Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Coca cola Czy ma wpływ na nasze zdrowie?. John Pemberton Twórcą receptury coca coli był John Pemberton amerykański farmaceuta urodzony w 1831 roku.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Coca cola Czy ma wpływ na nasze zdrowie?. John Pemberton Twórcą receptury coca coli był John Pemberton amerykański farmaceuta urodzony w 1831 roku."— Zapis prezentacji:

1 Coca cola Czy ma wpływ na nasze zdrowie?

2 John Pemberton Twórcą receptury coca coli był John Pemberton amerykański farmaceuta urodzony w 1831 roku.

3 Historia Coca coli John Pemberton został ciężko ranny w wojnie secesyjnej,w trakcie leczenia uzależnił się od morfiny i kokainy. W swoim laboratorium w Atlancie wymyślił specyfik na ukojenie nerwów na bazie liści koki i orzeszków kola. Na początku istnienia coca cola była sprzedawana wyłącznie w aptece. Współcześnie jest ogólno dostępna.

4 W 1890 roku powstała pierwsza fabryka zajmująca się produkcją nowego napoju “THE COCA COLA CO.INC”

5 31.01.1893 roku w Amerykańskim Urzędzie Patentowym zgłoszono oficjalny znak towarowy “Coca- Cola”.

6 W 1930 roku coca cola została jednym z symboli świąt Bożego Narodzenia.

7 Około 1960 roku napój coca cola stał się dostępny puszkach.

8 Coca cola w Polsce W1972 roku w warszawie otwarto pierwszą fabrykę “Coca cola”.

9 Wpływ coca coli na organizm Coca Cola jest pyszna i orzeźwiająca ale jednak sam napój to trucizna dla ludzkiego metabolizmu. -Poziom kwasowości jest w nim niemal tak wysoki, jak w kwasie akumulatorowym, króry w kontakcie se skórą wywołuje oparzenia. - Działa ona na zabrudzone powierzchnie równie efektywnie, co żrące środki czystości.

10 Tyle cukru zawiera coca cola.

11 Co się dzieje w naszym organiźmie przez 60 minut po wypiciu coca coli?

12 Po 10 minutach od wypicia. Po wypiciu puszki coli nasze ciało otrzymuje zastrzyk siedmiu dużych kostek cukru! W zwykłych warunkach powinno to wywołać odruch wymiotny, ale zawarty w coli kwas fosforowy zakwasza ją i stąd wrażenie orzeźwienia.

13 Po 20 minutach od wypicia. Stężenie cukru we krwi szybko wzrasta. Trzustka zaczyna produkować duże ilości insuliny, a w wyniku tego procesu tłuszcz zostaje zmagazynowany w postaci kuleczek. Nadmiar glukozy we krwi jest jak śmiertelna trucizna a jedynie wątroba jest w stanie magazynować glukozę, ale tylko w ograniczonym stopniu.

14 Po 40 minutach od wypicia. Kofeina zawarta w coli zostaje w większości wchłonięta przez organizm a w tym samym momencie podnosi się stężenie cukru w wątrobie, co powoduje uwolnienie znacznej jego ilości do krwi.

15 Po 45 minutach od wypicia. Organizm zaczyna produkować zwiększoną ilość dopaminy. Taka sama reakcja występuje po zażyciu heroiny.Od cukru również można się uzależnić. W jednym z badań wykazano nawet, że cukier uzależnia silniej od kokainy. Nic więc dziwnego, że osoba uzależniona od coli zachowuje się przed jej wypiciem jak narkoman na głodzie.

16 Po 60 minutach od wypicia Stężenie cukru we krwi znacznie się obniża (stan ten nazywamy hipoglikemią), a wraz z nim obniża się również poziom energii oraz koncentracji.

17 Podsumowując : Uzależnienie od coca coli nie tylko wpływa negatywnie na twoją sylwetkę, ale przede wszystkim niesamowicie niszczy zęby.Najnowsze badania wykazały, że dla ludzkich zębów uzależnienie od coca coli jest równie wyniszczające co uzależnienie od narkotyków.Jak dowiodły badania, osoby z tak poważnym uzależnieniem od słodkich napojów gazowanych mają te same problemy z zębami co narkomani przyjmujący amfetaminę i crack.

18 Wykonali : Dawid Klimenko Łukasz Kawałko Krystian Mikoda Krzysztof Rogowski Przemysław Wałcerz Konrad Zawer


Pobierz ppt "Coca cola Czy ma wpływ na nasze zdrowie?. John Pemberton Twórcą receptury coca coli był John Pemberton amerykański farmaceuta urodzony w 1831 roku."

Podobne prezentacje


Reklamy Google