Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

"Ja do dzisiaj mam w oczach wszystkie te domy dzieci upośledzonych. Chociażby jeden z pierwszych, który wizytowałem w Wadowicach, gdzie pracują siostry.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: ""Ja do dzisiaj mam w oczach wszystkie te domy dzieci upośledzonych. Chociażby jeden z pierwszych, który wizytowałem w Wadowicach, gdzie pracują siostry."— Zapis prezentacji:

1

2

3 "Ja do dzisiaj mam w oczach wszystkie te domy dzieci upośledzonych. Chociażby jeden z pierwszych, który wizytowałem w Wadowicach, gdzie pracują siostry nazaretanki. Wystarczy tam przyjść, wystarczy tam zaprowadzić kogokolwiek (...) niech postoi chwilę i popatrzy, a musi wyjść stamtąd wstrząśnięty do dna duszy! I to wstrząśnięty równocześnie obrazem tej niedoli człowieka chorego, dziecka, a równocześnie wstrząśnięty miarą tego poświęcenia". bł. Jan Paweł II, Jasna Góra, 5 czerwiec 1979

4 Słowa naszego Rodaka świętego Jana Pawła II były dla nas inspiracją do działania. Naszą pomoc skierowaliśmy właśnie do podopiecznych Domu Pomocy Społecznej Sióstr Nazaretanek w Wadowicach.

5

6

7

8

9

10

11 Zorganizowaliśmy również dla podopiecznych KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK.

12

13 Ku naszemu zdumieniu ukazała się sala wypełniona po brzegi osobami niepełnosprawnymi. Wspólnie z grupą ok. 50 osób nie tylko kolędowaliśmy, ale też śpiewaliśmy piosenki Arki Noego i tańczyliśmy do piosenki religijnej „Dotknął mnie dziś Pan…”

14

15

16

17

18 Pozyskaliśmy również sponsora, który umożliwił nam zorganizowanie wspólnego wyjazdu z grupą siostry Łucji (15 dziewcząt) do Teatru Bagatela w Krakowie.

19

20

21 Widząc roześmiane miny dzieci z Domu Pomocy Społecznej w Wadowicach, uświadomiliśmy sobie, jak ogromną radość sprawiliśmy im tym wyjazdem.

22


Pobierz ppt ""Ja do dzisiaj mam w oczach wszystkie te domy dzieci upośledzonych. Chociażby jeden z pierwszych, który wizytowałem w Wadowicach, gdzie pracują siostry."

Podobne prezentacje


Reklamy Google