Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

SPIRIT ANIMALS to seria wciągających powieści tworzących świat, w którym wszyscy będą chcieli na zawsze zamieszkać Wkroczcie do świata Erdas, w którym.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "SPIRIT ANIMALS to seria wciągających powieści tworzących świat, w którym wszyscy będą chcieli na zawsze zamieszkać Wkroczcie do świata Erdas, w którym."— Zapis prezentacji:

1

2 SPIRIT ANIMALS to seria wciągających powieści tworzących świat, w którym wszyscy będą chcieli na zawsze zamieszkać Wkroczcie do świata Erdas, w którym każde dziecko w pewnym wieku odkrywa, czy posiada swego zwierzoducha – rzadką więź pomiędzy człowiekiem i zwierzęciem, która obojgu nadaje wielką moc. Natomiast z odległej i dawno zapomnianej krainy nadchodzi mroczna potęga, która pustoszy świat. Los Erdas zależy teraz od młodych bohaterów… oraz od Was.

3 Bohaterowie Meilin - jej zwierzoduchem jest panda Jhi Rollan - jego zwierzoduchem jest sokolica Essix Abeke - jej zwierzoduchem jest lamparcica Uraza Conor - jego zwierzoduchem jest wilk Briggan Shane - jego zwierzoduchem jest rosomak Renneg Devin - jego zwierzoduchem jest pantera Elda Olvan - jego zwierzoduchem jest łoś Zerif - jego zwierzoduchem jest szakal

4 Tom 1 - Zwierzoduchy Czworo dzieci, mieszkających w dużej odległości od siebie, przechodzi ten sam rytuał pod okiem nieznajomych odzianych w płaszcze. Z czterech nagłych strumieni światła wyłaniają się cztery niezwykłe bestie – wilk, lampart, panda i sokół. W jednej chwili los tych dzieci – i całego świata – zmienia się na zawsze...

5 O autorze Każdą kolejną część tej serii napisał inny autor o międzynarodowej sławie. Pierwszy tom stworzył Brandon Mull (ur. 1974 r.) – amerykański pisarz, najlepiej znany jako autor serii książek Baśniobór, która znalazła się na pierwszym miejscu listy bestsellerów New York Timesa. Mull jest również autorem powieści Wojna cukierkowa. Jego powieści potrafią wciągnąć i oczarować a największym atutem jest jego wyobraźnia. Tworzy pełnokrwiste postacie i pełnometrażowe opisy.

6 Tom 2 - Polowanie Czterej młodzi bohaterowie ledwie stali się drużyną i nie nauczyli się jeszcze w pełni korzystać z pomocy swoich wyjątkowych zwierzoduchów, a już po raz kolejny muszą walczyć z wysłannikami Pożeracza, który pragnie zawładnąć Erdas i złamie wszelkie zasady, żeby zwyciężyć. Zaczyna się od polowania na kolejne talizmany należące do Wielkich Bestii.

7 O autorce Maggie Stiefvater kontynuuje historię, którą rozpoczął Brandon Mull. Urodzona w 1981 roku w Harrisonburg, Wirginia, Stany Zjednoczone. Wykształcenie: University of Mary Washington. Inne książki: Złodzieje snów, Wyścig śmierci. Drugi tom wydaje się jeszcze bardziej dynamiczny i fascynujący, niż jego poprzednik. Akcja bardzo szybko gna do przodu, sporo się dzieje, nie ma czasu na nudę. Występuje tutaj wiele opisów walk, w których praktycznie do końca nie wiadomo, kto wygra....

8 Tom 3 - Więzy Krwi Erdas to kraina harmonii. Połączenie między światami ludzi i zwierząt dokonuje się za sprawą więzi człowieka ze zwierzoduchem. Zdobywcy starają się tę równowagę zakłócić. W swym dążeniu do przejęcia władzy nad światem podbijają miasta i państwa. Kiedy rodzinne miasto Meilin zostaje opanowane przez wroga, dziewczyna wraz ze swą pandą Jhi nie może dłużej znieść czekania i wyrusza walczyć za ojczyznę. Jej kompani podążają tuż za nią... ale nie tylko oni. Nieprzyjaciele są wszędzie.

