Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Moskwa. Moskwa- stolica Rosji i największe miasto tego kraju. Jeden z najważniejszych ośrodków politycznych, gospodarczych, kulturowych, religijnych,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Moskwa. Moskwa- stolica Rosji i największe miasto tego kraju. Jeden z najważniejszych ośrodków politycznych, gospodarczych, kulturowych, religijnych,"— Zapis prezentacji:

1 Moskwa

2 Moskwa- stolica Rosji i największe miasto tego kraju. Jeden z najważniejszych ośrodków politycznych, gospodarczych, kulturowych, religijnych, finansowych, edukacyjnych, komunikacyjnych oraz turystycznych Rosji. Moskwa położona jest nad rzeką Moskwą w Europie Wschodniej, na pograniczu Grzędy Smoleńsko-Moskiewskiej, Równiny Moskiewsko-Ockiej i Niziny Mieszczorskiej.

3 Władze Rosji Władimir Władimirowicz Putin- Владимир Владимирович Путин Dmitrij Miedwiediew- Дмитрий Анатольевич Медведев Władimir Władimirowicz Putin- Владимир Владимирович Путин Dmitrij Miedwiediew- Дмитрий Анатольевич Медведев

4 Gospodarka Moskwa jest najbogatszym i najbardziej dynamicznie rozwijającym się miastem w całej Rosji, na które przypada ok. 15% krajowej wartości PKB. Wraz z deindustrializacją miasto przekształca się w wielkie centrum handlowo-usługowe z rozwiniętym sektorem bankowo-finansowym, rozbudowanym handlem hurtowo-detalicznym, pośrednictwem handlowym, przemysłem rozrywkowym i hotelarstwem. Panorama centrum finansowego Moskwy

5 Zabytki i miejsca warte odwiedzenia Kreml Moskiewski Plac Czerwony, a na nim m.in. Cerkiew Wasyla Błogosławionego, GUM i Mauzoleum Lenina Sobór Chrystusa Zbawiciela Klasztor i cmentarz Nowodziewiczy Monaster Doński Galeria Trietiakowska Muzeum Sztuk Pięknych im. Puszkina w Moskwie Muzeum Wielkiej Wojny Ojczyźnianej lat 1941-1945 Kreml Moskiewski Plac Czerwony, a na nim m.in. Cerkiew Wasyla Błogosławionego, GUM i Mauzoleum Lenina Sobór Chrystusa Zbawiciela Klasztor i cmentarz Nowodziewiczy Monaster Doński Galeria Trietiakowska Muzeum Sztuk Pięknych im. Puszkina w Moskwie Muzeum Wielkiej Wojny Ojczyźnianej lat 1941-1945

6 Kreml Moskiewski Kreml i plac Czerwony w Moskwie

7 Plac Czerwony, a na nim m.in. Cerkiew Wasyla Błogosławionego, GUM i Mauzoleum Lenina Plac Czerwony Cerkiew Wasyla Błogosławionego Mauzoleum Lenina

8 Sobór Chrystusa Zbawiciela Największa świątynia (sobór) prawosławna na świecie, znajdująca się w Moskwie na brzegu rzeki Moskwy, nieopodal Kremla.

9 Klasztor i cmentarz Nowodziewiczy Moskiewski cmentarz położony przy monasterze Nowodziewiczym. Miejsce spoczynku wielu zasłużonych Rosjan.

10 Monaster Doński stauropigialny (od 1 lipca 1745) monaster Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej założony w 1591 na miejscu rozlokowania rosyjskiego hulajgrodu, nieopodal Moskwy (obecnie znajduje się w samym mieście)

11 Galeria Trietiakowska Muzeum sztuk plastycznych w Moskwie, założone w 1856 roku przez kupca Pawła Trietjakowa, gromadząca obecnie jedną z największych i najbardziej znaczących w świecie kolekcji dzieł rosyjskich sztuk pięknych.

12 Muzeum Sztuk Pięknych im. Puszkina w Moskwie To największe muzeum sztuki europejskiej w Moskwie mieszczące się w czterech budynkach przy ul. Wołchonka, nieopodal Kremla i Soboru Chrystusa Zbawiciela oraz dwóch dalszych w innych częściach miasta.

13 Muzeum Wielkiej Wojny Ojczyźnianej lat 1941-1945 W Moskwie to główny obiekt w Parku Zwycięstwa na Pokłonnej Górze. Muzeum jest kompleksem upamiętniającym udział w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej oraz pamięć o bohaterstwie i męstwie. Na ekspozycji znajdują się wystawy czasowe i stałe poświęcone ludziom, uzbrojeniu, znajduje się tu także Sala Sławy z wymienionymi Bohaterami Związku Radzieckiego i Federacji Rosyjskiej. Prezentowany jest tu też sprzęt wojskowy i dioramy najważniejszych bitew jak np. zdobycie Berlina. W Moskwie to główny obiekt w Parku Zwycięstwa na Pokłonnej Górze. Muzeum jest kompleksem upamiętniającym udział w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej oraz pamięć o bohaterstwie i męstwie. Na ekspozycji znajdują się wystawy czasowe i stałe poświęcone ludziom, uzbrojeniu, znajduje się tu także Sala Sławy z wymienionymi Bohaterami Związku Radzieckiego i Federacji Rosyjskiej. Prezentowany jest tu też sprzęt wojskowy i dioramy najważniejszych bitew jak np. zdobycie Berlina.

14 Park Zwycięstwa na Pokłonnej Górze

15 Parę zdjęć Moskwy

16 Dziękuję za uwagę !! Wiktoria Babik kl.IIc


Pobierz ppt "Moskwa. Moskwa- stolica Rosji i największe miasto tego kraju. Jeden z najważniejszych ośrodków politycznych, gospodarczych, kulturowych, religijnych,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google