Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Szkolne Koło Caritas przy Szkole Podstawowej nr14 w Nowym Sączu.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Szkolne Koło Caritas przy Szkole Podstawowej nr14 w Nowym Sączu."— Zapis prezentacji:

1

2 Szkolne Koło Caritas przy Szkole Podstawowej nr14 w Nowym Sączu

3  Szkolne Koło Caritas powstało w naszej szkole 14 października 2014r., na prośbę uczniów i Dyrektora Szkoły.  Powołane Koło jest katolicką organizacją uczniowską, która włącza się na zasadzie wolontariatu w działalność charytatywną, opiekuńczą i wychowawczą prowadzoną przez Caritas Diecezji Tarnowskiej.  Opiekunami koła zostali:  -mgr Renata Gajdosz  -mgr Anna Wójcik  -asystent kościelny: ks. mgr Andrzej Dernoga  Do SKC zapisało się 57 członków

4

5  17 października 2014 Szkolne Koło Caritas przygotowało Dzień Papieski. Uroczystość odbyła się w Starym Sączu. Cała społeczność szkolna uczestniczyła w uroczystej Mszy św. poświęconej Janowi Pawłowi II. W drugiej części uroczystości laureaci konkursów o Janie Pawle II, otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Na koniec został wręczony Akt Powołania Szkolnego Koła Caritas Diecezji Tarnowskiej oraz legitymacje członkowskie.

6

7  SKC prowadzi zbiórkę nakrętek dla chorego Kacperka Nosala.

8

9  Akcja- Ty też możesz zostać św. Mikołajem  Celem akcji była zbiórka środków czystości, kosmetyków, słodyczy dla dzieci i młodzieży z domu dziecka.  Nasi wolontariusze zawsze gotowi do pomocy!

10

11  4 grudnia 2014 r., nasi wolontariusze z bijącym sercem udali się do Domu Dziecka. W drzwiach przywitała ich pani dyrektor. Wdzięczność i radość nie miała granic!

12

13

14

15

16

17

18

19  Doposażenie świetlicy na północy Polski

20  Nasi wolontariusze ze SKC rozdali 400 odblasków podczas rekolekcji wielkopostnych.  Zachęcali oni przy tej okazji do ich noszenia, co bardzo zwiększa bezpieczeństwo pieszych, którzy dzięki tym odblaskom są bardziej widoczni na drodze.

21  Celem akcji była nauka zachowania podczas pomocy poszkodowanemu w wypadku. Wolontariusze z SKC prowadzili warsztaty, szkolenia z dziećmi z klas od 0 – III. Każdy uczestnik zdobył certyfikat pierwszej pomocy.

22  17 czerwca wolontariusze SKC z naszej szkoły, wzięli udział w IX Zjeździe SKC w Grybowie.  Do Grybowa przybyło blisko 1400 osób przynależących do 63 SKC z diecezji tarnowskiej

23  Na koniec roku szkolnego 2014/15, uczniowie VI, otrzymali podziękowania za pracę w SKC. Gabrysia Sebastian Heniu Eliza Kuba Dawid Szymon Krystian Amelka Kamil Sylwek Łukasz Gosia Jakub Ewelina

24  Do SKC zapisało się 65 nowych członków !  Obecnie SKC liczy 106 wolontariuszy!

25  5 listopada 2015 roku odbyła się zabawa dla nowych wolontariuszy, oraz przedstawienie nowego zarządu i wręczenie legitymacji.

26  Za przykładem starszych kolegów, wszyscy zostali pomocnikami św. Mikołaja.  Wolontariusze pakowali prezenty dla dzieci z Domu Dziecka w Nowym Sączu.  W tym roku też pamiętali, że dobrem trzeba się dzielić!  Czasami trzeba zatrzymać się na chwilę w miejscu i pomyśleć o innych.

27

28

29

30

31

32  Wolontariat to idealna przestrzeń do kształtowania postaw i wychowywania w duchu odpowiedzialności. Pomaga „osadzić” życie w szlachetnych ramach – wskazując na dobro i odpowiedzialność, empatię i współdziałanie.  „Dzięki naszej pracy świat staje się lepszy!”- Szkolne Koło Caritas przy Szkole Podstawowej nr 14 w Nowym Sączu


Pobierz ppt "Szkolne Koło Caritas przy Szkole Podstawowej nr14 w Nowym Sączu."

Podobne prezentacje


Reklamy Google