Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pod kierunkiem p. Bożeny Mróz. Potrawę śląską „Karminadle”wykonałam razem z kolegą Zbyszkiem.Przygotowaliśmy potrzebne surowce: mięso mielone, śledzie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Pod kierunkiem p. Bożeny Mróz. Potrawę śląską „Karminadle”wykonałam razem z kolegą Zbyszkiem.Przygotowaliśmy potrzebne surowce: mięso mielone, śledzie."— Zapis prezentacji:

1 pod kierunkiem p. Bożeny Mróz

2 Potrawę śląską „Karminadle”wykonałam razem z kolegą Zbyszkiem.Przygotowaliśmy potrzebne surowce: mięso mielone, śledzie solone, cebulkę, jajko, bułkę tartą, olej oraz przyprawy: sól, pieprz, majeranek i natkę pietruszki Potrawę śląską „Karminadle”wykonałam razem z kolegą Zbyszkiem.Przygotowaliśmy potrzebne surowce: mięso mielone, śledzie solone, cebulkę, jajko, bułkę tartą, olej oraz przyprawy: sól, pieprz, majeranek i natkę pietruszki

3

4 Cebulkę i natkę pietruszki drobno pokroiliśmy Cebulkę i natkę pietruszki drobno pokroiliśmy

5

6

7 Zmieliliśmy wcześniej wymoczonego solonego śledzia Zmieliliśmy wcześniej wymoczonego solonego śledzia

8 Mięso wymieszaliśmy z jajkiem, cebulą i bułką tartą

9

10 Masę doprawiliśmy solą, pieprzem i jarzynką i wyrobiliśmy na jednolitą całość Masę doprawiliśmy solą, pieprzem i jarzynką i wyrobiliśmy na jednolitą całość

11 Z masy uformowaliśmy kotlety i obtoczyliśmy każdy w bułce tartej. Z masy uformowaliśmy kotlety i obtoczyliśmy każdy w bułce tartej.

12

13 Na patelni rozgrzaliśmy olej i smażyliśmy kotlety na złoty kolor. Na patelni rozgrzaliśmy olej i smażyliśmy kotlety na złoty kolor.

14

15

16 To nasz efekt końcowy. Karminadle wyglądają bardzo ładnie, mają przypieczoną skórkę oraz nieźle smakują z kwaszonymi ogórkami i kluskami śląskimi. Wyczuwalny jest smak przypraw. To nasz efekt końcowy. Karminadle wyglądają bardzo ładnie, mają przypieczoną skórkę oraz nieźle smakują z kwaszonymi ogórkami i kluskami śląskimi. Wyczuwalny jest smak przypraw. Polecamy. Życzymy smacznego !!! Ania i Zbyszek Polecamy. Życzymy smacznego !!! Ania i Zbyszek


Pobierz ppt "Pod kierunkiem p. Bożeny Mróz. Potrawę śląską „Karminadle”wykonałam razem z kolegą Zbyszkiem.Przygotowaliśmy potrzebne surowce: mięso mielone, śledzie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google