Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Nasza szkoła liczy 369 uczniów, uczących się w 14 klasach. Dyrektorem szkoły jest pani mgr Jolanta Kowalska, zaś wicedyrektorem pani mgr Jadwiga Przybyszewska.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Nasza szkoła liczy 369 uczniów, uczących się w 14 klasach. Dyrektorem szkoły jest pani mgr Jolanta Kowalska, zaś wicedyrektorem pani mgr Jadwiga Przybyszewska."— Zapis prezentacji:

1

2

3

4 Nasza szkoła liczy 369 uczniów, uczących się w 14 klasach. Dyrektorem szkoły jest pani mgr Jolanta Kowalska, zaś wicedyrektorem pani mgr Jadwiga Przybyszewska. Sekretariat mieści się na parterze szkoły i otwarty jest w godzinach od 7.30 do 15.30 (we wtorek od 8.00 do 17.00).

5

6 Otrzymaliśmy ten zaszczytny tytuł od Ministra Edukacji Narodowej. Na zdjęciu tablica zdobiąca front budynku gimnazjum.

7 A to moment odsłonięcia tablicy podczas corocznego Święta Sportu Szkolnego.

8 Zapraszamy do obejrzenia kilkunastu slajdów ukazujących naszą szkołę

9 ekoRÆJ – pracownia ekologiczna, nasza najładniejsza...

10 Nasza pracownia komputerowa

11 W szkole mamy dziesięć projektorów multimedialnych, które wykorzystujemy zarówno podczas imprez i szkoleń, jak i w czasie lekcji. Na zdjęciu przygotowania do jednego ze szkolnych apeli.

12 Podczas zajęć dydaktycznych wykorzystujemy także trzy tablice multimedialne z zamontowanymi projektorami i jedną przenośną. Na zdjęciu sala nr 3 – specjalnie przystosowana do korzystania z tablicy multimedialnej zamontowanej na stałe.

13 Biblioteka szkolna, poza swoją zwyczajową działalnością, jest miejscem, w którym uczniowie naszej szkoły mogą odrobić lekcje lub skorzystać z Internetu w ramach Internetowego Centrum Informacji Multimedialnej. Biblioteka otwarta jest w godzinach: w poniedziałek 8.00 – 14.00 we wtorek 11.00 – 17.00 w czwartek 11.00 – 17.00 w piątek 8.00 – 14.00

14 Biblioteka szkolna – nauka korzystania z katalogów

15 Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej

16 W poprzednim roku szkolnym stworzyliśmy koncepcję i zrealizowaliśmy pomysł na Przyszkolny Ogródek Dydaktyczny. Pracowali przy jego tworzeniu nauczyciele, uczniowie … i firmy specjalistyczne.

17 Nasza sala sportowa – niepełnowymiarowa, ale odremontowana i odmalowana

18 Zapraszamy do obejrzenia kilku migawek z życia codziennego naszego gimnazjum. Na zdjęciu pani dyrektor Jolanta Kowalska.

19 Rejada – coroczne święto naszego patrona Mikołaja Reja.

20 Czasami tak wyglądają święta w Gimnazjum Nr 26

21 Bywają w życiu gimnazjum także momenty poważne, kiedy trzeba pokazać znajomość obyczaju i dojrzałość. Poczet szkolny przygotowuje się do mszy żałobnej po katastrofie smoleńskiej.

22 Jesteśmy dumni z naszych uczniów, którzy osiągają sukcesy w bardzo różnorodnych dziedzinach. Wręczenie nagród w konkursie na film „Kiedy rozum śpi” w Pałacu Młodzieży (2011/2012).

23 Stale staramy się rozwijać w nas świadomość i zrozumienie odmienności kulturowej. Budować poczucie więzi ponad kulturami. Na zdjęciu jedno z wydarzeń przygotowanych w ramach zajęć dodatkowych „Wielokulturowość” – chanukowy wieczór.

24 Zajęcia z teorii plakatu, jedno z zagadnień powracających co roku w ramach zajęć dodatkowych z języka polskiego. Na marginesie – kreatywne wykorzystanie projektora multimedialnego.

