Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

FUNDUSZ NATURALNEJ ENERGII.  OPERATOR GAZOCIĄGÓW PRZESYŁOWYCH GAZ- SYSTEM S.A.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "FUNDUSZ NATURALNEJ ENERGII.  OPERATOR GAZOCIĄGÓW PRZESYŁOWYCH GAZ- SYSTEM S.A."— Zapis prezentacji:

1 FUNDUSZ NATURALNEJ ENERGII

2  OPERATOR GAZOCIĄGÓW PRZESYŁOWYCH GAZ- SYSTEM S.A.

3 II ODDZIAŁ – UL. STAROMIEJSKA 42 W LĘBORKU

4 NAZWA PROJEKTU

5  PĄCZEK KATARZYNA – NAUCZYCIEL FIZYKI I MATEMATYKI  PEPŁOWSKA MARLENA – NAUCZYCIEL PRZEDMIOTÓW ZAWODOWYCH

6  PIRYCKI BARTOSZ  MISIURA DOMINIKA  BROZDOWSKA KAMILA  MICHALSKI MATEUSZ  REGLIŃSKI MATEUSZ  TEREFENKO ADRIAN  ŚMIECHOWSKI ARKADIUSZ  BARTELIK PATRYK  DARGACZ SZYMON  MUSZYŃSKA PAULINA

7  15.04.2013 – 28.06.2013

8  Naszym najważniejszym celem jest pokazanie jak największej grupie odbiorców, w jaki sposób pozyskiwana jest energia na terenie naszego województwa.  Pragniemy, jak najszersze grono odbiorców zaciekawić tematyką odnawialnych źródeł energii, bez których przyszłość nie istnieje! Tematyka ta w naszym województwie jest prawie nieznana.  Chcemy pobudzić ludzi, którzy marzą o uczestnictwie w takich warsztatach. Stawiamy też na rozprzestrzenianie idei związanych z odnawialnymi źródłami energii poprzez stronę internetową, którą stworzymy. Chcemy uczyć pracy w grupie, rozwiązywanie problemów.  Projekt będzie dotyczył odnawialnych źródeł energii. Ma on pokazać, że można w ciekawy sposób „zarażać” wiedzą i pracą w grupie. Chcemy pobudzić młodych i zdolnych. Być może nie jedna osoba znajdzie swój życiowy cel realizując z nami warsztaty. Pragniemy napełnić młode umysły „złotym pokarmem” – wiedzą. Oraz kształtować umiejętności pracy zespołowej, wiary w swoje możliwości i spełnianie marzeń oraz stawiania sobie konkretnych życiowych celów.

9  Młodzież w wieku 13-20 zamieszkująca na terenie powiatów: lęborskiego, wejherowskiego, słupskiego i kartuskiego (województwo pomorskie).

10  Na pierwszym spotkaniu będziemy uczestniczyli w żywej lekcji. Odwiedzimy Zakład Zagospodarowania Odpadami Miejskimi i Gminnymi w Czarnówku, gdzie znajduje się sortowania odpadów. Tam zapoznamy się z innowacjami w tym przemyśle.  Na drugiej wycieczce pojedziemy w stronę Trójmiasta do Łężyc, w okolice jeziora Żarnowiec i Gniewina. Naszym pierwszym punktem będą Łężyce, gdzie znajduje się Zakład Zagospodarowania Odpadów „Eko Dolina”. Głównym zadaniem tego zakładu jest działanie proekologiczne, poprzez odzysk odpadów, a w drugiej kolejności ich unieszkodliwianie. Kolejnym miejscem, które odwiedzimy podczas tej wyprawy będzie jezioro Żarnowiec, gdzie znajduje się Elektrownia Wodna Żarnowiec – największa w Polsce elektrownia szczytowo-pompowa. Ostatnim celem wycieczki będzie Gmina Gniewino, w której odwiedzimy elektrownię wiatrową oraz wieżę widokową kompleksu rekreacyjno – turystycznego „Kaszubskie oko”. Z wieży możemy ujrzeć: wzgórza morenowe wokół Jeziora Żarnowieckiego, pozostałości po słynnej niedokończonej budowie elektrowni jądrowej, rozległy (122 ha powierzchni) górny zbiornik pobliskiej elektrowni szczytowo-pompowej oraz farmę 18 elektrowni wiatrowych.

11  W ostatnią, najbardziej efektowną i interesującą wyprawę porwiemy uczestników na wycieczkę do Gdańska, gdzie znajduje się Elektrociepłownia Wybrzeże w Gdańsku.

12  Napełnieni już ogromną dawką wiedzy nasi beneficjenci - uczestnicy warsztatów i cała grupa organizacyjna stworzymy film dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatów: lęborskiego, wejherowskiego, słupskiego oraz kartuskiego. Zostanie on przesłany do szkół z prośbą o wyświetlenie na godzinach wychowawczych i przeprowadzenie pogadanek na temat informacji zawartych w filmie.  Planujemy dodatkowo dostarczyć przygotowany przez nas film do Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku aby udostępniali go odwiedzającym.

13  Pod koniec trwania zajęć webmaster Sławomir Łukaszuk umieści na stronie internetowej szkoły wszystkie zdjęcia, filmy oraz relacje uczestników z udziału w projekcie. To ona przeniesie Internautów w świat warsztatów, które się odbyły. Zmotywujemy innych do aktywnego działania, poszerzania wiedzy i pracy w grupie.


Pobierz ppt "FUNDUSZ NATURALNEJ ENERGII.  OPERATOR GAZOCIĄGÓW PRZESYŁOWYCH GAZ- SYSTEM S.A."

Podobne prezentacje


Reklamy Google