Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ewakuacja z budynków w trybie awaryjnym

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ewakuacja z budynków w trybie awaryjnym"— Zapis prezentacji:

1 Ewakuacja z budynków w trybie awaryjnym

2 Ewakuacja: to zorganizowane przemieszczenie ludzi, czasem wraz z dobytkiem, z miejsca, w którym występuje zagrożenie, na. Ewakuacja może być zarówno działaniem na stosunkowo niewielką skalę, jak na przykład wyprowadzenie ludzi z pojedynczego budynku zagrożonego pożarem, jak również może stanowić dużą i złożoną akcję logistyczną, jak w przypadku terenów zagrożonych przez nieprzyjaciela podczas działań wojennych, lub obszarów dotkniętych żywiołem (np. podczas powodzi).

3 Organem planującym ewakuację (przyjęcie) ludności jest Szef Obrony Cywilnej Kraju. Odpowiada on za całokształt spraw związanych z planowaniem, przygotowaniem i kierowaniem procesem ewakuacji (przyjęcia) ludności

4 Zabezpieczenie procesu ewakuacji W skład zabezpieczenia przebiegu procesu ewakuacji ludności wchodzi: Zabezpieczenie transportowe Zabezpieczenie medyczno-sanitarne Zabezpieczenie techniczne Zabezpieczenie porządkowo-ochronne Zabezpieczenie socjalno-bytowe Zabezpieczenie łączności

5 Ramowe zasady ewakuacji ludzi z budynków podczas zagrożenia
Po zauważeniu zagrożenia powiadomić i ostrzec sąsiadów oraz wezwać pomoc zewnętrzną ( straż pożarna, zespoły ratownictwa medycznego, policja) Ewakuacją powinien kierować wyznaczony kierownik ( lider). Powinien zadbać o dobrą komunikację z ewakuowanymi i kierownictwem obiektu ( łączność radiowa ). W trakcie ewakuacji mogą być ranni. Należy wtedy zapewnić, o ile to możliwe, pierwszą pomoc . W pierwszej kolejności ewakuować dzieci, rannych, kobiety w ciąży, ludzi o ograniczonej zdolności poruszania się. Nie zawsze jest to możliwe. Nieraz należy dokonywać bardzo trudnych wyborów moralnych.

6 Kierownik ewakuacji powinien perfekcyjnie znad budynek.
Często zdarza się, że należy ludzi poszukiwać w budynku Kierownik ( lider) powinien wyznaczyć, o ile to możliwe, swojego pomocnika, który byłby odpowiedzialny za sprawdzanie pomieszczeń, z których wyewakuowano ludzi Lider powinien być oznakowany Po przybyciu na miejsce ewakuacji straży pożarnej, zespołów ratownictwa medycznego i policji organizację i prowadzenie ewakuacji przejmuje kierujący działaniem ratowniczym strażak.

7 Podczas zagrożeń związanych z podłożeniem ładunków wybuchowych działania organizują i
prowadzą policja oraz służby specjalne. Po znalezieniu niewypałów (amunicja) działania prowadzą specjalne jednostki wojska (saperzy)

8 Dziękuje za obejrzenie prezentacji 
Kędzior


Pobierz ppt "Ewakuacja z budynków w trybie awaryjnym"

Podobne prezentacje


Reklamy Google