Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

F ORUM M ŁODYCH II F ORUM M ŁODYCH LUBLIN 2012 dziecka seniora Od praw dziecka do praw seniora z okazji obchodów Roku Janusza Korczaka oraz Europejskiego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "F ORUM M ŁODYCH II F ORUM M ŁODYCH LUBLIN 2012 dziecka seniora Od praw dziecka do praw seniora z okazji obchodów Roku Janusza Korczaka oraz Europejskiego."— Zapis prezentacji:

1 F ORUM M ŁODYCH II F ORUM M ŁODYCH LUBLIN 2012 dziecka seniora Od praw dziecka do praw seniora z okazji obchodów Roku Janusza Korczaka oraz Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej 1

2 II F ORUM M ŁODYCH C ZYM TAK NAPRAWDĘ JEST II F ORUM M ŁODYCH ? Spotkanie międzypokoleniowe, integracja między juniorami a seniorami Długie rozmowy, wymiana doświadczeń Wspólne uczestnictwo w warsztatach Rozwijanie własnych pasji 2

3 K TO JE ZORGANIZOWAŁ ? Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie Kuratorium Oświaty w Lublinie Parlament Dzieci i Młodzieży Województwa Lubelskiego Młodzieżowy Dom Kultury „Pod Akacją” w Lublinie 3

4 D ZIEŃ 1 – INAUGURACJA Tegoroczne warsztaty rozpoczęły się dość nietypowym, ale „smacznym” akcentem, ponieważ pierwszym punktem programu były zajęcia kulinarne. Przygotowywano wypieki (babki, baranki, jajka), które wspaniale prezentowały się na świątecznym stole. Zobaczcie sami! 4

5 D ZIEŃ 1 – INAUGURACJA W tym czasie druga grupa zajęła się ozdobami. Wymagało to wysiłku i koncentracji. 5 Ale podczas pracy dopisywały nam świetne humory!

6 D ZIEŃ 1 – INAUGURACJA Na koniec byliśmy dumni i bardzo zadowoleni z naszych „dzieł”. 6

7 D ZIEŃ 2 – ZAJĘCIA EDUKACYJNE Tym razem gościliśmy w Domu Pomocy Społecznej im. Wiktorii Michelisowej przy ul. Archidiakońskiej w Lublinie. Wiosenne popołudnie upłynęło nam na rozmowach o życiu, dzieciństwie, pracy, pasjach… Pani Helenka uwielbia śpiewać Pani Maria wykonuje serwetki na szydełku 7

8 D ZIEŃ 2 Oprócz tego wykonywaliśmy stroiki świąteczne. 8

9 D ZIEŃ 3 Czas na sztukę! 9 Każdy z uczestników naszkicował portret osoby siedzącej naprzeciwko. Można było sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie w przebraniu. Lub poznać tajniki komputera i Internetu.

10 D ZIEŃ 4 Ten dzień był wyjątkowo udany, ponieważ wytańczyliśmy się za wszystkie czasy! 10

11 D ZIEŃ 4 11

12 D ZIEŃ 5 12 Piątego dnia rozwijaliśmy się teatralnie i ruchowo. Staraliśmy się pokazać, czym tak naprawdę jest szkoła, jakie ma wady i zalety. Wyszło nam całkiem nieźle. Zobaczcie!

13 D ZIEŃ 6 13 W tym dniu zostały rozegrane dwa turnieje: warcabowy i szachowy. Rywalizacja była zacięta, ale mimo to, dobre nastroje dopisywały wszystkim. Uczestnikom wręczono dyplomy, a zwycięzcom puchary.

14 D ZIEŃ 7 14 Na podsumowanie została zorganizowana wycieczka do Kazimierza. Na miejscu podzieliliśmy się na dwie grupy. Pierwsza podziwiała widoki z Albrechtówki, a druga wybrała się na spacer po zabytkowym rynku.

15 D ZIEŃ 7 15

16 D ZIEŃ 8 – ZAKOŃCZENIE Wielki finał II Forum Młodych 13 czerwca w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie. 16


Pobierz ppt "F ORUM M ŁODYCH II F ORUM M ŁODYCH LUBLIN 2012 dziecka seniora Od praw dziecka do praw seniora z okazji obchodów Roku Janusza Korczaka oraz Europejskiego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google