Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Czy warto uczyć się języków obcych?. Wprowadzenie. Bardzo wielu uczniom nauka kojarzy się z przymusem oraz koniecznością. W ten sposób traktują oni również.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Czy warto uczyć się języków obcych?. Wprowadzenie. Bardzo wielu uczniom nauka kojarzy się z przymusem oraz koniecznością. W ten sposób traktują oni również."— Zapis prezentacji:

1 Czy warto uczyć się języków obcych?

2 Wprowadzenie. Bardzo wielu uczniom nauka kojarzy się z przymusem oraz koniecznością. W ten sposób traktują oni również naukę języków obcych. Jest to wielki błąd, ponieważ taka wiedza przydaje się każdemu w obecnych czasach. W naszej pracy postaramy się wykazać dlaczego nauka języków obcych np. języka angielskiego, czy też niemieckiego powinna być ważna dla każdego współczesnego człowieka.

3 Dlaczego warto uczyć się języków obcych? Obecnie bardzo trudno znaleźć pracę bez znajomości języka. Na wyższe stanowiska pracodawcy wymagają od pracownika znajomości chociaż jednego lub dwóch z nich. Dzięki niemu można lepiej zarabiać i łatwiej jest znaleźć pracę za granicą. Znajomość języków pozwala nam także na łatwe poruszanie się po innych państwach. Bez problemu możemy nawiązać kontakt z obcokrajowcem.

4 Przed laty wybraliśmy na prezydenta człowieka nie znającego języków, jakich używają Europejczycy (mowa tu o języku angielskim i niemieckim) i sami mogliśmy się przekonać, jak ciężko mu było poradzić sobie w niektórych sytuacjach. Myślę, iż jeśliby nie miał przy sobie tłumacza, ośmieszyłby się niejednokrotnie przed delegacjami innych państw. Człowiek, który nie umie się posługiwać, choćby w stopniu podstawowym jakimś obcym językiem, staje się po prostu bezradny, niezdolny do porozumiewania się z ludźmi innej narodowości.

5 Języki obce pozwalają też swobodnie podróżować za granicą. Znając język kraju do którego jedziemy, nie mamy problemów w rozmowie z ludźmi, którzy tam mieszkają. Możemy bez problemów pytać o drogę, zrobić zakupy czy też zwiedzać zabytki.

6 Obecnie nie wypada wręcz nie znać jakiegoś języka obcego. W czasach kiedy komputery są praktycznie w każdym domu, większość ludzi musi mieć kontakt z językiem, ponieważ uniwersalnym językiem informatycznym jest angielski. Z tym językiem mamy też do czynienia w Internecie czy też w grach komputerowych. Nawet kiedy relaksujemy się słuchając muzyki, np. znajomość języka angielskiego może się stać bardzo potrzebna, aby rozumieć słowa śpiewane w obcym języku.

7 O czym pamiętać? Ucząc się języków obcych nie powinniśmy jednak zapominać o nauce naszego narodowego języka. Polacy bardzo często poznając obce języki stosują zapożyczenia np. z angielskiego. Z tego powodu polskie słowa bardzo często wychodzą z użycia. Trzeba pamiętać, że pomimo konieczności nauki języka obcego, język polski jest też nam bardzo potrzebny. Jego biegła znajomość pozwoli nam szybciej i efektywnej poznać tajniki języka obcego, szczególnie jego zasady gramatyczne. Chociaż uważam, że nauka języków obcych jest koniecznością, nie wolno nam jednak zapominać o rodzimym języku i jego kulturze oraz literaturze.

8 Czy warto uczyć się języków obcych? Nauka języków obcych współczesnemu człowiekowi jest bardzo potrzebna. Znajomość języka obcego pozwala przecież bez problemów poruszać się w otaczającym nas świecie. Bez umiejętności posługiwania się językiem obcym nie można znaleźć dobrej pracy, zrelaksować się, czy też poznać kultury innego narodu. Nauka języka obcego pomaga też w nauce innych przedmiotów, ponieważ ludzie, którzy uczą się go mają lepsze rezultaty na egzaminach, a ich pamięć jest w stanie przyswoić więcej wiedzy…

9 Nauka nowego języka pobudza umysł do myślenia i zapamiętywania. Jest to świetna metoda na utrzymywanie, bądź poprawę kondycji umysłowej. Dzieci i studenci uczący się języków obcych otrzymują zazwyczaj lepsze wyniki w nauce i są bardziej kreatywni w rozwiązywaniu problemów. Języka możemy uczyć się też dla własnej satysfakcji. Coraz więcej osób tak właśnie robi. Mimo, że rozstali się ze szkołą nadal pogłębiają swoją wiedzę. Podsumowując – Języki obce stają się częścią codziennego życia i pomagają zrozumieć innych ludzi z obcego kraju. Dlatego właśnie warto się ich uczyć.

10 Zakończenie Myślimy, że przedstawione argumenty świadczą o tym, że warto uczyć się języków obcych. Taka umiejętność pozwala przecież uczestniczyć w życiu całego świata, nie tylko naszego kraju.


Pobierz ppt "Czy warto uczyć się języków obcych?. Wprowadzenie. Bardzo wielu uczniom nauka kojarzy się z przymusem oraz koniecznością. W ten sposób traktują oni również."

Podobne prezentacje


Reklamy Google