Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kontrakt 2.0Fajna zabawa i praca!! Wracając do domu ze szkoły Jacek rozmawia ze swoimi kolegami. Słuchajcie, co zrobimy z tym zadaniem domowym które.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kontrakt 2.0Fajna zabawa i praca!! Wracając do domu ze szkoły Jacek rozmawia ze swoimi kolegami. Słuchajcie, co zrobimy z tym zadaniem domowym które."— Zapis prezentacji:

1

2 Kontrakt 2.0Fajna zabawa i praca!!

3 Wracając do domu ze szkoły Jacek rozmawia ze swoimi kolegami. Słuchajcie, co zrobimy z tym zadaniem domowym które zadała nam pani? Mikołaj odpowiada, że będzie korzystał a Internetu aby znaleźć materiały do zadania. Tak, a wiesz jak szukać tych informacji – zapytał Jurek. (pytanie do uczniów – czy znają odpowiedź na to pytanie). Tak, a pamiętasz jak przyniosłem skopiowane materiały na lekcję i okazało się, że były błędy w datach? – mówi Jacek. Bo szukałeś na niewłaściwych stronach – odparł Mikołaj. To na jakich stronach mam szukać? – zapytał Jacek (pytanie do uczniów – podpowiedz, na jakich stronach Ty szukasz materiałów na gazetkę szkolną i czy pytasz o radę dorosłych).Mikołaj wskazał kilka sprawdzonych stron i powiedział, że rozmawia o tym z tatą. Przypomniała mi się bardzo ważna rzecz – powiedział Grzesiek. Pani mówiła, że kradzież w sieci to przestępstwo. Czy to znaczy, że nie mogę kopiować zdjęć i informacji ze stron internetowych? (pytanie do uczniów – odpowiedz co o tym sądzisz). Nie do końca – mówi Mikołaj – możesz kopiować co cię interesuje, ale koniecznie musisz podać autora. Dobra chłopaki, jeśli mamy zrobić dobry projekt, to musimy się jakoś kontaktować – mówi Jurek. Mam pomysł, mamy komórki, możemy porozmawiać – odparł Jacek. Tak, tylko to trochę za drogo – powiedział Mikołaj (pytanie do uczniów – a jakie rady Wy macie dla chłopców?). Dobra, wiem, kontaktujmy się prze e-maila – co wy na to – pyta Mikołaj. Dobra myśl – odpowiadają chłopcy. Do chłopców dołączyły dziewczynki zainteresowane ich rozmową. Chłopaki, tylko żeby nie było jak ostatnio, nie wywiązaliście się zadania i dostaliście jedynki – mówi Zosia. No, moja mama wiedziała o tym zanim wróciłem ze szkoły- powiedział Jurek. Tak, tak, rodzice mają dostęp do elektronicznych dzienników – przypomniała Basia. (pytanie do uczniów – a czy Wy i wasi rodzice też odwiedzacie dziennik elektroniczny?). Zosia nieco przygnębiona stwierdza, że nie ma dostępu do Internetu i nie wie jak ma zrobić zadanie. Basia pociesza ją przypominając, że może skorzystać ze szkolnej pracowni komputerowej. Wszyscy przytaknęli (pytanie do uczniów – a czy Wy także macie taką możliwość). Słuchajcie, znalazłem fajną grę i zamierzam się dobrze bawić – mówi Jurek. Gry internetowe to fajna sprawa, tylko że często trzeba podawać swoje dane a moi rodzice nie zgadzają się na to – mówi Mikołaj (pytanie do uczniów – czy wiesz dla czego musimy upewnić się, że strona jest bezpieczna?). Wiecie, ostatnio moja babcia poprosiła mnie o pomoc bo nie mogła poradzić sobie z pocztą elektroniczną. Dobrze, że mamy zajęcia komputerowe bo mogłam jej pomóc – mówi Zosia (pytanie do uczniów – czy Ty też pomagasz innym osobom w obsłudze komputera). To fajna sprawa pomagać innym – odparł Mikołaj. No dobra, jedzie nasz autobus, to co chłopaki do pracy i jesteśmy na e- mailu – woła Jacek. Danuta Suszyńska

