Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ochrona wizerunku a publikacja w Internecie Kwestia ochrony wizerunku jest uregulowana w przepisach art. 81 oraz art. 83 ustawy o prawie autorskim i prawach.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ochrona wizerunku a publikacja w Internecie Kwestia ochrony wizerunku jest uregulowana w przepisach art. 81 oraz art. 83 ustawy o prawie autorskim i prawach."— Zapis prezentacji:

1 Ochrona wizerunku a publikacja w Internecie Kwestia ochrony wizerunku jest uregulowana w przepisach art. 81 oraz art. 83 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Z treści tych przepisów wynika, że nie można rozpowszechniać wizerunku bez zezwolenia osoby na nim przedstawionej. Umieszczenie zdjęcia osoby na stronie internetowej można z pewnością uznać za rozpowszechnienie jej wizerunku. Najlepiej, gdyby wspomniana zgoda została wyrażona pisemnie. Jednakże zgoda nie zawsze będzie wymagana - chodzi tu np. o sytuację, gdy rozpowszechnia się wizerunek osoby znanej, o ile fotografie wykonano w związku z pełnieniem przez nią funkcji publicznych (np. zdjęcie posła wykonane podczas sesji Sejmu).

2 Co to jest demo???

3 Co to jest "demo"? "Demo" to skrót od "demonstration". W ich przypadku mamy do czynienia z wydaniami demonstracyjnymi, które pozwalają na ocenienie, czy warto zainwestować w pełną wersję. Najczęściej spotykamy wersje demo gier komputerowych. Tego typu edycje komercyjnych tytułów przedstawiają zazwyczaj sam początek rozgrywki, pozwalając graczom na przetestowanie sterowania, gameplaya, czy też ocenienie wykonania audiowizualnego. W przypadku programów spotykamy częściej wersje "trial", jednak zdarza się sporo wydań demonstracyjnych.

4 Co to jest "wersja trial"?

5 Co to jest "wersja trial"? Wersje trial to wersje testowe komercyjnych aplikacji, które nie raz kosztują dość dużo. Wersja testowa jest specjalnie zmodyfikowaną wersją danego programu, pozwalającą za darmo sprawdzić jego możliwości przez określony czas - na przykład 30 dni. W czasie okresu testowego użytkownik może korzystać z wszystkich funkcji aplikacji bez ograniczeń, ewentualnie pojawia się przypomnienie, że nie używa pełnej wersji i licznik ukazujący, ile jeszcze pozostało czasu do wygaśnięcia wersji testowej.

6 Co to znaczy "shareware"?

7 Co to znaczy "shareware"? Odpowiedź jest prosta - aby zachęcić użytkownika do nabycia pełnej wersji. W przeciwieństwie do wydań trial nie mamy tu pełnej funkcjonalności, a nierzadko najważniejsze funkcje są wyłączone. Na przykład przy programie graficznym może być zablokowana możliwość zapisu efektów naszej pracy. Możemy jednak wypróbować, jak się na takiej aplikacji pracuje i zdecydować, czy warto nabyć jej pełną wersję.

8 Co to jest freeware?

9 Co to jest freeware? "Freeware" to słowo warte zapamiętania, bowiem oznacza ono darmowe aplikacje do pobrania. Są to całkowicie legalne produkty, udostępnione przez ich twórców bez konieczności płacenia, choć czasem jednak na stronie danego oprogramowania widnieje prośba o dotację. Użytkownik, któremu spodoba się dany program, może przesłać jego twórcy dowolną kwotę, czyli "co łaska", jednak nie jest to obowiązkowe.

10 Ważne !!! Aplikacje i gry freeware nie mogą być rozprowadzane ani dystrybuowane w żaden komercyjny sposób. Warto też od razu odnotować fakt, że niektóre tego typu programy mają wyraźne zaznaczenie, że są za darmo tylko do użytku prywatnego i jeśli chcą korzystać z nich firmy, muszą wykupić w tym celu stosowną licencję.


Pobierz ppt "Ochrona wizerunku a publikacja w Internecie Kwestia ochrony wizerunku jest uregulowana w przepisach art. 81 oraz art. 83 ustawy o prawie autorskim i prawach."

Podobne prezentacje


Reklamy Google