25 Warsztaty dziennikarskie, również cykl zajęć co roku przygotowywany dla chętnych.

26 W tym roku drugoklasiści uczestniczą w wybranych przez siebie zajęciach: teatralnych, plastycznych bądź tanecznych.

27 Zajęcia integracyjne dla klas pierwszych w lesie łagiewnickim

28 Zajęcia integracyjne dla klas pierwszych w lesie łagiewnickim. Łączone z zajęciami w terenie z geografii.

29 Przez cały rok trwa u nas intensywne nauczanie informatyki, w ramach programu własnego i programu „Otwarta pracownia”. Na zdjęciu – nasi uczniowie pokazują napisaną przez siebie grę przybyłym na konkurs informatyczny dla szkół podstawowych.

30 Przez cały rok działa Szkolny Klub Turystyczny „Rej-trampki”

31 Przez cały rok wyjeżdżamy i zwiedzamy powierzchnię Polski … (zielona szkoła w Murzasichlu 2011)

32 … i nie tylko powierzchnię (zielona szkoła w Istebnej 2011).

33 Dzień Sportu Szkolnego ma u nas niejedną twarz – tutaj zajęcia z zasad niesienia pierwszej pomocy (2011).

34 Dzień Sportu Szkolnego… i nie tylko sportu. Na zdjęciu kolejny Szkolny Konkurs Talentów.

35 Kawiarenka Literacka – na zdjęciu „Noc z horrorem”.

36 Od kilku lat organizujemy także imprezy dla uczniów szkół podstawowych – liczymy, że łatwiej będzie im przejść linię dzielącą dzieciństwo od … młodości. Na zdjęciu Konkurs Matematyczny Rejmat.

37 Laureaci tegorocznego konkursu Rejmat.

38 Finał tegorocznego Konkursu Informatycznego dla Szkół Podstawowych.

39 Pedagog szkolny i psycholog pracują na drugim piętrze. Pedagog szkolny : poniedziałek 12.00 -16.00 wtorek 13.00 – 17.00 środa 9.00 – 13.00 czwartek 9.00 – 13.00 piątek 11.00 – 15.00 Psycholog szkolny: poniedziałek 8.00-12.00 wtorek 8.00 – 13.00 środa 13.00 – 17.00 czwartek 13.00 – 17.00 piątek 8.00 – 11.00 Obie Panie opiekują się Stowarzyszeniem Zwariowanych Uczniów (czyli w skrócie SZU).

40 Posiadamy certyfikaty: Szkoła promująca zdrowie oraz Szkoła z klasą: Lego, Cogito, Ago.

41 W naszym gimnazjum prowadzony jest sklepik, w którym uczniowie mogą zjeść zarówno słodkie pieczywo, jak i coś na ciepło. Nazywa się „Ptyś” i mieści się na pierwszym piętrze. Posiadamy również stołówkę, a obiady przygotowywane są w ramach cateringu. Można je zamówić z wyprzedzeniem i zjeść cały posiłek lub też zupę, bądź jedynie drugie danie. W roku szkolnym 2012/2013 ceny posiłków wynoszą 7,50 zł za cały obiad, 5 zł za drugie danie i 2,50 zł za zupę.

42 A to szkolny sklepik „Ptyś”, a w nim pan Marek (czyli SZEF).

43 Uczymy trzech języków obcych. Języka angielskiego i niemieckiego w grupach dla uczniów zaawansowanych i początkujących, zaś języka hiszpańskiego od podstaw. Wyboru języka głównego dokonuje się w momencie wyboru klasy. Poszukujemy różnorodnych form nauki języków obcych – wyjeżdżamy w ramach różnych programów za granicę (np. dwa lata temu i rok temu do Turcji, trzy lata temu do Niemiec i Izraela, poprzednio do Anglii, Finlandii i Włoch) oraz organizujemy wideokonferencje z naszymi partnerami (posiadamy profesjonalny sprzęt dzięki organizacji Global Leap).

44 Mamy profesjonalny sprzęt wideokonferencyjny dzięki międzynarodowej organizacji Global Leap. Do ubiegłego roku korzystaliśmy z oferty bezpłatnych zajęć edukacyjnych przygotowywanych przez pracowników muzeów londyńskich. Poza tym stale współpracujemy ze Szkołą Podstawową w Częstochowie.

