Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

1 Gdybym mówił językami ludzi i aniołów, a miłości bym nie miał, stałbym się jak miedź brzęcząca albo cymbał brzmiący. 2 Gdybym też miał dar prorokowania.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "1 Gdybym mówił językami ludzi i aniołów, a miłości bym nie miał, stałbym się jak miedź brzęcząca albo cymbał brzmiący. 2 Gdybym też miał dar prorokowania."— Zapis prezentacji:

1

2 1 Gdybym mówił językami ludzi i aniołów, a miłości bym nie miał, stałbym się jak miedź brzęcząca albo cymbał brzmiący. 2 Gdybym też miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice, i posiadał wszelką wiedzę, i wszelką [możliwą] wiarę, tak iżbym góry przenosił. a miłości bym nie miał, byłbym niczym. 3 I gdybym rozdał na jałmużnę całą majętność moją, a ciało wystawił na spalenie, lecz miłości bym nie miał, nic bym nie zyskał. 4 Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest. Miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą; 5 nie dopuszcza się bezwstydu, nie szuka swego, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego; 6 nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz współweseli się z prawdą. 7 Wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, we wszystkim pokłada nadzieję, wszystko przetrzyma.

3 8 Miłość nigdy nie ustaje, [nie jest] jak proroctwa, które się skończą, albo jak dar języków, który zniknie, lub jak wiedza, której zabraknie. 9 Po części bowiem tylko poznajemy, po części prorokujemy. 10 Gdy zaś przyjdzie to, co jest doskonałe, zniknie to, co jest tylko częściowe. 11 Gdy byłem dzieckiem, mówiłem jak dziecko, czułem jak dziecko, myślałem jak dziecko. Kiedy zaś stałem się mężem, wyzbyłem się tego, co dziecięce. 12 Teraz widzimy jakby w zwierciadle, niejasno; wtedy zaś [zobaczymy] twarzą w twarz: Teraz poznaję po części, wtedy zaś poznam tak, jak i zostałem poznany. 13 Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość - te trzy: z nich zaś największa jest miłość.

4  KRZYŻÓWKA

5

6 1. Określenie rzeczownika, najczęściej wyrażony jest przymiotnikiem. 2. Wniosek wypływający z treści tekstu. 3. To przypisywanie przedmiotom, pojęciom lub zjawiskom przyrody cech istot żywych. 4. Utwór literacki o treści fantastycznej. Opowiada zazwyczaj o cudownych, magicznych wydarzeniach i niesamowitych zjawiskach. 5. Rozbudowany utwór należący do epiki, w którym występuje duża liczba bohaterów, wątków, wydarzeń. Należy do nie niej utwór W Pustyni i w puszczy.

7  Układanie z rozsypanek wyrazowych powiedzeń, przysłów o miłości.

8 Miłość nie szuka, miłość znajduje. Stara miłość nie rdzewieje. Lepiej jest kochać dwa razy za dużo niż raz za mało. W miłości jeden ślepnie, drugi głupieje. Nawet nieszczęśliwa miłość ma swoją tęczę. Każda miłość jest pierwsza. Nie ma miłości bez zazdrości. Gdzie miłość panuje, tam niewiele brakuje. Dosyć ten bogaty, co miłość posiada. Miłość jest męką, brak miłości śmiercią. Kto miłuje powoli, tego głowa nie boli. Zgoda i miłość świat podpierają. Miłość zdrowy rozsądek odejmuje. Miłość bez wzajemności jest jak pytanie bez odpowiedzi. Miłość stała cuda działa. Miłość dodaje sił. Miłością serce zranione, miłością ma być uleczone. Miłość stała cuda działa.

9

10 Opracowały: Jadwiga Stochaj Izabela Filoda


Pobierz ppt "1 Gdybym mówił językami ludzi i aniołów, a miłości bym nie miał, stałbym się jak miedź brzęcząca albo cymbał brzmiący. 2 Gdybym też miał dar prorokowania."

Podobne prezentacje


Reklamy Google