Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Hasłem Pierwszego Światowego Dnia Młodzieży były słowa z Pierwszego Listu Św. Piotra: Abyście umieli zdać sprawę z nadziei, która jest w was. Przybyło.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Hasłem Pierwszego Światowego Dnia Młodzieży były słowa z Pierwszego Listu Św. Piotra: Abyście umieli zdać sprawę z nadziei, która jest w was. Przybyło."— Zapis prezentacji:

1

2 Hasłem Pierwszego Światowego Dnia Młodzieży były słowa z Pierwszego Listu Św. Piotra: Abyście umieli zdać sprawę z nadziei, która jest w was. Przybyło ok. 300 tys. młodych ludzi z całego świata.

3 W Argentynie młodzi rozważali słowa z Pierwszego Listu św. Jana: Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Na spotkanie z papieżem przyjechało ok. 900 tys. osób.

4 Hasłem trzecich Światowych Dni młodzieży były słowa Chrystusa z Ewangelii wg św. Jana: Jam jest Drogą i Prawdą, i Życiem Uczestniczyło ok. 400 tys. młodych ludzi.

5 Po raz pierwszy w Polsce, uczestnicy pochylali się nad fragmentem z Listu do Rzymian: Otrzymaliście Ducha przybrania za synów Przybyło ok. 1,6 mln młodych ludzi..

6 Hasłem Światowych Dni Młodzieży w USA były słowa Chrystusa z Ewangelli wg św. Jana: Ja przyszedłem po to, aby owce miały życie i miały je w obfitości. Organizatorzy podali liczbę 700 tys. uczestników.

7 Na Filipinach młodzi ludzie pochylali się nad słowami Chrystusa z Ewangelli wg. św. Jana: Jak Ojciec mnie posłał, tak i Ja was posyłam. Przybyła rekordowa liczba młodych: 4mln- jest to największa liczba w historii ŚDM..

8 Światowe Dni Młodzieży we Francji miały hasło zaczerpnięte z Ewangelli wg. Św. Jana: Nauczycielu, gdzie mieszkasz? Chodźcie, a zobaczycie. Na spotkanie z papieżem przyjechało 1,1 mln młodych z całęgo świata..

9 Rzym zachęcał uczestników do rozważania słów Wcielenia: A słowo stało się Ciałem i zamieszkało wśród nas (J 1, 14). Przybyło 2,2 mln ludzi młodych z całęgo świata..

10 W Kanadzie hasłem ŚDM był cytat z Ewangelii wg. Św. Mateusza: Wy jesteście solą dla ziemi... Wy jesteście światłem świata. Na spotkanie z papieżem przybyło 800 tys. ludzi młodych.

11 Hasłem ŚDM w Niemczech były słowa Trzech Mędrców: Przybyliśmy oddać Mu pokłon (Mt 2, 2) Na spotkanie z papieżem przybyło 800 tys. ludzi młodych.

12 W Autralii hasłem przewodnim były słowa z Dziejów Apostolskich: Gdy Duch Święty zstąpi na was, otrzymacie Jego moc i będziecie moimi świadkami. Przybyło 400 tys. osób młodych.

13 W Madrycie w Hiszpanii młodzi zastanawiali się nad cytatem: Zakorzenieni i zbudowani na Chrystusie, mocni w wierze (por. Kol 2, 7) Na spotkanie z papieżem przybyło ok. 1,5-2 mln młodych ludzi z całego świata.

14 Hasłem ŚDM w Rio de Janeiro były słowa z Ewangelli wg św. Mateusza: Idźcie i nauczajcie wszystkie narody! (por. Mt 28,19) Do Brazylii przybyło ok. 3,7 mln młodych.


Pobierz ppt "Hasłem Pierwszego Światowego Dnia Młodzieży były słowa z Pierwszego Listu Św. Piotra: Abyście umieli zdać sprawę z nadziei, która jest w was. Przybyło."

Podobne prezentacje


Reklamy Google