45 Od ubiegłego roku szkolnego bierzemy udział w wielostronnym projekcie partnerskim Comenius, zresztą nie pierwszy raz. Obecny projekt, zatytułowany „Co nas różni, to nas łączy”, pozwala nam na współpracę ze szkołami z Litwy, Rumunii, Hiszpanii, Turcji i Węgier. Poza kontaktami poprzez specjalnie uruchomioną stronę internetową i profile na portalach społecznościowych, odbyły się już wizyty w prawie wszystkich krajach partnerskich. W kwietniu jedziemy jeszcze na Litwę, a w czerwcu gościmy naszych partnerów w Łodzi na wizycie podsumowującej. Opracowujemy również wspólne tematy, dotyczące kultury naszych obszarów. Stworzyliśmy kalendarze ze zdjęciami naszych szkół i wizytówkami miast oraz międzynarodową książkę kucharską, ukazującą te dania, które każda ze stron uważa za najgodniejsze uwagi smakosza.

46 Wycieczka do Turcji – odwiedziny szkoły partnerskiej w ramach projektu „Co nas różni, to nas łączy”

47 Co roku nauczyciele naszego gimnazjum umożliwiają uczniom uczestnictwo w wielu formach zajęć dodatkowych, zarówno pozwalających uzupełnić wiedzę i umiejętności tym słabszym, jak i rozwinąć zainteresowania chętnym. Przygotowujemy także naszych podopiecznych - i to z sukcesami – do olimpiad i konkursów przeznaczonych dla uczniów zdolnych. W I semestrze roku 2012/2013 oferta zajęć dodatkowych obejmowała 20 kół zainteresowań, wliczając do tej listy wielce szacowne i trwające od lat zajęcia, jak chociażby „Kawiarenkę Literacką”, Koło informatyczne czy Caritas. Rozpiętość tematów jest ogromna, od wiedzy o sztuce, czy znajomości Biblii, przez zagadnienia mediów i sport, aż po taniec towarzyski.

48 Staramy się dobrze przygotować do egzaminu gimnazjalnego każdego naszego ucznia, nawet najsłabszego. Co roku przedstawiamy bogatą ofertę zajęć wyrównawczych, skierowanych do klas drugich i pierwszych oraz przygotowujących już bezpośrednio do egzaminu, dla klas trzecich. W roku obecnym uczniowie pracowali w 15 grupach przygotowując się do egzaminu oraz odrabiali zaległości z polskiego, niemieckiego, angielskiego, historii, wos-u, geografii, fizyki, chemii i matematyki. Cały tydzień pełną parą pracują nasi nauczyciele wf-u. Po godzinach można w gimnazjum zagrać w piłkę nożną, piłkę siatkową, koszykówkę, tenis stołowy, unihokej czy po prostu uprawiać gimnastykę. Dodatkowe zajęcia rozwijające organizm to także rajdy. Organizujemy je raz w miesiącu, zawsze w sobotę, według ustalanego we wrześniu harmonogramu.

49 W 2011 roku po raz pierwszy przyznaliśmy honorową nagrodę uczniowi, który miał najwyższy łączny wynik ze wszystkich części egzaminu gimnazjalnego. Był nim Remigiusz Kaczmarek. W 2012 roku statuetkę otrzymała Marta Kania.

50 Dziękujemy za obejrzenie prezentacji ukazującej Publiczne Gimnazjum Nr 26 w Łodzi. Zapraszamy na Drzwi Otwarte w piątek, 1 marca 2013 roku, w godzinach 17.00 – 19.00. Prosimy pamiętać, że wszystkie informacje przydatne rodzicom naszych obecnych i przyszłych uczniów (także kryteria naboru) zgromadziliśmy na stronie internetowej: www.gim26.vel.plwww.gim26.vel.pl


Pobierz ppt "Nasza szkoła liczy 369 uczniów, uczących się w 14 klasach. Dyrektorem szkoły jest pani mgr Jolanta Kowalska, zaś wicedyrektorem pani mgr Jadwiga Przybyszewska."

Podobne prezentacje


Reklamy Google