Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Anglia. Pałac Buckingham Jest to oficjalna londyńska rezydencja brytyjskich monarchów. Największy na świecie pałac królewski, który od 1837 roku pełni.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Anglia. Pałac Buckingham Jest to oficjalna londyńska rezydencja brytyjskich monarchów. Największy na świecie pałac królewski, który od 1837 roku pełni."— Zapis prezentacji:

1 Anglia

2 Pałac Buckingham Jest to oficjalna londyńska rezydencja brytyjskich monarchów. Największy na świecie pałac królewski, który od 1837 roku pełni funkcję oficjalnej siedziby monarszej. Jedna z pereł architektury późnego baroku. Pałac został zbudowany w 1703 roku jako rezydencja miejska dla księcia Buckingham, Johna Sheffielda. W roku 1761 król Wielkiej Brytanii Jerzy III wszedł w posiadanie pałacu, który został przekształcony w jego rezydencję prywatną. W ciągu kolejnych 75 lat pałac wielokrotnie rozbudowywano. W pałacu jest sześćset komnat, w tym dziewiętnaście reprezentacyjnych, ponad siedemdziesiąt łazienek i prawie dwieście sypialni.

3 Strażnicy Pałacu Buckingham Pilnują pałacu Buckingham. Dwóch strażników można zobaczyć w Tower of London. Codziennie od kwietnia do lipca o godzinie 11:30 odbywa się uroczysta zmiana warty. W pozostałych miejscach – co drugi dzień.

4 Elżbieta II Elżbieta II, właśc. Elżbieta Aleksandra Maria, ang. Elizabeth Alexandra Mary (ur. 21 kwietnia 1926 w Londynie) – królowa Wielkiej Brytanii z dynastii Windsorów od 6 lutego 1952 (koronowana 2 czerwca 1953), córka króla Jerzego VI i jego żony – Elżbiety Bowes-Lyon zw. Królową-Matką. Oprócz godności królowej Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej jest również głową 15 innych państw m.in.: Antigui i Barbudy, Australii, Bahamów, Gibraltaru, Barbadosu, Belize, Grenady, Kanady, Jamajki, Nowej Zelandii, Papui-Nowej Gwinei, Saint Kitts i Nevis, Saint Lucia, Saint Vincent i Grenadyn, Tuvalu i Wysp Salomona, które razem z Wielką Brytanią mają status tzw. Commonwealth realm.

5 The British Muzeum Muzeum Brytyjskie (ang. British Museum) – jedno z największych na świecie muzeów historii starożytnej. Znane eksponaty: marmury elgińskie prace Albrechta Dürera: 1 tom szkiców i 4 tomy manuskryptów „Antyczny wojownik”, szkic Leonarda da Vinci rzeźby z ateńskiego Partenonu Waza portlandzka Kamień z Rosetty Clock Room egipskie mumie benińskie brązy skarb z Sutton Hoo listy z Amarna

6 Trafalgar Square Trafalgar Square, Plac Trafalgarski– plac w centralnym Londynie położony w dawnym miejscu stajni królewskich, upamiętniający zwycięstwo brytyjskiej Royal Navy w morskiej bitwie pod Trafalgarem (1805). Do placu dochodzą ulice: od zachodu Pall Mall, od wschodu Duncannon St. Północną ścianę placu zajmuje budynek National Gallery. Od północnego wschodu do placu przylega kościół St. Martin-in-the-Fields. Od strony południowej znajduje się rondo komunikacyjne, na którym zbiegają się ulice Cockspur St., Strand, Northumberland Avenue i Whitehall. Trafalgar Square to tradycyjne miejsce spotkań i zgromadzeń zarówno politycznych jak i sylwestrowych. 7 lipca 2011 na Trafalgar Square odbyła się światowa premiera filmu Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II.

7 Greenwich Royal Borough of Greenwich – jedna z 32 gmin Wielkiego Londynu położona w jego południowo-wschodniej części. Wraz z 11 innymi gminami wchodzi w skład tzw. Londynu Wewnętrznego. Władzę stanowi Rada Gminy Greenwich (ang. Greenwich Council). Gmina Greenwich była jedną z sześciu pełniących rolę gospodarza Letnich Igrzysk Olimpijskich w 2012 roku. Obszary wchodzące w skład gminy Greenwich: Abbey Abbey Wood Avery Hill Blackheath Park Charlton Eltham Greenwich Kidbrooke New Charlton New Eltham Plumstead Plumstead Common Shooters Hill Thamesmead Thamesmead West, Woolwich

8 Hyde Park Hyde Park – jeden z kilku królewskich parków w Londynie, położony na obszarze 390 akrów (ok. 159 ha). Podzielony na dwie części przez jezioro Serpentine. W 1536 roku Hyde Park nabył w posiadanie Henryk VIII, który pozyskał je od mnichów z Opactwa Westminsterskiego. Później park był prywatnym terenem łowieckim Jakuba I. W 1637 roku Karol I zmienił jego naturę i park stał się miejscem publicznym[1]. To właśnie przed parkiem, na rogu północno- wschodnim, znajduje się Marble Arch. Była to oryginalna brama Pałacu Buckingham zbudowana w 1827 roku. Okazała się jednak za wąska dla królewskiej karety i przeniesiono ją w obecne miejsce w roku 1851.


Pobierz ppt "Anglia. Pałac Buckingham Jest to oficjalna londyńska rezydencja brytyjskich monarchów. Największy na świecie pałac królewski, który od 1837 roku pełni."

Podobne prezentacje


Reklamy Google