Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

 Wi-Fi  światłowody  skrętka Protokół komunikacyjny to zbiór ścisłych reguł i kroków postępowania, które są automatycznie wykonywane przez urządzenia.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: " Wi-Fi  światłowody  skrętka Protokół komunikacyjny to zbiór ścisłych reguł i kroków postępowania, które są automatycznie wykonywane przez urządzenia."— Zapis prezentacji:

1

2  Wi-Fi  światłowody  skrętka

3 Protokół komunikacyjny to zbiór ścisłych reguł i kroków postępowania, które są automatycznie wykonywane przez urządzenia komunikacyjne w celu nawiązania łączności i wymiany danych.

4 Niektóre, popularne protokoły komunikacyjne DNS FTP HTTP HTTPS POP3 SMTP SSH Telnet

5

6 HISTORIA TCP/IP W latach zimnej wojny wojsko potrzebowało sieci komputerowej zdolnej do przetrwania wojny atomowej, potrafiącej automatycznie rozpoznać uszkodzone łącza i wybrać zastępczą drogę dla przesyłanych danych. Zniszczenie pojedynczych węzłów sieci nie mogłyby doprowadzić do unieruchomienia całego systemu. W wyniku prac nad tym projektem powstała sieć ARPANET.. W roku 1975 kontrolę nad siecią ARPANET przejęła Agencja Komunikacyjna Departamentu Obrony USA. W tym czasie opracowano nowy, udoskonalony zestaw protokołów sieciowych. Zestaw ten stał się trzonem protokołu TCP/IP, który w 1978 roku był już na tyle kompletny, że mógł być zaprezentowany światu. Powstanie TCP/IP było przełomem umożliwiającym budowę dużej liczby nowych sieci.

7 Podstawowa jednostka przesyłanych danych nazwana jest pakietem (datagramem). Pakiet podzielony jest na nagłówek i dane. Nagłówek datagramu zawiera adres nadawcy i odbiorcy oraz pole typu, które identyfikuje zawartość datagramu.

8

9 IP jest protokołem zawodnym, tzn. że nie ma gwarancji, iż przenoszenie zakończy się sukcesem. Każdy pakiet obsługiwany jest niezależnie od innych. TCP jest to protokół niezawodny umożliwiający zestawienie połączenia, w którym efektywnie i niezawodnie przesyłane są dane. Połączenie to charakteryzuje się możliwością sterowania przepływem, potwierdzania odbioru, zachowania kolejności danych, kontroli błędów i przeprowadzania retransmisji.

10

11

12 195.93.178.6 – nk.pl

13  Internet rozrasta się coraz szybciej, natomiast miejsce w Sieci się kurczy. Codziennie powstają setki nowych stron i usług internetowych. Każda domena, aby poprawnie działać musi być „skojarzona” z adresem IP, aby poprawnie przekierować użytkownika na dany serwer. Co prawda da się uruchomić wiele serwisów pod 1 adresem IP, ale to nie jest rozwiązanie jeśli na świecie obecnie jest około 10 miliardów urządzeń mobilnych z dostępem do Sieci.  Niestety wciąż popularny jest protokół IP w wersji 4. Pula IPv4 to „tylko” około 4 miliardów adresów. Spokojnie taka ilość starczała na samym początku istnienia protokołu, chociaż już wtedy zaczęto wprowadzać rozwiązania ograniczające zapotrzebowanie na publiczne adresy IP

14


Pobierz ppt " Wi-Fi  światłowody  skrętka Protokół komunikacyjny to zbiór ścisłych reguł i kroków postępowania, które są automatycznie wykonywane przez urządzenia."

Podobne prezentacje


Reklamy Google