Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PATRIOTYZM POLAKÓW U PROGU III TYSIĄCLECIA PATRIOTYZM POLAKÓW U PROGU III TYSIĄCLECIA.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PATRIOTYZM POLAKÓW U PROGU III TYSIĄCLECIA PATRIOTYZM POLAKÓW U PROGU III TYSIĄCLECIA."— Zapis prezentacji:

1 PATRIOTYZM POLAKÓW U PROGU III TYSIĄCLECIA PATRIOTYZM POLAKÓW U PROGU III TYSIĄCLECIA

2 Państwo - Organizacja powołana przez społeczeństwo - ludność żyjącą na danym terytorium i wyposażoną w suwerenną władzę.

3 Ojczyzna Określone terytorium ukształtowane historycznie, zamieszkiwane przez różne zbiorowości ludzkie dla których jest to kraj i wspólnota duchowa mieszkańców.

4 Symbol narodowy Swoisty symbol narodu wyróżniający go spośród innych narodów, który ma wpływ na kształtowanie się świadomości narodowej. który ma wpływ na kształtowanie się świadomości narodowej. - (art. 28 Konstytucji RP).

5 Patriotyzm Postawa wyrażająca miłość i przywiązanie do ojczyzny, do własnego narodu, połączona z gotowością ofiar dla nich, solidarność z własnym narodem.

6 Patriota Człowiek kochający swoją ojczyznę i naród, i naród, gotów do poświęceń dla ich dobra. gotów do poświęceń dla ich dobra.

7 Patriotyczny Mający na względzie dobro ojczyzny.

8 Pamięć o zasłużonych Polakach, np. Jan Paweł II, Lech Wałęsa, Józef Piłsudski, Święta Jadwiga królowa Polski – patronka naszej szkoły. Uczenie się historii ojczystej, popularyzowanie literatury polskiej, sztuki, teatru, filmu polskiego Patriotyzm Polaków współcześnie

9 Okazywanie szacunku dla symboli narodowych. Duma z własnego kraju, dbanie o rozwój własnego państwa np. przez uczciwą naukę i pracę. Organizowanie uroczystości narodowych: apele, akademie, wywieszanie flag państwowych. Patriotyzm Polaków współcześnie

10 Śpiewanie pieśni patriotycznych: „Mazurek Dąbrowskiego”, „Bogurodzica”, „Rota”, „My Pierwsza Brygada”, „ Gaude Mater Polonia”, „Żeby Polska była Polską”. Wstrzymywanie się w święta od pracy. Malowanie plakatów o tematyce patriotycznej. Obchody Święta Flagi Państwowej - 2 Maja.

11 DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ


Pobierz ppt "PATRIOTYZM POLAKÓW U PROGU III TYSIĄCLECIA PATRIOTYZM POLAKÓW U PROGU III TYSIĄCLECIA."

Podobne prezentacje


Reklamy Google