Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

SEGREGACJA Dlaczego tak istotny jest fakt, że segregacja odpadów pozwala na dłuższe wykorzystywanie jednego wysypiska śmieci? Obecnie budowane wysypiska.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "SEGREGACJA Dlaczego tak istotny jest fakt, że segregacja odpadów pozwala na dłuższe wykorzystywanie jednego wysypiska śmieci? Obecnie budowane wysypiska."— Zapis prezentacji:

1 SEGREGACJA Dlaczego tak istotny jest fakt, że segregacja odpadów pozwala na dłuższe wykorzystywanie jednego wysypiska śmieci? Obecnie budowane wysypiska śmieci muszą być odpowiednio zabezpieczone, aby zminimalizować wpływ składowanych odpadów na środowisko. Sama budowa takiego wysypiska (o stosunkowo niewielkim wpływie na środowisko naturalne) to nie tylko operacja czasochłonna, ale także wymagająca dużych nakładów finansowych. Co istotne, niektóre z wyrzucanych śmieci są naprawdę bardzo niebezpieczne. Ciągle jeszcze wiele osób wyrzuca stare żarówki, akumulatory, baterie, termometry, lekarstwa itd. do koszów z niesegregowanymi odpadami. W praktyce oznacza to, że zgromadzone na wysypisku śmieci zawierają mnóstwo substancji bardzo groźnych dla środowiska i dla człowieka. Źródło:http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwj67ZvqraDMAhXICJoKHVGoBRcQFgghMAA& url=http%3A%2F%2Fhigieniczny.pl%2Fdlaczego-segregacja-odpadow-jest- wazna.html&usg=AFQjCNH6YMWnCCQ5dhinhVqEqE6AUbxeWw&bvm=bv.119745492,d.bGs

2 Jestem mieszkańcem Bytomia od urodzenia. Obecnie mieszkam na Srebrnych Stawach. Zawszę pamiętałem o segregacji odpadów. Oto moje miejsce gdzie to robię :)

3 A oto mój „zbiór” odpadów organicznych. Do tej grupy odpadów zaliczamy:

4 Odpady do prawdziwego recyklingu to np. plastik, szkło, metal itd.

5 Odpady zmieszane to reszta, która nie znajdzie miejsca w innych pojemnikach, czyli tak zwane „ mydło, śmidło i powidło”

6 Po tym wszystkim odpady zostają wynoszone tu na zewnątrz skąd zabierane są do odzysku.

7 Koniec ● Dziękuję za uwagę Oskar Kucharski kl. 5 B SP44 w Bytomiu


Pobierz ppt "SEGREGACJA Dlaczego tak istotny jest fakt, że segregacja odpadów pozwala na dłuższe wykorzystywanie jednego wysypiska śmieci? Obecnie budowane wysypiska."

Podobne prezentacje


Reklamy Google