Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Modernizacja systemu cieplno-energetycznego i termomodernizacja budynków Szpitala w Szczecinie-Zdunowie 1913 - 2013.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Modernizacja systemu cieplno-energetycznego i termomodernizacja budynków Szpitala w Szczecinie-Zdunowie 1913 - 2013."— Zapis prezentacji:

1 Modernizacja systemu cieplno-energetycznego i termomodernizacja budynków Szpitala w Szczecinie-Zdunowie

2 Zakres inwestycji: Termomodernizacja trzech budynków Szpitala: - Budynku Głównego, - Budynku Administracyjnego, - Budynku Archiwum. Przebudowa budynku starej kotłowni na geotermalno- gazową. Wykonanie zewnętrznych instalacji sanitarnych i wymiana wewnętrznych.

3 Efektem inwestycji będzie zmniejszenie zapotrzebowania na energię cieplną pierwotną o 55% dla kompleksu Szpitala po rozbudowie w stosunku do stanu istniejącego Szpitala (przed rozbudową). Nowo wytwarzana energia w 78% będzie pokrywana z OZE, a koszt produkcji 1 GJ będzie o ok. 50% niższy w stosunku do obecnego kosztu. Natomiast rzeczywisty koszt zaspokojenia potrzeb energetycznych Szpitala po termomodernizacji i rozbudowie będzie kształtował się na poziomie ok. 30% aktualnych kosztów, co pozwoli uzyskać oszczędności w skali roku w wysokości ok. 2 mln zł.

4 Całkowita wartość inwestycji wynosi: ,04 zł, w tym roboty budowlane stanowią: ,30 zł. Szpital, pozyskał środki: z NFOŚiGW w Warszawie w formie: pożyczki: ,89 zł dotacji: ,08 zł z WFOŚiGW w Szczecinie w formie: pożyczki: ,22 zł dotacji: ,00 zł i wygospodarował środki własne w wysokości: ,85 zł.

5 Termomodernizacja budynku głównego Szpitala

6

7

8

9 Termomodernizacja budynku administracyjnego Szpitala

10 Termomodernizacja budynku archiwum i administracji

11 Wykonanie zewnętrznych instalacji sanitarnych

12 Przebudowa budynku starej kotłowni

13 Pompy ciepła i kotły gazowo-olejowe w budynku kotłowni

14 Odwierty głębinowe

15 Dziękuję za uwagę Szczecin, dn r.


Pobierz ppt "Modernizacja systemu cieplno-energetycznego i termomodernizacja budynków Szpitala w Szczecinie-Zdunowie 1913 - 2013."

Podobne prezentacje


Reklamy Google