Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

DWIE TWARZE …POLSKI.. „WIELKA POLSKA KATOLICKA!” CZY ABY NA PEWNO? NIE OD DZIŚ WIADOMO,ŻE POLSKIE SPOŁECZEŃSTWO JEST WYZNANIA RZYMSKOKATOLICKIEGO LUB.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "DWIE TWARZE …POLSKI.. „WIELKA POLSKA KATOLICKA!” CZY ABY NA PEWNO? NIE OD DZIŚ WIADOMO,ŻE POLSKIE SPOŁECZEŃSTWO JEST WYZNANIA RZYMSKOKATOLICKIEGO LUB."— Zapis prezentacji:

1 DWIE TWARZE …POLSKI.

2 „WIELKA POLSKA KATOLICKA!” CZY ABY NA PEWNO? NIE OD DZIŚ WIADOMO,ŻE POLSKIE SPOŁECZEŃSTWO JEST WYZNANIA RZYMSKOKATOLICKIEGO LUB INNEGO ODŁAMU CHRZEŚCIJAŃSKIEGO. JEDNAK ŚWIADCZĄ O TYM DANE STATYSTYCZNE Z GUSU ORAZ INSTYTUTU STATYSTYCZNY KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO. DANE DOTYCZĄ TYLKO OCHRZCZONYCH, O WIELE RZADZIEJ DA SIĘ POLICZYĆ RZECZYWISTY PROCENT WIERZĄCYCH. W POLSCE ISTNIEJĄ WYZNAWCY WIELU INNYCH RELIGII,A ICH LICZBA TAKŻE NIE JEST DO KOŃCA WYSZACOWANA. LICZBA PARAFII JEDNOZNACZNIE,ŻE ZNACZNĄ PRZEWAGĘ MAJĄ KATOLICY. CZEMU? PONIEWAŻ ABY UZYSKAĆ STATUS ZWIĄZKU WYZNANIOWEGO TRZEBA SPEŁNIĆ OKREŚLONE WARUNKI. UZYSKANIE ZIEM POD BUDOWĘ ŚWIĄTYŃ CZY JAKICHKOLWIEK MIEJSC KULTU INNYCH WIAR CZĘSTO ZOSTAJE UTRUDNIANE PRZEZ SAMORZĄDY MIMO,IŻ KONSTYTUCJA GWARANTUJE PRAWO WYZNANIA. OWSZEM. INNOWIERCOM RZADKO UDAJE SIĘ ZAKUPIĆ ZIEMIĘ ZA PROCENT,KTÓRYM OPERUJĄ INSTYTUCJE DLA KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO. DUŻA CZĘŚĆ SPOŁECZEŃSTWA ZOSTAJE BEZ MIEJSCA KULTU I UZYSKANIA STATUSU. WNIOSEK NASUWA SIĘ JEDEN POLACY NIE SĄ NAWET W 70% KATOLIKAMI,KTÓRZY RZECZYWIŚCIE WIERZĄ I PRAKTYKUJĄ.

3 BOGATY ZACHÓD,BIEDNY WSCHÓD. PO RAZ KOLEJNY GUS DOSTARCZA NAM DANYCH NA TEMAT PKB. ŚCIANA WSCHODNIA JEST NIEPORÓWNYWALNIE BIEDNIEJSZA NIŻ ZACHÓD. POWODÓW JEST WIELE. GŁÓWNE OŚRODKI NAPĘDZAJĄCE POLSKĄ GOSPODARKĘ SĄ W TAKICH MIASTACH JAK POZNAŃ, ŁÓDŹ,WARSZAWA CZY WROCŁAW. PAŃSTWO POLSKIE INWESTUJE W ZACHÓD CO WIDAĆ NIE TYLKO W ZAROBKACH,ALE TAKŻE WYGLĄDZIE MIAST I WSI. W PRZYPADKU WCHODU POKUTUJE W DALSZYM CIĄGU HISTORIA. BIEDA GALICYJSKA PO 100 LATACH W DALSZYM CIĄGU JEST OBECNA.

4 OCHRONA ŚRODOWISKA. Z ZAŁOŻENIA I W PRAKTYCE. JAK DOKŁADNIE JEST Z OCHRONĄ ŚRODOWISKA? DUŻA DEGRADACJA ZACHODZI NA TERENACH WYSOKO UPRZEMYSŁOWIONYCH. W POLSCE JEST TO GŁÓWNIE ZACHÓD. DLATEGO TAM WSKAŹNIKI SĄ WYŻSZE. PRAWO NAKAZUJE KORZYSTANIA Z FILTRÓW NA KOMINY,ALE WIELU ZAKŁADOM SIĘ ZWYCZAJNIE TO NIE OPŁACA KOSZTEM ŚRODOWISKA NATURALNEGO. KARA ZA EMISJĘ ZANIECZYSZCZEŃ JEST ZDECYDOWANIE NIŻSZA NIŻ ZAŁOŻENIE TAKIEGO FILTRU ORAZ JEGO RENOWACJE. SPOŁECZEŃSTWO TAKŻE NIE JEST UŚWIADOMIONE JAKIE NASTĘPSTWA NOSI ZA SOBĄ NIE DBANIE O OCHRONĘ ŚRODOWISKA.

5 WIEŚ NA ZACHODZIE I WCHODZIE. PODSTAWOWĄ RÓŻNICĄ SĄ MASZYNY. OD RAZU WIDAĆ W JAKIM REJONIE POLSKI SIĘ JEST. WYSTARCZY SPOJRZEĆ NA PRACUJĄCE MASZYNY. ZACHODNI ROLNICY KORZYSTAJĄ Z NOWYCH MASZYN A W TYM SAMYM CZASIE WSCHÓD RADZI SOBIE STARYMI. NIE TYLKO NA TYM POLEGA RÓŻNICA SAM STYL ZABUDOWY. POLSKA WIEŚ NIE KOJARZY SIĘ JUŻ ZE STARYMI PŁOTAMI I CHATAMI ROZSYPUJĄCYMI SIĘ A Z NOWYMI ZADBANYMI BUDYNKAMI. TAK JEST JEDNAK W WIĘKSZEJ MIERZE NA ZACHODZIE. ŚCIANA WSCHODNIA WCIĄŻ POSIADA ZAPOMNIANE I ZANIEDBANE WSIE.

6 PÓŁNOC W TAFLI WODY A POŁUDNIE PIĘTRZĄCE SIĘ. POLSKA Z CAŁĄ PEWNOŚCIĄ JEST PIĘKNYM KRAJEM Z RÓŻNYMI WIDOKAMI. ZNAJDZIEMY MORZE, JEZIORA,ALE TAKŻE GÓRY. POD TYM WZGLĘDEM POLSKA DZIELI SIĘ NA PÓŁNOC GDZIE ZNAJDZIEMY PIĘKNĄ KRAINĘ TYSIĄCA JEZIOR ORAZ BAŁTYK. POŁUDNIE OFERUJE NAM LICZNE PASMA GÓR.

7 PÓŁNOC

8

9 POŁUDNIE

10

11 POLSKA TO KRAJ KONTRASTÓW. NA KAŻDYM KROKU MOŻNA JAKIŚ DOSTRZEC. KAROLINA KUŹDUB KL. III B LO


Pobierz ppt "DWIE TWARZE …POLSKI.. „WIELKA POLSKA KATOLICKA!” CZY ABY NA PEWNO? NIE OD DZIŚ WIADOMO,ŻE POLSKIE SPOŁECZEŃSTWO JEST WYZNANIA RZYMSKOKATOLICKIEGO LUB."

Podobne prezentacje


Reklamy Google