Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wielkopolska – - mało znane i ciekawe. Wielkopolska Jak każdy region ma swoją kulturę i gwarę. Na jej terenie znajduje się bardzo wiele zabytków. O niektórych.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wielkopolska – - mało znane i ciekawe. Wielkopolska Jak każdy region ma swoją kulturę i gwarę. Na jej terenie znajduje się bardzo wiele zabytków. O niektórych."— Zapis prezentacji:

1 Wielkopolska – - mało znane i ciekawe

2 Wielkopolska Jak każdy region ma swoją kulturę i gwarę. Na jej terenie znajduje się bardzo wiele zabytków. O niektórych z nich każdy kiedyś coś słyszał. Jednak jest kilka miejsc, o których rzadko się wspomina, mimo że są warte zobaczenia.

3 Pałac w Antoninie Jest to budowla wzniesiona dla księcia Radziwiłła. Pałac jest drewniany, zbudowany na planie krzyża greckiego. Gościem księcia był często Fryderyk Chopin. Następnie przez kolejnego właściciela został on podarowany Adolfowi Hitlerowi.

4 http://pl.wikipedia.org/wiki/Pa%C5%82ac_w_Antoninie

5 Muzeum Martyrologii Wielkopolan - Fort VII W miejscu gdzie obecnie znajduje się muzeum, za okupacji hitlerowskiej został założony pierwszy na terenie Polski obóz koncentracyjny.

6 http://www.wmwnp.blink.pl/index.php?module=htmlpages&func=display&pid=2

7 Wielkopolski Park Etnograficzny Skansen wsi w Dziekanowicach przedstawia życie codzienne naszych przodków. Można tam zobaczyć przedmioty codziennego użytku ludzi mieszkających na wsiach.

8 http://regionwielkopolska.pl/katalog-obiektow/wielkopolski-park-etnograficzny-w- dziekanowicach.html http://pielgrzymki.szczecin.pl/propozycje.html

9 Wielkopolskie Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach Muzeum prezentuje wszelaki sprzęt pożarniczy i wyposażenie strażaków i pojazdów z różnych okresów działalności.

10 http://pl.wikipedia.org/wiki/Wielkopolskie_Muzeum_Po%C5%BCarnictwa_w_Rakoniewicach

11 Drewniany dwór w Giżycach Jest to ponad dwu wiekowy budynek. Bardzo zniszczony przez czas, dewastacje i wojny w trakcie, których był podpalany.

12 http://www.ciekawe-miejsca.net/przewodnik/polska/dwor_w_gizycach

13 Bibliografia regionwielkopolska.pl/turystyka.html pl.wikipedia.org www.ciekawe-miejsca.net www.wmwnp.blink.pl

14 Prezentacje przygotowali: Weronika Kulesza Karolina Nicińska Klaudia Jaloszyńska Leszek Nawrocik Łucja Drabina


Pobierz ppt "Wielkopolska – - mało znane i ciekawe. Wielkopolska Jak każdy region ma swoją kulturę i gwarę. Na jej terenie znajduje się bardzo wiele zabytków. O niektórych."

Podobne prezentacje


Reklamy Google