9 O autorach Garth Nix (ur. 1963 r.) – australijski pisarz literatury fantasy, piszący głównie powieści dla młodzieży. Największą sławę przyniosła mu bestsellerowa seria Stare Królestwo. Sean Williams — australijski pisarz i autor opowiadań z uniwersum Star Wars. Nie znałem wcześniej twórczości obu autorów, choć podobno mają bogaty dorobek literacki. Myślę, że ta część jest równie dobra jak poprzednie, aczkolwiek było w niej trochę za mało walki, a za dużo opisów.

10 Tom 4 - Ogień i Lód Abeke, Meilin, Conor i Rollan przemierzają całą Erdas, aby zapobiec przejęciu władzy nad światem przez bezlitosnych Zdobywców. W wędrówce towarzyszą im magiczne zwierzoduchy: lamparcica Uraza, panda Jhi, wilk Briggan i sokolica Essix. Podążają tropem niedźwiedzicy polarnej Suki, która ukryła się wśród śniegów Arktyki. Ich celem jest zdobycie talizmanu. Do drużyny dołącza Maya, która posiada niezwykły dar panowania nadogniem.

11 O autorce Shannon Hale, urodzona w 1974 r. w Lake City, Utah, Stany Zjednoczone. Wykształcenie: University of Utah. Autorka wielu książek dla młodzieży i kilku powieści dla dorosłych. Książki: Austenland, Akademia Księżniczek, Księga czarów, Krzywe Zwierciadło. Seria się rozkręca – już nie wiem, który tom jest moim ulubionym, ale pomysł aby każdą część pisał ktoś inny jest świetny.

12 Tom 5 - Naprzeciw Falom Conor, Abeke, Meilin i Rollan przemierzają świat w poszukiwaniu potężnych talizmanów. Chcą je zdobyć, zanim dokonają tego ich wrogowie. Podczas wyprawy nieustannie podążają za nimi prześladowcy, którzy zdają się doskonale znać ich każdy kolejny krok. Teraz wiadomo dlaczego. Wśród czworga bohaterów jest zdrajca. Rollan i przyjaciele muszą zdemaskować szpiega, a nim ich misja się zakończy, znajdą się w śmiertelnym niebezpieczeństwie...

13 O autorce Tui T. Sutherland, ur. w 1978 w Caracas, jest autorką książek dla dzieci. Pisuje również jako Heather Williams i Tamara Summers oraz jako jedna z czterech autorek tworzących pod zbiorowym pseudonimem Erin Hunter. Mieszkała w Paragwaju, Stanach Zjednoczonych i na Dominikanie. W Polsce ukazał się cykl jej książek Sutherland – Awatarzy. Kolejna część serii trzyma poziom. Zakończenie wyjątkowo mnie zaskoczyło, w ogóle się tego nie spodziewałem...

14 Przyznaję, że do sięgnięcia po serię Spirit Animals skusiło mnie jej pięknie wydanie – kolorowe, fascynujące okładki z fantastycznymi ilustracjami. Zacząłem czytać i ten magiczny świat pochłonął mnie całkowicie. Pomysł na książkę jest bardzo ciekawy. Więzi pomiędzy zwierzoduchami a bohaterami powieści bardzo przypadły mi do gustu. Zwierzoduchy wierzyły w ludzi. A to dawało tym drugim moc. Autorzy zabierają czytelnika w niesamowity, pobudzający wyobraźnię świat fantasy. Szybka akcja i potoczny język sprawiają, że lekturę czyta się bardzo dobrze i nie można się od niej oderwać.

15 Jest to obowiązkowa pozycja dla wszystkich wielbicieli fantasy. Wspaniała historia młodych bohaterów, walczących o pokój i uczących się jaką wartością jest przyjaźń. Takich dynamicznych opisów bitew nie spotkałem w żadnej z dotychczas przeczytanych książek, a zapewniam Was, że przeczytałem ich naprawdę wiele. W Spirit Animals jest wszystko, czego można oczekiwać od książki – przygoda, magia, przyjaźń, mistyczne stworzenia i niebezpieczeństwa to atuty tych powieści. Z czystym sumieniem mogę polecić tę niezwykłą serię Na pewno nie zawiedzie oczekiwań. Tym, którzy nie mieli jeszcze okazji zapoznać się z Spirit Animals, serdecznie polecam.

16 Dziękuję za uwagę. Mikołaj Winiecki kl. 6a


Pobierz ppt "SPIRIT ANIMALS to seria wciągających powieści tworzących świat, w którym wszyscy będą chcieli na zawsze zamieszkać Wkroczcie do świata Erdas, w którym."

Podobne prezentacje


Reklamy Google