Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kornwalia Hrabstwo jak z bajki.... Państwo Wielka Brytania Państwo Wielka Brytania Kraj Anglia Kraj Anglia Region South West England Region South West.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kornwalia Hrabstwo jak z bajki.... Państwo Wielka Brytania Państwo Wielka Brytania Kraj Anglia Kraj Anglia Region South West England Region South West."— Zapis prezentacji:

1 Kornwalia Hrabstwo jak z bajki...

2 Państwo Wielka Brytania Państwo Wielka Brytania Kraj Anglia Kraj Anglia Region South West England Region South West England Siedziba Truro Siedziba Truro Powierzchnia 3563 km² Powierzchnia 3563 km² Liczba ludności 534 500 Liczba ludności 534 500

3 Kornwalia to najbardziej wysunięty na południowy zachód fragment Wielkiej Brytanii. Jej krajobraz łączy strome klify, zaciszne plaże, liczne zatoczki i średniowieczne zamki. Tutejszy górniczy krajobraz został wpisany na listę UNESCO. Kornwalia to ulubione wakacyjne miejsce Brytyjczyków, które w niczym nie przypomina reszty Wysp Brytyjskich. Jest tu ciepło, wręcz egzotycznie, tutejsze widoki są wyjęte "jak z obrazka", a każdy znajdzie tu coś dla siebie. Dziś zabiorę was w podróż po tym niezwykłym zakątku Europy….

4 Znajdujące się na p ó łnocnym brzegu P ó łwyspu Kornwalijskiego, nad Oceanem Atlantyckim St Ives to jedna z najpopularniejszych w Wielkiej Brytanii miejscowość wypoczynkowa. Łagodny klimat, rozległe plaże i turkusowa woda przyciągają niemal przez cały rok spragnionych ładnej pogody Brytyjczyk ó w.

5 Góra św. Michała, Kornwalia, Wielka Brytania była ośrodkiem religijnym od wczesnego średniowiecza, a na jej szczycie znajduje się XV-wieczna kaplica św. Michała. Do góry św. Michała, można dotrzeć jedynie podczas odpływu, pokonując drogę o długości 366 metrów.

6 We wschodniej części regionu znajduje się jedno z najbardziej fascynujących miejsc w Europie - to założone na początku XIX wieku ogrody Glendurgan w pobliżu Falmouth. Specyficzny klimat sprawił, że rośliny ze stref tropikalnych i subtropikalnych m.in. palmy, cedry i bambusy czują się tu "jak u siebie". Największą atrakcją ogrodu jest labirynt z żywopłotu.

7 Jeżdżąc po Kornwalii trzeba zapuścić się na jego zachodnie wybrzeże i odwiedzić zamek Tintagel, w którym podobno urodził się legendarny król Artur. Turyści mogą podziwiać ruiny gigantycznej niegdyś twierdzy i zapoznać się z historią tego fascynującego miejsca.

8 Przylądek Lizard Point leżący na południowym końcu półwyspu Lizard jest najbardziej na południe wysuniętym punktem Wielkiej Brytanii. Od wieków to miejsce jest niebezpieczne dla statków - doszło tu wielokrotnie do spektakularnych zatonięć i katastrof.

9 Z kolei najdalej na zach ó d wysuniętym zakątkiem nie tylko Kornwalii, ale całej Wielkiej Brytanii jest Land's End. Postrzępiona linia brzegowa, głęboko wcięte zatoki z zacisznymi plażami oraz strome klify to charakterystyczny krajobraz tej okolicy. Zimne, pozbawione roślinności skały kontrastują z pięknym kolorem wody, kt ó ra ma nietypowy dla brytyjskiego wybrzeża lazurowy odcień.

10 To już jest koniec… Kornwalia jest naprawdę urokliwym miejscem na świecie. Myślę, że każdego, kto tam przebywa zachwyci jej piękno. Mam nadzieję, że kiedyś się tam wybiorę….. Kornwalia jest naprawdę urokliwym miejscem na świecie. Myślę, że każdego, kto tam przebywa zachwyci jej piękno. Mam nadzieję, że kiedyś się tam wybiorę…..

11 Dominika Żmudka kl.1a Gim.


Pobierz ppt "Kornwalia Hrabstwo jak z bajki.... Państwo Wielka Brytania Państwo Wielka Brytania Kraj Anglia Kraj Anglia Region South West England Region South West."

Podobne prezentacje


Reklamy Google