Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Nasza wycieczka klasowa. Szklarska Poręba Miejscowość, w której będziemy mieszkać to Szklarska Poręba. W pobliżu tego miasta jest dużo atrakcji, które.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Nasza wycieczka klasowa. Szklarska Poręba Miejscowość, w której będziemy mieszkać to Szklarska Poręba. W pobliżu tego miasta jest dużo atrakcji, które."— Zapis prezentacji:

1 Nasza wycieczka klasowa

2 Szklarska Poręba Miejscowość, w której będziemy mieszkać to Szklarska Poręba. W pobliżu tego miasta jest dużo atrakcji, które będziemy zwiedzać. Szklarska położona jest w dolinie rzeki Kamiennej i jej dopływów na wysokości 440-886m n.p.m. Miejscowość została włączona do Polski w 1945. Jej dotychczasowych mieszkańców wysiedlono do Niemiec. Początkowo nie posiadającą dotąd polskiej nazwy miejscowość nazywano Pisarzewiec, ostatecznie jednak przyjęto nazwę Szklarska Poręba. W latach 1945-54 siedziba wiejskiej gminy Szklarska Poręba. Szklarska Poręba otrzymała prawa miejskie w 1959. W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do województwa jeleniogórskiego.

3 Wodospad Szklarki Wodospad Szklarki (niem. Kochellfal) – drugi co do wysokości, po Wodospadzie Kamieńczyka (27 m wysokości) wodospad w polskich Karkonoszach. Wodospad Szklarki usytuowany jest na wysokości 520 m n.p.m. i ma 13,3 m wysokości.

4 Zakręt Śmierci Zakręt Śmierci – ostry drogowy zakręt (180°) oraz punkt widokowy na Karkonosze i Kotlinę Jeleniogórską, położony na drodze wojewódzkiej nr 358 zwanej Drogą Sudecką pomiędzy Szklarską Porębą a Świeradowem-Zdrojem. Zakręt powstał na zboczu Czarnej Góry w latach 1935-37. Nazwa tego zakrętu pochodzi od licznych wypadków samochodowych.

5 Sztolnie Kowary Sztolnie Kowary – oddana 24 kwietnia 2000 podziemna trasa turystyczna o długości ok. 1200 m w nieczynnej kopalni rudy uranu w Kowarach.

6 Zamek Chojnik Zamek Chojnik (niem. Kynast, pol. 1945–1948 Chojnasty) – zamek usytuowany nieopodal Jeleniej Góry-Sobieszowa, na szczycie góry Chojnik w Karkonoszach. Góra ta wznosi się na wysokość 627 metrów n.p.m., a od jej południowo-wschodniej strony znajduje się 150-metrowe urwisko opadające do tzw. Piekielnej Doliny. Warownia znajduje się na terenie rezerwatu przyrody, który jest eksklawą Karkonoskiego Parku Narodowego.

7 Kościół Pokoju Kościoły Pokoju (niem. Friedenskirche) w Świdnicy i Jaworze (województwo dolnośląskie) są największymi drewnianymi budowlami o funkcjach religijnych w Europie

8 Skałka Chybotek Chybotek – blok skalny, którego powierzchnia styku z podłożem jest o wiele mniejsza niż ta w najszerszym miejscu, tak zrównoważony, że możliwe jest wprawienie go w ruch wahadłowy w niewielkim zakresie np. przy użyciu siły ludzkiej. Powstaje w wyniku nierównomiernego wietrzenia, charakterystyczny dla skał granitowych – w Polsce występuje m.in. w Karkonoszach i Górach Izerskich.

9 Western City Zapraszamy Państwa do odwiedzenia największego w Polsce westernowego miasteczka Kraina Westernu Sarnowa Góra, położonego w urokliwym miejscu, z dala od zgiełku miejskiego życia. Wśród łąk, kolorowych pól, niedaleko lasu, znajduje się Miasteczko Westernowe - park rozrywki w którym można przeżyć niezapomniane chwile dziecięcego szaleństwa.

10 Huta Szkła Huta szkła – zakład przemysłowy zajmujący się produkcją wyrobów szklanych.

11 Kwatera

12 Bibliografia Wodospad Szklarki http://www.karkonosze.pl/wodospad_szklarki/szklarka.php http://www.karkonosze.pl/wodospad_szklarki/szklarka.php Zakręt śmierci http://www.szklarska-poreba.pl/atrakcje-w-okolicy-92/zakret-smierci-438/ http://www.szklarska-poreba.pl/atrakcje-w-okolicy-92/zakret-smierci-438/ Sztolnie w Kowarach http://sztolniekowary.com/ http://sztolniekowary.com/ Wodospad Szklarki i Kamieńczyka: http://www.adamski.pl/gory/wodospady/ http://www.adamski.pl/gory/wodospady/ Chata Izerska: http://chataizerska.pl/index.php?k_d=5& http://noclegi.interia.pl/chataizerska-szklarskaporeba,szklarska-poreba.html http://chataizerska.pl/index.php?k_d=5& Skałka Chybotek http://www.szklarska.net.pl/chybotek.php http://www.szklarska.net.pl/chybotek.php Kowary http://www.wartozwiedzic.pl/562/sztolnie---podziemna-trasa-turystycznahttp://www.wartozwiedzic.pl/562/sztolnie---podziemna-trasa-turystyczna Zakręt Śmierci w Szklarskiej Porębie http://www.e-szklarska.com/zakret-smierci.php http://www.e-szklarska.com/zakret-smierci.php


Pobierz ppt "Nasza wycieczka klasowa. Szklarska Poręba Miejscowość, w której będziemy mieszkać to Szklarska Poręba. W pobliżu tego miasta jest dużo atrakcji, które."

Podobne prezentacje


Reklamy Google