Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jak zmieniła się moda na gadżety na przestrzeni lat?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jak zmieniła się moda na gadżety na przestrzeni lat?"— Zapis prezentacji:

1 Jak zmieniła się moda na gadżety na przestrzeni lat?
Gadżety dawniej i dziś Jak zmieniła się moda na gadżety na przestrzeni lat?

2 Radio, telefon, zabawki, a nawet gramofon nie zawsze wyglądały tak jak teraz. Wiele gadżetów mimo iż mają takie same zastosowanie jak dawniej zmieniono i unowocześniono. Jednak nowoczesne sprzęty czerpią inspirację z tego, co było modne w połowie minionego wieku..

3 Gramofony dawniej Gramofony dziś
Garrard 301, klasyczny brytyjski gramofon, ujrzał światło dzienne w 1954 roku. Był doceniany przede wszystkim ze względu na design oraz jakość dźwięku. Nawet dziś można znaleźć audiofila, który uważa go za sprzęt lepszy niż nowoczesne i urządzenia z najwyższej półki.  Gramofony dziś Rega RP1 na rynek trafił w 2011r. Nie jest to jeden z najdroższych gadżetów, można go kupić za ok złotych. Ten sprzęt to połączenie minimalizmu, świetnego dźwięku i doskonałej stylistyki. 

4 Zabawki dawniej Zabawki dziś
O Matchboxie po raz pierwszy usłyszeliśmy w 1953r., gdy zaprezentował światu swój pierwszy drewniany pojazd. Może nie wyglądał tak dobrze jak współczesne samochodziki, ale to od niego zaczęła się zawrotna kariera Matchboxa. Zabawki dziś Pojazdy na akumulator dla małego kierowcy, najnowsze modele zabawkowych marek samochodowych, posiada różne kolory, dodatkowo zdalnie sterowane, do kupna w prawie każdym sklepie.

5 Aparaty dawniej Aparaty dziś
Brownie Holiday od Kodaka zadebiutował w tym samym roku co pierwszy produkt Mattel i był to równie prosty gadżet - aparat miał tylko przycisk spustu i celownik. Zgodnie ze swoją nazwą, był to sprzęt stworzony z myślą o osobach wybierających się na wakacje. Żadnych udoskonaleń, miał to być zwykły aparat. Aparaty dziś Aparat Sony zapowiada nowe cyfrowe lustrzanki wyposażone w funkcje podglądu na żywo połączonego z szybkim autofokusem. Ma wiele możliwości, które pozwalają na uchwycenie nawet najdrobniejszych szczegółów.

6 Telewizory dawniej Telewizory dziś
Piękne, lakierowane drewno, malutki ekran i gigantyczne gałki - takim telewizorem Philips kusił użytkowników na całym świecie. Dziś TX1422 mógłby pełnić funkcję retroozdoby, wtedy przyciągał przed swój ekran tysiące ludzi. Telewizory dziś Od czasu TX1422 wiele się zmieniło - a Philips wciąż produkuje telewizory najwyższej jakości. Ten 50-calowy 50PFL7956T jest o wiele bardziej skomplikowany niż pierwsze księżycowe lądowniki. Wyświetli obraz w 3D, jest cienki i wyświetla rewelacyjny obraz.

7 Telefon z bakelitu z tarczą numerową, firmy Ericsson z 1931 r.
Telefony dawniej Telefony dziś Eclipse to telefon stacjonarny na miarę współczesności. Nie jest to replika, lecz zupełnie nowe podejście do tematyki słuchawek telefonicznych - oryginalny kształt, panel dotykowy i połyskliwe wykończenie. Telefon z bakelitu z tarczą numerową, firmy Ericsson z 1931 r.

8 Zegarki Dawniej Dziś

9

10 Prezentację przygotowała Dominika Rosiek kl. 2e


Pobierz ppt "Jak zmieniła się moda na gadżety na przestrzeni lat?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google