Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jakub K. Patryk D.. Mieszko I został ochrzczony w 966 roku. Jednak dokładna data nie jest znana. Przypuszcza się, że przyjął chrzest w wielką Sobotę przed.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jakub K. Patryk D.. Mieszko I został ochrzczony w 966 roku. Jednak dokładna data nie jest znana. Przypuszcza się, że przyjął chrzest w wielką Sobotę przed."— Zapis prezentacji:

1 Jakub K. Patryk D.

2 Mieszko I został ochrzczony w 966 roku. Jednak dokładna data nie jest znana. Przypuszcza się, że przyjął chrzest w wielką Sobotę przed świętami wielkanocnymi. Data 14 kwietnia 966 r.

3 Chrzest mógł odbyć się w Gnieźnie, chociaż akurat ta lokalizacja jest mało prawdopodobna. Gniezno było silnym ośrodkiem kultu pogańskiego i mało prawdopodobne, aby książę zdecydował się na zderzenie starej i nowej religii. Mógł też odbyć się w Ostrowie Lednickim.

4

5  Pierwszy władca Polski

6 ur. mi ę dzy 922 a 945, zm. 25 maja 992 ksi ążę Polski z dynastii Piastów sprawuj ą cy w ł adz ę od ok. 960 r. Syn Siemomys ł a, wnuk Lestka. Ojciec Boles ł aw I Chrobrego, Ś wi ę tos ł awy- Sygrydy, Mieszka, Lamberta i Ś wi ę tope ł ka. Brat Czcibora. Po k ą dzieli dziadek Kanuta Wielkiego.

7 Mają historycy problem z Mieszkiem I. Dotychczas wszyscy byli przekonani, że na tereny dzisiejszej Polski przypłynął Bałtykiem ze Skandynawii. Tymczasem rewelacje profesora Urbańczyka z UKSW zmuszają do przypuszczeń, że książę Polski pochodził jednak z Moraw.

8  Według historyków chrztu Mieszkowi I udzielił biskup Jordan.

9


Pobierz ppt "Jakub K. Patryk D.. Mieszko I został ochrzczony w 966 roku. Jednak dokładna data nie jest znana. Przypuszcza się, że przyjął chrzest w wielką Sobotę przed."

Podobne prezentacje


Reklamy Google