Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wiem, jak się należy zachować

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wiem, jak się należy zachować"— Zapis prezentacji:

1 Wiem, jak się należy zachować
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

2 Wiem, jak się należy zachować
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

3 Każdy z nas chce być miły, uprzejmy, uczynny dla innych.
Dzięki temu będziemy dobrze wychowani, lubiani, a inni odwzajemnią się nam dobrym traktowaniem, uczynnością i uprzejmością. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

4 Istnieje wiele zasad dobrego zachowania przy stole, teraz poznacie tylko wybrane, najważniejsze. Przy stole, tak samo jak w innych sytuacjach, okazuj szacunek innym. Nie przerywaj im w rozmowie, nie hałasuj, nie krzycz. Jeśli czegoś potrzebujesz, a nie możesz sam sięgnąć, poproś kogoś o podanie. Używaj czarodziejskich słów, takich jak proszę, przepraszam, dziękuję. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

5 Nie jedz rękoma, używaj zawsze noża i widelca.
Nie mlaskaj i nie siorb. Gdy ktoś poprosi Cię o podanie jedzenia, które jest blisko Ciebie, zrób to. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

6 Jeśli wychodzisz gdzieś z rodzicami, do kina, teatru, lunaparku czy na plac zabaw, słuchaj tego, co rodzice mówią. Podczas przedstawienia nie powinieneś hałasować, głośno rozmawiać czy przeszkadzać innym – inni ludzie też pragną w spokoju obejrzeć spektakl lub film. Jeśli wybierzecie się do lunaparku nie uciekaj rodzicom, gdyż będą się o Ciebie martwić. Ustaw się w kolejce do wybranej karuzeli, ale nie przepychaj się przed innych. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

7 Również w klasie powinniście przestrzegać zasad dobrego wychowania
Również w klasie powinniście przestrzegać zasad dobrego wychowania. Nie przepychajcie się w drzwiach przy wchodzeniu do klasy, nie zabierajcie sobie zabawek ani innych rzeczy, gdyż jest to bardzo niegrzeczne. Słuchajcie wskazówek nauczyciela, a gdy o coś was prosi, zróbcie to. Nie powinniście też się bić ani wyzywać. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

8 Gdy idziesz na podwórko lub plac zabaw, również nie zapominaj o dobrym zachowaniu. Baw się wspólnie z innymi dziećmi, nie niszcz im rzeczy. Na pewno nie chciałbyś, by ktoś inny niszczył twoje rzeczy. Nie niszcz również urządzeń w parku i na placu zabaw. Wszyscy chcą korzystać ze sprawnych, czystych urządzeń. Gdy ktoś inny korzysta już z huśtawki lub zjeżdżalni poczekaj na swoją kolej. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

9 Nie rób drugiemu, co Tobie niemiłe.
Dobre wychowanie jest niezwykle ważne i bardzo pomaga nam w życiu. Kieruj się dwoma najważniejszymi zasadami: Szanuj innych ludzi. Nie rób drugiemu, co Tobie niemiłe. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.


Pobierz ppt "Wiem, jak się należy zachować"

Podobne prezentacje


Reklamy Google