Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

WSZYSTKIE KOLORY EMOCJI

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "WSZYSTKIE KOLORY EMOCJI"— Zapis prezentacji:

1 WSZYSTKIE KOLORY EMOCJI
„Czy dobre jest się emocjonowanie – oto jest pytanie ?”

2 Do zapamiętania Wszyscy mamy prawo do przeżywania wszelkich emocji. Ważne jest to co robimy będąc pod ich wpływem. Emocje możemy podzielić na: Przykre (niewygodne) i przyjemne (wygodne) Nie określaj emocji jako pozytywne i negatywne.

3 EMOCJE PODSTAWOWE Gniew Złość Radość Smutek Ból Lęk Strach

4 EMOCJE A UCZUCIA Uczucia trwają dłużej i składają się z kilku podstawowych emocji. Kiedy chcemy określić to co czujemy mówimy o stanach emocjonalnych

5 WARTO WYRAŻAĆ SWOJE UCZUCIA
Róbmy to najprościej jak potrafimy. Mówimy o uczuciu, a nie o tym co myślimy lub sądzimy. Wyrażanie uczuć jest potrzebne dla naszego zdrowia psychicznego i rozwoju osobowego.

6 SPOSOBY RADZENIA SOBIE Z EMOCJAMI
Otwarte komunikowanie swoich przeżyć emocjonalnych (zarówno tego, co Cię cieszy, jak i tego co Cię smuci, zwracanie się do osoby, która jest przyczyną twoich emocji). Nabranie dystansu – zatrzymanie się, zrobienie trzech głębokich wdechów, policzenie do 10 – wzięcie pod uwagę konsekwencji impulsywnych reakcji.

7 SPOSOBY RADZENIA SOBIE Z EMOCJAMI
Zwracanie się o pomoc w poradzeniu sobie z przykrą emocją do osób dorosłych, najbliższych, przyjaciół, rodziców, nauczycieli. Targanie niepotrzebnych gazet, kartek lub bazgranie po nich, następnie zmięcie w kulę i wyrzucenie do kosza.

8 BIBLIOGRAFIA 1. Knez R., Słonina W.M Saper czyli jak rozminować agresję – program profilaktyczny dla klas IV – VI szkół podstawowych, Wydawnictwo Rubikon, Kraków 2009


Pobierz ppt "WSZYSTKIE KOLORY EMOCJI"

Podobne prezentacje


Reklamy Google