Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Bezpieczeństwo w Internecie !!! Prezentację przygotowała: Marcelina Błasiak kl. 5 b 1.Internet jako skarbnica wiedzy i rozrywki oraz jako narzędzie pracy.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Bezpieczeństwo w Internecie !!! Prezentację przygotowała: Marcelina Błasiak kl. 5 b 1.Internet jako skarbnica wiedzy i rozrywki oraz jako narzędzie pracy."— Zapis prezentacji:

1 Bezpieczeństwo w Internecie !!! Prezentację przygotowała: Marcelina Błasiak kl. 5 b 1.Internet jako skarbnica wiedzy i rozrywki oraz jako narzędzie pracy i pomocnik w domu. 2.Ochrona komputera. 3.Zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. 4.Zagrożenia w sieci. 5.Podsumowanie

2 Ad.1. Internet jako skarbnica wiedzy i rozrywki oraz jako narzędzie pracy i pomocnik w domu. a). dogodność uzyskania w dowolnym czasie różnorakich informacji i materiałów na dowolny temat b). możliwość korzystania z zasobów stron, które udostępniają pliki muzyczne, filmowe, gry, ebooki, oprogramowanie itp.

3 Ad.1. Internet jako skarbnica wiedzy i rozrywki oraz jako narzędzie pracy i pomocnik w domu. c). wygodne i tanie korzystanie z poczty elektronicznej oraz innych źródeł umożliwiających przesyłanie informacji, zdjęć, kart okazjonalnych itp. d). dokonywanie zakupów w sklepach internetowych ( bogata oferta, brak kolejek, dostawa towaru do domu ).

4 Ad. 2. Ochrona komputera a). systematyczna aktualizacja oprogramowania b). instalacja programu antywirusowego c). regularne skanowanie systemu programami wykrywającymi aplikacje szpiegujące. d) zabezpieczanie plików hasłem

5 Ad. 3. Zasady bezpiecznego korzystania z internetu. a). zabezpieczaj komputer hasłem – chroń hasła jak największą tajemnicę b). nie otwieraj plików niewiadomego pochodzenia c). nie podawaj swoich danych osobowych, posługuj się NICKIEM d). bądź bardzo ostrożny podczas zawierania znajomości w sieci e). porozmawiaj z zaufanymi dorosłymi jeżeli coś wzbudzi Twój niepokój f) pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy i bezkarny

6 Ad.4. Zagrożenia w sieci. a). szkodliwe treści, niedostosowane do wieku użytkownika ( pornografia, nielegalne programy, filmy, namawianie do przestępstw, znieważanie innych osób itp.) b). zagrożenia ze strony sekt c). niebezpieczne, szkodliwe kontakty d). złośliwe oprogramowanie, wirusy, SPAM e). włamania do komputera ( hakerzy ) f). uzależnienie od komputera

7 Ad.5. Podsumowanie Internet jest wspaniałym narzędziem dostępnym z prawie każdego miejsca na Ziemi. Możemy uzyskać każdą informację przydatną w życiu codziennym. Pamiętajmy jednak o istniejących zagrożeniach i z tego powodu starajmy się jak najlepiej zabezpieczyć siebie i swój komputer w sieci. i swój komputer w sieci.


Pobierz ppt "Bezpieczeństwo w Internecie !!! Prezentację przygotowała: Marcelina Błasiak kl. 5 b 1.Internet jako skarbnica wiedzy i rozrywki oraz jako narzędzie pracy."

Podobne prezentacje


Reklamy Google