Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Maciej Romanowski. Wirusy komputerowe to programy tworzone specjalnie do zakłócania pracy komputera, rejestrowania, uszkadzania lub rozprzestrzeniania.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Maciej Romanowski. Wirusy komputerowe to programy tworzone specjalnie do zakłócania pracy komputera, rejestrowania, uszkadzania lub rozprzestrzeniania."— Zapis prezentacji:

1 Maciej Romanowski

2 Wirusy komputerowe to programy tworzone specjalnie do zakłócania pracy komputera, rejestrowania, uszkadzania lub rozprzestrzeniania się do innych komputerów za pomocą sieci internet, często w celu spowolnienia pracy systemu. Podobnie jak wirusy atakujące orgazm człowieka różnią się zjadliwością, wirusy komputerowe mogą być tylko lekko irytujące, ale mogą być też destrukcyjne. Mogą przybierać ponadto różnorodne postaci. Dobrą wiadomością jest to, że przy odrobinie wiedzy i zapobogliwości można zmniejszyć prawdopodobieństwo stania się ofiarą wirusów i ograniczyć skutki ich działania.

3 Darmowe: 1. Avast Free 2. AVG 3. Ad-were 4. Avira Płatne 1. Avast Pro 2. Kaspersky Anti-Virus 3. Panda Anti-Virus 4. Norton Anty-Virus

4 Komputer pracuje dużo wolniej niż zwykle, Często przestaje reagować lub się zawiesza, Co kilka minut przestaje działać i uruchamia się ponownie, Samodzielnie uruchamia się ponownie, po czym nie działa w normalny sposób, Aplikacje nie działają prawidłowo, Wyświetlane są niespotykane komunikaty o bledach, Menu i okna dialogowe są zniekształcone.

5 Fragmentacja- to naturalny proces, w wyniku którego pliki znajdujące się na dysku twardym są zapisane na niesąsiadujących ze sobą klastrach dysku. Dzieje się tak, ponieważ komputer zapisuje nowe dane w pierwszym wolnym klastrze dysku, który znajdzie. Defragmentacja- to proces ponownej reorganizacji plików na dysku twardym, zmierzający do ich scalania, tak aby dane zawarte na w pliku zajmowały sasiadujace klastry w takim przypadku dysk działa szybciej.

6 Partycja to pewien obszar dysku, na którym utworzono oddzielny system plików. Można to porównać do ogromnego pola, na którym są wytwarzane poszczególne działki. W komputerze może być zainstalowany jeden duży dysk fizyczny, na którym utworzono kilka dysków logicznych. W systemach Windows są one oznaczone literami alfabetu od A do Z na dysku może istnieć tylko jedna partycja obejmująca całą dostępną pojemność dysku lub maksymalnie cztery partycje. Na twardym dysku można założyć od jednej do trzech partycji podstawowych plus jedną partycje rozszerzoną lub tylko cztery partycje podstawowe.

7 Plik to porcja informacji stanowiąca jedną całość, zapisywana w pamięci masowej w postaci zbioru bajtów. Pełna nazwa pliku składa się z dwóch członów: a) Nazwy- człon nadawany przez autora pliku do 255 znaków. b) Rozszerzenia- zwykle nadawanego automatycznie, określającego typ plików np..jpg.bat,.com,. Exe itp. Folder stanowi miejsce logiczne na dysku opatrzone nazwą, w którym są umieszczone inne foldery zwane folderami podrzędnymi oraz pliki i skróty. Nawigacja po strukturze nośników informacji i folderów może odbywać się za pośrednictwem folderu „Mój komputer” w którym znajdują się wszystkie dostępne dyski.

8 NTFS(New Technology File System) każdy z plików ma swoją własną listę kontroli dostępu, w której są przechowywane wszystkie informacje związane z zabezpieczeniami są jedyna z najważniejszych funkcji NTFS. NTFS wywodzi się od systemu plików HPFS.

9 Windows- główny folder systemu, w którym znajdują się wszystkie pliki niezbędne do prawidłowego funkcjonowania systemu. Document and Settings- folder, w którym system dla każdego z użytkowników tworzy automatycznie podfoldery, w którym są przechowywane wszystkie informacje dotyczące profilu użytkownika, takie jak hasło ustawienia pulpitu, folder Moje Dokumenty i wiele innych. Program Files- folder, w którym są przechowywane wszystkie zainstalowane programy oraz programy systemowe. System Volume Information- folder systemowy, który standardowo nie jest dostępny dla użytkownika.


Pobierz ppt "Maciej Romanowski. Wirusy komputerowe to programy tworzone specjalnie do zakłócania pracy komputera, rejestrowania, uszkadzania lub rozprzestrzeniania."

Podobne prezentacje


Reklamy Google