Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Przygotuj się Twoja lista awaryjna na wypadek wystąpienia nadzwyczajnych zagrożeń.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Przygotuj się Twoja lista awaryjna na wypadek wystąpienia nadzwyczajnych zagrożeń."— Zapis prezentacji:

1 Przygotuj się Twoja lista awaryjna na wypadek wystąpienia nadzwyczajnych zagrożeń

2 Zakres i skala zagrożeń otaczającego nas świata są coraz większe. W świadomości nas wszystkich funkcjonuje fakt możliwego zaistnienia zagrożeń spowodowanych katastrofami przemysłowymi czy klęskami żywiołowymi. Zdarzenia te najczęściej występują bardzo szybko i bez wcześniejszego ostrzeżenia. Dlatego trzeba postarać się zminimalizować ewentualne skutki niebezpieczeństwa. Specjaliści sugerują, by na wypadek zagrożeń zaopatrzyć się w najbardziej potrzebne artykuły. Najważniejsze z nich to:  woda,  apteczka,  zapasowe ubrania,  narzędzia,  dodatkowe źródła prądu,  gaśnica.

3 Woda, żywność (trzymaj zawsze w pogotowiu) Woda (około 3 litrów na dzień), Niepsująca się żywność (konserwy, soki, zupy w puszkach), Plastikowe naczynia i sztućce, Otwieracz do konserw, Tabletki do oczyszczania wody, Źródło gotowania.

4 Środki łączności i bezpieczeństwa (trzymaj zawsze w pogotowiu) Radio na baterie, Zapasowe baterie, Latarka elektryczna, Zapałki, Gaśnica, Łopata, Rękawice robocze.

5 Ubrania i środki osobiste (trzymaj zawsze w pogotowiu) Mocne ubranie i buty, Śpiwór dla każdej osoby, Ręcznik, Mydło, pasta do zębów, Okulary, proteza,

6 Środki sanitarne, apteczka (trzymaj zawsze w pogotowiu) Ręczniki papierowe, Płyn do prania, Wiadro na śmieci lub kubeł z pokrywką, Plastry, rękawiczki gumowe, Aspiryna, Tabletki do oczyszczania wody, Podstawowe leki

7 Dokumenty (trzymaj zawsze w pogotowiu) Polisy ubezpieczeniowe, Numery rachunków bankowych, Adresy i telefony kontaktowe, Dokumenty tożsamości, Legitymacje ubezpieczeniowe, Dokumenty rodzinne, Akcje, obligacje.


Pobierz ppt "Przygotuj się Twoja lista awaryjna na wypadek wystąpienia nadzwyczajnych zagrożeń."

Podobne prezentacje


Reklamy Google