Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Telefon / fax: (0-42) 616-81-24 Poczta elektroniczna: Strona szkoły: gim15lodz.pl Sekretariat szkoły czynny: poniedziałek-piątek.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Telefon / fax: (0-42) 616-81-24 Poczta elektroniczna: Strona szkoły: gim15lodz.pl Sekretariat szkoły czynny: poniedziałek-piątek."— Zapis prezentacji:

1

2 Telefon / fax: (0-42) 616-81-24 Poczta elektroniczna: gimnazjumxv@gmail.com Strona szkoły: gim15lodz.pl Sekretariat szkoły czynny: poniedziałek-piątek od 8:00 do 16:00 Dojazd do szkoły: Tramwaj (przystanek: Zgierska - plac Pamięci Narodowej) linia: 4 linia: 11 linia: 16 linia: 46 Autobus (przystanek: Łagiewnicka - Sowińskiego) linia: 65 linia: 66 GIMNAZJUM NR 15 ul. Sowińskiego 50/56 91-485 Łódź

3 Przygotowujemy naszych uczniów do prawidłowego, samodzielnego funkcjonowania w społeczeństwie. NASZE CELE… Wspieramy każdego naszego ucznia na drodze rozwijania tego co w nim jest najlepsze, pomagamy mu odkryć w sobie to co warte jest odkrycia. Rozwijamy ich wewnętrzny potencjał, by tworzyć trwały fundament ich przyszłych życiowych sukcesów.

4 HISTORIA… Nasze gimnazjum, podobnie jak inne, działa od września 1999 roku. Od początku jego istnienia dyrektorem jest pani mgr Zofia Franek, a wicedyrektorem pan mgr Dariusz Fiodorow. W szkole uczy się 430 uczniów.

5 Posiadamy… o wszystkie niezbędne pracownie przedmiotowe o pracownie komputerowe o dostęp do Internetu o sale audiowizualne o gabinet pedagoga szkolnego o bibliotekę z czytelnią o gabinet lekarski o stołówkę o szatnię z szafkami dla każdego ucznia o sklepik szkolny

6 …oraz obiekty sportowe  salę gimnastyczną  kompleks sportowy ORLIK  salkę do aerobiku  boisko do gier i zabaw

7 NASZE OSIĄGNIĘCIA… Od kilku lat zajmujemy „medalowe” miejsca w rankingu gimnazjów pod względem wyników z egzaminów gimnazjalnych tak z przedmiotów humanistycznych jak i matematyczno-przyrodniczych oraz języków obcych.

8 PROGRAM COMENIUS Program Comenius w którym bierze udział nasza szkoła jest oparta na współpracy z szkołami z Hiszpanii, Włoch, Turcji i Bułgarii. Bierzemy też udział w wymianie uczniów, dzięki czemu możemy poznawać kulturę innych krajów.

9 SZKOŁA GLOBALNA W czerwcu 2008 otrzymaliśmy certyfikat i tytuł „Szkoły Globalnej” w projekcie organizowanym przez Polską Akcję Humanitarną. Projekt ma uzmysłowić uczniom, że każdy może mieć pozytywny wpływ na to, jak wygląda świat (na przykład poszanowanie praw dziecka, ochrona środowiska, sprawiedliwy handel). Odnieśliśmy już wiele sukcesów w ramach projektu (konkursy, warsztaty, prezentacje, pokazy).

10 Nasi uczniowie z sukcesami biorą udział w konkursach, olimpiadach i turniejach przedmiotowych i sportowych.

11 MEDIA SZKOLNE Od 1999 roku wydajemy szkolną gazetkę „Piętnastka”. Uczniowie sami opracowują artykuły i materiały, a większość z nich dotyczy bieżących wydarzeń w szkole. Gazetka była już wielokrotnie nagradzana w konkursie „Gimnazjalni Żurnaliści”, dzięki czemu mieliśmy też okazję być organizatorami konkursu. Od 2012 na terenie szkoły działa także Radiowęzeł.

12 METODY PRACY Nasze metody pracy pobudzają aktywność, samodzielność i kreatywność. Są dostosowane do potrzeb i możliwości uczniów, dzięki temu każdy nasz uczeń ma możliwość rozwijania i pobudzania swoich zdolności.

