Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

FLORA AUSTRALII. Australia jest najmniejszym kontynentem na naszej planecie. Jest położona na południowej półkuli. Z wszystkich stron jest otoczona wodą.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "FLORA AUSTRALII. Australia jest najmniejszym kontynentem na naszej planecie. Jest położona na południowej półkuli. Z wszystkich stron jest otoczona wodą."— Zapis prezentacji:

1 FLORA AUSTRALII

2 Australia jest najmniejszym kontynentem na naszej planecie. Jest położona na południowej półkuli. Z wszystkich stron jest otoczona wodą. Australia jest najbardziej znana z tego, iż jako jedyne państwo mianowane jest również określeniem kontynentu Godło Australii

3 Roślinność Australii stanowi odrębne państwo roślinne, noszące nazwę australijskiego (Australis). Około 32% rodzajów i 75% gatunków to endemity (gatunki rzadko spotykane, unikatowe dla danego miejsca albo regionu, występujące na ograniczonym obszarze, nigdzie indziej niewystępujące naturalnie).

4 Najlepiej rozpoznawalnym endemitem stał się eukaliptus, którego możemy spotkać aż w 500 gatunkach. Jego rozmiary wahają się od rozmiarów zbliżonych do karłowatych form, aż do potężnych drzew.

5 Scrub – to najczęściej spotykana forma roślinności w Australii. Charakteryzuje się ona kolcami, oraz dobrą reakcja na brak wody.

6 Na północnym, oraz północno- wschodnim wybrzeżu Australii występują charakterystyczne rodzaje roślinności takie jak: bambusy paprocie drzewiaste

7 liany araukarie

8 Na wybrzeżach Zatoki Karpentaria trawy porastające sawanny są niezwykle bujne, a krajobraz urozmaicają pojedynczo występujące: eukaliptusy akacje

9 drzewa butelkowe

10 Bibliografia i zdjęcia: 1. https://www.uwb.edu.pl/uniwersytet.php?p=1192 2. http://www.australia.berd.pl/index.php?go=roslinnosc 3. en.wikipedia.org 4. www.travelmaniacy.pl 5. encyklopedia-bambusow.pl 6. commons.wikimedia.org 7. zielonespa.blogspot.com 8. dobrytarot.pl 9. www.tapeciarnia.pl 10. odkrywcy.plhttps://www.uwb.edu.pl/uniwersytet.php?p=1192http://www.australia.berd.pl/index.php?go=roslinnoscen.wikipedia.orgwww.travelmaniacy.plencyklopedia-bambusow.plcommons.wikimedia.orgzielonespa.blogspot.comdobrytarot.plwww.tapeciarnia.plodkrywcy.pl

11 Dziękujemy za uwagę Paulina Dziuba Maciej Duda


Pobierz ppt "FLORA AUSTRALII. Australia jest najmniejszym kontynentem na naszej planecie. Jest położona na południowej półkuli. Z wszystkich stron jest otoczona wodą."

Podobne prezentacje


Reklamy Google