak wyglądaliśmy:

19

20


Pobierz ppt "{ Prezentacja ważnych wydarzeń oraz osiągnięć dzieci w grupie Biedronek Grudzień 2015 r. Opracowała wychowawczyni Daria Suchomska."

Podobne prezentacje


Reklamy Google