13 NASZE ZAINTERESOWANIA… Jeśli pragniesz rozwijać swoje zainteresowania, pomogą Ci w tym nasi nauczyciele poprzez organizowanie różnych form pracy pozalekcyjnej (koła przedmiotowe, koła zainteresowań) oraz licznych wycieczek. Sam decydujesz w jakich zajęciach dodatkowych chcesz uczestniczyć.

14 Na terenie szkoły działają: koła przedmiotowe, koło teatralne, dyskusyjny klub filmowy, koło dziennikarskie, kącik szachowo-informatyczny, Arsenał Pamięci, koło PCK, koło fotograficzne,

15 PRZYGOTOWANIE DO EGZAMINÓW Uczniom klas III pomagamy w przygotowaniu się do egzaminu poprzez „Karty powtórzeniowe” pomagające przypomnieć i utrwalić wiadomości i umiejętności z: języka polskiego, matematyki, fizyki, chemii, geografii, biologii.

16 Wszyscy uczniowie piszą próbne testy kompetencyjne z: przedmiotów humanistycznych, matematyczno-przyrodniczych, języka obcego. Dzięki temu nasi uczniowie „oswajają się” z formą testów egzaminacyjnych i mniej boją się prawdziwych egzaminów. PRZYGOTOWANIE DO EGZAMINÓW

17 OBOZY INTEGRACYJNE Nasze „pierwszaki” zaraz na początku roku szkolnego razem ze swoimi nowymi wychowawcami wyjeżdżają na trzydniowe obozy integracyjne. To doskonały sposób na poznanie się.

18 WYCIECZKI… Co roku w czerwcu każda klasa wyjeżdża na kilkudniowe wycieczki. Zimą są także organizowane zimowiska w górach.

19 BAL GIMNAZJALNY Co roku w naszej szkole organizowany jest Bal Gimnazjalny dla klas trzecich, rozpoczynany polonezem w wykonaniu uczniów. Każdy bal to niesamowite chwile spędzone w wyśmienitym towarzystwie.

20 KLASA HUMANISTYCZNA Z EDUKACJ Ą PRAWNICZ Ą KLASA Z EDUKACJ Ą PRZYRODNICZ Ą KLASA MATEMATYCZNO- FIZYCZNA NASZA OFERTA EDUKACYJNA

21 KLASA DWUJ Ę ZYCZNA Z J Ę ZYKIEM FRANCUSKIM KLASA DWUJ Ę ZYCZNA Z J Ę ZYKIEM ANGIELSKIM NASZA OFERTA EDUKACYJNA

22 NASZE GIMNAZJUM TO ODPOWIEDNIA SZKOŁA DLA CIEBIE JEŻELI PRAGNIESZ: zdobyć wiedzę ogólną wspierać własne uczenie się nowymi technikami rozwijać swoje zainteresowania i rozbudzać nowe sprawdzać swoją wiedzę i umiejętności w licznych konkursach i olimpiadach być dobrze przygotowanym do egzaminów zewnętrznych w przyszłości świadomie wybierać własna ścieżkę edukacyjną uczyć się w przyjemnej i serdecznej atmosferze stać się człowiekiem gotowym do wyzwań

23 WYBIERAJĄC TĘ SZKOŁĘ MOŻESZ LICZYĆ NA:  wymagających i kompetentnych, traktujących bardzo odpowiedzialnie swoją pracę nauczycieli  wrażliwą i czujną opiekę medyczną  sprawnie i konsekwentnie działającego pedagoga szkolnego gotowego nieść Ci pomoc, w trudnych sytuacjach i życiowych zakrętach  brać uczniowską, która nie tylko się efektywnie uczy, ale z równym zapałem animuje życie szkoły

24 SERDECZNIE ZAPRASZAMY! PUBLICZNE GIMNAZJUM NR 15 IM. A. RŻEWSKIEGO ul. Sowińskiego 50/56 91-485 Łódź


Pobierz ppt "Telefon / fax: (0-42) 616-81-24 Poczta elektroniczna: Strona szkoły: gim15lodz.pl Sekretariat szkoły czynny: poniedziałek-piątek."

Podobne prezentacje


Reklamy Google