Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Christmas in Poland and England

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Christmas in Poland and England"— Zapis prezentacji:

1 Christmas in Poland and England

2 Święta Bożego Narodzenia to najbardziej popularne święto rodzinne w wielu krajach. Boże Narodzenie to wyjątkowy czas, wszyscy ludzie starają się być mili, przyjaźni i hojni.

3 Wręczamy sobie wzajemnie prezenty.
W Polsce Boże Narodzenie rozpoczyna się w dniu 24 grudnia (Wigilia). W tym dniu dekorujemy choinkę ozdobami świątecznymi. Wręczamy sobie wzajemnie prezenty.

4 W Polsce Wigilię rozpoczyna się od pierwszej gwiazdki, która pojawi się na niebie. Wszyscy łamią się opłatkiem i składają sobie życzenia na najbliższy rok. Odczytują fragment biblii, oraz śpiewają kolędy.

5 W Anglii ważnym świątecznym dniem jest 25 grudzień
*W Anglii ważnym świątecznym dniem jest 25 grudzień. *Mikołaj zostawia dzieciom prezenty w ozdobnych skarpetach zawieszonych nad swoimi łóżkami. *Potrawą świąteczną jest pieczony indyk, w Polsce jest to karp.

6 W Polsce oraz Anglii tradycją jest wysyłanie sobie kartek świątecznych lub sms z życzeniami świątecznymi. Ludzie kupują prezenty by sprawić radość i okazać miłość swoim bliskim.

7 Zarówno w Anglii jak i Polsce w Wigilię wszyscy ludzie kończą wcześniej pracę, by mogli przygotować się do wyjątkowej kolacji. Późnym wieczorem wszyscy idą do kościoła by uczestniczyć w ,,Pasterce”.

8 W Polsce dzień przed Bożym Narodzeniem jest wyjątkowo ważny, ludzie wierzą, że wszystko, co wydarzy się w tym dniu może wpłynąć na cały rok.

9 The End. KONIEC. Wyk. Amelia Kalita


Pobierz ppt "Christmas in Poland and England"

Podobne prezentacje


Reklamy Google