Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

JAK ZDOBYĆ PRACĘ?. JAK PISAĆ CV?  Zaczynamy od danych osobowych: Imię, nazwisko, adres zamieszkania, aktualny numer telefonu, data urodzenia ewentualnie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "JAK ZDOBYĆ PRACĘ?. JAK PISAĆ CV?  Zaczynamy od danych osobowych: Imię, nazwisko, adres zamieszkania, aktualny numer telefonu, data urodzenia ewentualnie."— Zapis prezentacji:

1 JAK ZDOBYĆ PRACĘ?

2 JAK PISAĆ CV?  Zaczynamy od danych osobowych: Imię, nazwisko, adres zamieszkania, aktualny numer telefonu, data urodzenia ewentualnie nie budzący zastrzeżeń adres E-mail.  Kolejnym punktem umieszczanym na CV jest,,Doświadczenie zawodowe” umieszczamy tam daty od kiedy do kiedy pracowaliśmy, na jakim stanowisku, kto był pracodawcą i jakie mieliśmy obowiązki.  Następnie kwalifikacje: kiedy i gdzie, uzyskaliśmy kolejne tytuły kwalifikacji zawodowych.  Umiejętności; tu jest duża elastyczność, ale ważnym elementem są języki obce (język, stopień biegłości w czytaniu, pisaniu i mówieniu) oraz umiejętności informatyczne i informacyjne (znajomość programów, poziom zaawansowania operacyjnego). Nie zapominajmy tutaj o umiejętnościach społecznych (koła naukowe itd.) i organizacyjnych (organizacja koncertów, organizacji charytatywnych, spotkań itd.).  Teraz mamy pole do popisu na temat ukończonych form doskonalenia zawodowego (szkolenia, kursy i praktyki zawodowe).  Można także umieścić informacje na temat zainteresowań, ale jeżeli chcemy już urozmaicić nasze CV o dany punkt, należy się zastanowić, czy nie zniechęcimy pracodawcy do siebie pasjami o których nie chciałbyś, by się dowiedział.  Należy dobrze przemyśleć, dlaczego chciałbyś kandydować do danej oferty pracy, ponieważ tego typu pytania pracodawcy zadają podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

3 PRZYKŁADOWE CV CURRICULUM VITAE DANE OSOBOWE Imię i nazwisko Ryszard Kowalski Miejsce zamieszkania 12-345 Purczybórz Ul. Niebieska 19 m.4 Data i miejsce urodzenia 29.10.1979r. Chrzanów Stan cywilny kawaler Telefon 012/345 67 89 CEL ZAWODOWY Dział obsługi klienta Stanowisko: kierowca-magazynier WYKSZTAŁCENIE 1994-1998Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Purczyborzu Zawód wyuczony - technik mechanik Specjalność – budowa maszyn DODATKOWE UMIEJĘTNOŚCI 1997 r.- prawo jazdy kat. A, B, C 1998 r.- świadectwo kwalifikacji 1999 r.- minimum sanitarne DOŚWIADCZENIA ZAWODOWE 1999-2001Hurtownia Spożywcza PUCHATEK, Purczybórz Stanowisko: kierowca – magazynier Zakres obowiązków: dystrybucja artykułów spożywczych, poszerzanie rynku zbytu, przyjmowanie i magazynowanie towaru JĘZYKI OBCE - podstawowa znajomość języka niemieckiego ZAINTERESOWANIA - motoryzacja, sport

4 JAK NAPISAĆ LIST MOTYWACYJNY?  Po lewej stronie na górze powinny znajdować się informacje takie jak: Imię, nazwisko, kod pocztowy miasta i miasto, adres, telefon.  Po prawej stronie, niżej od poprzednich danych: Nazwa firmy, kod pocztowy oraz miasto, adres firmy.  Treść listu o budowie podobnej do zwykłego listu.  Na samym dole, mniejszą czcionką, wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych: (Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb procesu rekrutacji, i zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.97 o Ochronie Danych Osobowych (Dz. U. Nr 133 poz. 883).)  Pracodawcę zainteresuje to co mogli byśmy wnieść do firmy będąc jej pracownikiem, a nie to co mogli byście dzięki niej uzyskać (to zachowajcie raczej dla siebie).

5 PRZYKŁADOWY LIST MOTYWACYJNY Warszawa 9.12.2005 Jan Nowak 32-700 Bochnia ul. Papierowa 73 tel. (14) 611 22 445 tel.kom. 0 606 912 476 F.H.U Robotex 01-460 Warszawa ul. Górnicza 245 Szanowni Państwo! W odpowiedzi na ogłoszenie zamieszczone w “Metrze” z dnia 02.12.2005 zgłaszam swoją kandydaturę na stanowisko Specjalista od spraw reklamy. Jestem studentem piątego roku Wyższej Szkoły Ekonomicznej na Wydziale Finanse i Reklama. Uzyskałem już absolutorium, w październiku będę bronił pracy magisterskiej (temat: “Kreowanie wizerunku firmy a reklama w Internecie”). Jak Państwo możecie przeczytać w moim CV w ciągu ostatnich czterech lat pracowałem w dwóch firmach w charakterze specjalisty od spraw reklamy, gdzie poszerzałem swoją wiedzę na temat reklamy i marketingu. Praca na terenie Anglii pozwoliła mi pogłębić swoją znajomość języka angielskiego. Intensywność pracy wymagała ode mnie dużego zaangażowania i pełnego poświęcenia. Jestem przygotowany do pracy w dziale marketingu, która wymaga dużego oddania pracy. Moje wykształcenie, doświadczenie w kreowaniu wizerunku firmy oraz zamiłowanie do marketingu z pewnością pozwolą mi w pełni sprostać wyzwaniom pracy w tym charakterze. Chciałem dodać, że w pracy cechuje mnie solidność, powierzone mi obowiązki nie odkładam na później. Jestem osobą dokładną, sumienną i punktualną. Z przyjemnością zgłoszę się w dogodnym dla Państwa terminie w celu uszczegółowienia mojej oferty. Z wyrazami szacunku Jan Nowak


Pobierz ppt "JAK ZDOBYĆ PRACĘ?. JAK PISAĆ CV?  Zaczynamy od danych osobowych: Imię, nazwisko, adres zamieszkania, aktualny numer telefonu, data urodzenia ewentualnie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google