Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Michał Lisewski Mateusz Pietrzak Bartosz Paszkowski Szkoła Podstawowa nr 4 Klasa Vc Gryfice „Nasze Nadleśnictwo” Polska jest w europejskiej czołówce, jeśli.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Michał Lisewski Mateusz Pietrzak Bartosz Paszkowski Szkoła Podstawowa nr 4 Klasa Vc Gryfice „Nasze Nadleśnictwo” Polska jest w europejskiej czołówce, jeśli."— Zapis prezentacji:

1 Michał Lisewski Mateusz Pietrzak Bartosz Paszkowski Szkoła Podstawowa nr 4 Klasa Vc Gryfice „Nasze Nadleśnictwo” Polska jest w europejskiej czołówce, jeśli chodzi o powierzchnię lasów. Zajmują one 29,2 proc. terytorium kraju, rosną na obszarze 9,1 mln ha. Zdecydowana większość to lasy państwowe, z czego prawie 7,6 mln ha zarządzane jest przez Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Gryfice położone jest na terenie województwa zachodniopomorskiego w trzech powiatach : gryfickim ( gminy : Gryfice, Trzebiatów, Brojce, Karnice, Płoty, Rewal) kamieńskim ( gminy : Kamień Pomorski, Dziwnów Świerzno, Golczewo kołobrzeskim ( gminy : Siemyśl, Rymań )

2 Nasze Nadleśnictwo imponuje przepięknym Parkiem Miejskim. Spacerując w parku, można często spotkać wiewiórkę. Wiewiórka pospolita zamieszkuje dziuple, które utyka porostami i mchami.. Nie jest to gatunek terytorialny, lecz w Naszym Paru Miejskim występuje ich bardzo dużo. Obecna powierzchnia Naszego Nadleśnictwa wynosi 19357 ha, z czego grunty leśne stanowią 18130 ha, natomiast powierzchnia zasięgu administracyjnego nadleśnictwa to 991,94 km 2 (125 obrębów ewidencyjnych), liczba kompleksów leśnych wynosi 219 w tym 103 kompleksy o powierzchni do 5 ha. Nadzór nad lasami niestanowiącymi własności Skarbu Państwa sprawowany jest na obszarze 440 ha.

3 Przez Nasze Nadleśnictwo przepływa rzeka Rega. Zachowując się cicho przy jej korycie, możemy zaobserwować wydrę, która doskonale pływa, a także czaple siwą, która najbardziej aktywna jest o świcie i zmierzchu.

4 Gościem dopływów i kanałów zasilających Naszą rzekę Regę jest bóbr europejski. Jest on zwierzęciem ziemnowodnym, silnie terytorialnym, wiodącym nocny tryb życia. Atrakcją dla wędkarzy z całej Polski jest występująca w Naszej rzece troć wędrowna, łosoś, pstrąg potokowy, płoć i szczupak

5 Nadleśnictwo Gryfice skrywa dużo tajemniczych zwierząt np.. zające, sarny, dziki, jelenie i łosie, które rzadko można spotkać w innych rejonach Polski.

6 Łoś jest największym przedstawicielem rodziny jeleniowatych, W Naszym Nadleśnictwie, możemy go spotkać koło miejscowości Rogowo i Mrzeżyno, jest on największym ssakiem lądowym Europy. Porusza się powoli i niezgrabnie.

7 Nasze Nadleśnictwo dba o prawidłową gospodarkę leśną, dlatego też możemy cieszyć się czystymi i pięknymi lasami.

8 Każdy czas wolny całymi rodzinami spędzamy spacerując po Naszym Nadleśnictwie, odpoczywając na łonie natury, a na jesień zbieramy piękne, dorodne grzyby. Dlatego uważamy iż Nasze Nadleśnictwo jest najpiękniejsze.

9 Pracownicy Naszego Nadleśnictwa opiekują się chorymi słabymi zwierzętami przywracając je ponownie przyrodzie

10 Dziękujemy za uwagę


Pobierz ppt "Michał Lisewski Mateusz Pietrzak Bartosz Paszkowski Szkoła Podstawowa nr 4 Klasa Vc Gryfice „Nasze Nadleśnictwo” Polska jest w europejskiej czołówce, jeśli."

Podobne prezentacje


Reklamy Google