4 „Czytamy i odkrywamy”. Idąc tropem wysłuchanej historyjki opowiedziałam moim uczniom o Platformie Szkoła z Klasą 2.0 i przedstawiłam ideę programu „Czytamy i odkrywamy”. Zaproponowałam udział naszej klasy w programie na co przystali z radością. I od tego momentu zaczęła się nasza przygoda. Zgodnie uznaliśmy, że niezbędny jest Kodeks „wędrówek” po Internecie który wszyscy będą przestrzegać. Początek naszej przygody!!

5 Kodeks sprawa nie łatwa, lecz nie przeraża się dziatwa!

6 Zapoznaliśmy się z ważnymi wyrazami - Tik – technologia informatyczna i komputerowa netykieta - etykieta w necie (zasady kulturalnego zachowania) kulturalne zachowanie w necie Kodeks- prawa i obowiązki które należy przestrzegać

7 Rymowanki Po omówieniu wysłuchanej historyjki wiemy już, że kodeks jest bardzo ważny!!! Zaczynamy od rymowanek. Z pomocą Pani uczniowie bawią się kończąc zdania, np.: Bierz przykład ze mnie……………. Bądź bezpieczny w sieci ………….. Przednia zabawa – pomysłów wiele!!

8 Teraz pracujemy nad punktami kodeksu!!! Uczniowie podają pomysły – „Burza mózgów” Punkty kodeksu sprawa niełatwa, pracuje dzielnie cała dziatwa!! Wraz a Panią, oczywiście, bez jej wsparcia wyszłoby komicznie!! Nareszcie – udało się stos wyrazów ułożyć w zdania – do kolejnych punktów oczywiście No jasna sprawa- kodeks ważna sprawa!!

9  Bierz przykład ze mnie, uczę się z TIK bo to przyjemne – korzystamy z TIK odrabiając zadania domowe, realizując projekty, utrwalając wiadomości i umiejętności!  Nie papuguj, swoje zdanie miej, unikaj kopiuj wklej –szukamy informacji na stronach internetowych pamiętając o zasadzie ograniczonego zaufania i korzystając ze wskazówek dorosłych!  Powtarzaj z nami, okaż swe męstwo, kradzież w „sieci” to przestępstwo – zawsze podajemy autora kopiowanych zdjęć i informacji!  Poczta, portal, dziennik - fajna sprawa - taka elektroniczna zabawa!! – korzystamy z poczty elektronicznej do komunikowania się z wybranymi osobami. Portale społecznościowe dokładnie sprawdzamy zanim się zalogujemy. Dziennik elektroniczny możemy odwiedzać my i nasi rodzice.  Komputery są po to abyśmy wiedzę zdobyli, więc korzystajcie z nich uczniowie mili! – korzystamy z komputerów w sali komputerowej pod opieką nauczyciela  Bądź bezpieczny w „sieci” – to ci radzą dzieci! – dla swojego bezpieczeństwa i bezpieczeństwa naszych bliskich, nie podajemy osobom nieznanym swoich danych personalnych, adresowych, telefonicznych e-mailowych. Informujemy dorosłych o niepokojących wpisach, groźbach pod naszym adresem lub innych. Pamiętamy, że nie jesteśmy jedynymi użytkownikami stron które odwiedzamy – zostawiamy „ślady” które ktoś zły może wykorzystać.  O TIK wiele już wiemy, więc rodzicom i dziadkom pomożemy! – nie odmawiamy pomocy i uczymy korzystania z TIK rodziców i dziadków


Pobierz ppt "Kontrakt 2.0Fajna zabawa i praca!! Wracając do domu ze szkoły Jacek rozmawia ze swoimi kolegami. Słuchajcie, co zrobimy z tym zadaniem domowym które."

Podobne prezentacje


Reklamy Google