Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Techniki pracy umysłowej Rodzice jako nauczyciele (Na podstawie książek Zbigniewa Brześkiewicza, Tony Buzana)

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Techniki pracy umysłowej Rodzice jako nauczyciele (Na podstawie książek Zbigniewa Brześkiewicza, Tony Buzana)"— Zapis prezentacji:

1 Techniki pracy umysłowej Rodzice jako nauczyciele (Na podstawie książek Zbigniewa Brześkiewicza, Tony Buzana)

2 Każdy, kto uczy innych, musi zdać sobie sprawę, że pierwszą lekcją, jaką powinien przekazać uczniom, jest nauka właściwego wykorzystania umysłu. Nauka sprawności intelektualnej jest równie ważna jak rachunki i alfabet (T. i B. Buzan, Mapy twoich myśli) Każdy, kto uczy innych, musi zdać sobie sprawę, że pierwszą lekcją, jaką powinien przekazać uczniom, jest nauka właściwego wykorzystania umysłu. Nauka sprawności intelektualnej jest równie ważna jak rachunki i alfabet (T. i B. Buzan, Mapy twoich myśli)

3 E + M = C

4 Jeśli zainwestujemy Energię do swojej paMięci, wynikiem będzie nieskończona Creatywność

5 W ciągu dziewięciu dni i nocy Zeus spłodził z Mnemozyną dziewięć Muz, opiekunek poezji miłosnej, epickiej, muzyki, tańca, komedii i tragedii, hymnów, historii i astronomii. Zatem – według Greków – połączenie Energii sprawczej (Zeus) z pamięcią (Mnemozyna) zrodziło ludzką kreatywność i wiedzę.

6 Jak najlepiej wychować dzieci – skłonić je do nauki? Trzy metody: 1. Przez własny przykład 2. Przez własny przykład 3. Przez własny przykład (A. Schweitzer)

7 Ci, z którymi najwięcej i najczęściej przebywamy, mają na nas największy wpływ.

8 W jaki sposób, jako rodzic-nauczyciel możesz służyć własnym przykładem swoim dzieciom w zakresie uczenia się?

9 Sam ucz się czegoś.

10 Pokaż dziecku swoje świadectwa szkolne.

11 Utrzymuj kontakty ze szkołą i wychowawcą.

12 Kochając swoje dziecko – wymagaj.

13 Pamiętaj, że szanując innych, wzbudzasz szacunek innych.

14 To, co robisz, rób dobrze za pierwszym razem.

15 Nie odkładaj niczego na później.

16 Nie spóźniaj się.

17 Bądź człowiekiem wyciszonym i zrelaksowanym.

18 Dzieci, które nie szanują i nie słuchają swoich rodziców, na ogół nie szanują i nie słuchają uczących je nauczycieli. Największy wpływ na to, jak uczy i zachowuje się dziecko, mają rodzice.

19 Organizacja pracy uczenia się:

20 1. Wybierz miejsce do nauki 2. Zadbaj o zapewnienie ciszy i spokoju 3. Ucz się na swoim stanowisku pracy 4. Nie rozpraszaj swojego wzroku 5. Ucz się o stałych porach dnia 6. Planuj swój tydzień 7. Rób przerwy podczas uczenia się 8. Nagradzaj się za rzetelną pracę 9. Naucz się koncentrować

21 Odpowiedz sobie szczerze na pytanie: Kto mi kradnie czas? Jak efektywnie wykorzystać czas? Zasada Pareto: 20% priorytetów zapewni Ci 80% efektywności

22 Mózg emituje fale o czterech częstotliwościach: β 13-25 c/s (aktywność dzienna, logika i analiza) α 8-12 c/s (stan relaksacji, medytacji, stan czujnej relaksacji, łatwości uczenia się) τ 4-7 c/s (głęboka medytacja, modlitwa, natchnienie, geniusz) Δ 0,5 – 3 c/s (głęboki sen)

23 Stan alfa – lekki stan hipnotyczny, znany z dnia codziennego


Pobierz ppt "Techniki pracy umysłowej Rodzice jako nauczyciele (Na podstawie książek Zbigniewa Brześkiewicza, Tony Buzana)"

Podobne prezentacje


Reklamy Google