Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Moja wymarzona szkoła Autor: Weronika Wałaszek. Spis treści 1. Wstęp 2. Dyrektorzy 3. Nauczyciele 4. Plan Lekcji 5. Wolne dni.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Moja wymarzona szkoła Autor: Weronika Wałaszek. Spis treści 1. Wstęp 2. Dyrektorzy 3. Nauczyciele 4. Plan Lekcji 5. Wolne dni."— Zapis prezentacji:

1 Moja wymarzona szkoła Autor: Weronika Wałaszek

2 Spis treści 1. Wstęp 2. Dyrektorzy 3. Nauczyciele 4. Plan Lekcji 5. Wolne dni

3 Chodzimy do szkoły. Codziennie. I narzekamy. Na co? Na wszystko; bo za dużo nauki, zadań, książek, sprawdzianów… rutyna. Ale przecież… szkoła jest po to, by się UCZYĆ! Tyle, że nauka to fascynujące zdobywanie wiedzy, a nie siedzenie w ławkach i słuchanie ględzenia nauczycieli, którego nie rozumiemy! Dlatego, w każdym z nas istnieje wyobrażenie o wymarzonej szkole. We mnie też

4 Dyrektorzy Kto tak rozumie szkolną młodzież jak nie… MŁODZIEŻ? Dlatego, w mojej szkole dyrektorami są szóstoklasiści. Wybory odbywają się co roku. Dyrektor ma obowiązek dbać o szkołę, uczniów oraz dbać o porządek. Przerwy spędza w swoim gabinecie i chodzi w garniturze. Zastępca dyrektora ma obowiązek wymyślania różnych zabaw ( oczywiście edukacyjnych) dla wszystkich uczniów. Ponadto, gdy dyrektor weźmie urlop wypełnia za niego wszystkie obowiązki.

5 Nauczyciele Nauczyciele są w tej szkole bardzo mili, bo muszą słuchać naszego dyrektora! Nie pytają, nie robią sprawdzianów… ale oceniają sprawiedliwie za nasz charakter i żartobliwość.

6 1. Plan lekcjiPlan lekcji 2. Opis lekcjiOpis lekcji

7 PoniedziałekWtorekŚrodaCzwartekPiątekGodziny Basen 12:00 – 14:00 TeatrGeologiaPrzyrodaLDWChemia14:30 – 15: 30 LDWMatematykaWarsztaty Umiejętności GeologiaLDW16:00 – 16: 30 ChemiaMatematykaGeologiaPrzyroda 17: 00 – 17: 30 GeologiaPrzyrodaTeatr Matematyka17: 45 – 18:00 MatematykaTeatrLDWMatematykaGeologia18:15 – 18:30 PrzyrodaChemia Teatr18: 30 – 19: 00

8 Teatr- nasi uczniowie ćwiczą wymowę, dykcję, poprawność występowania na scenie. LDW- Lekcje Dobrego Wychowania uczą manier i dobrego zachowania. Chemia- uczniowie eksperymentują różnymi substancjami i odkrywają nowe. Geologia- uczniowie uczą się o Ziemi oraz w specjalnie przeznaczonej sali odnajdują szczątki dinozaurów, skamieniałości itd. Matematyka - uczniowie uczą się odliczać dni do wakacji Przyroda- uczniowie spędzają czas w lesie, na łące itd..

9 Wakacje- 30. 05 – 1. 09 Ferie- 1.12 -31.12 Nauczyciele nigdy nie sprawdzają obecności Dopiero w Liceum zaczyna się prawdziwa nauka

10 Koniec Dziękujemy za obejrzenie!


Pobierz ppt "Moja wymarzona szkoła Autor: Weronika Wałaszek. Spis treści 1. Wstęp 2. Dyrektorzy 3. Nauczyciele 4. Plan Lekcji 5. Wolne dni."

Podobne prezentacje


Reklamy Google