Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

W dniu 30 marca 2011r. w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ciechanowie przy ul. Płockiej 32, przeprowadzone zostały eliminacje.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "W dniu 30 marca 2011r. w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ciechanowie przy ul. Płockiej 32, przeprowadzone zostały eliminacje."— Zapis prezentacji:

1 W dniu 30 marca 2011r. w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ciechanowie przy ul. Płockiej 32, przeprowadzone zostały eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Organizowany od wielu lat Turniej Wiedzy Pożarniczej jest adresowany do dzieci i młodzieży szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz średnich. Jego celem jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony przeciwpożarowej, ekologii, ratownictwa oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. Głównym organizatorem tego konkursu jest Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polski oraz Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej. Etapy poszczególnych eliminacji obejmują: szczebel środowiskowy, gminny, powiatowy, wojewódzki i centralny. Organizatorem przeprowadzonych eliminacji powiatowych w Ciechanowie była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ciechanowie, Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polski w Ciechanowie, oraz Biuro Terenowe ZOSP RP w Ciechanowie. ELIMINACJE POWIATOWE W CIECHANOWIE OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”

2 Otwarcia eliminacji dokonał Pan Sławomir Morawski - starosta ciechanowski i jednocześnie Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP, st. bryg. Arkadiusz Muszyński - Komendant Powiatowy PSP w Ciechanowie oraz Dyrektor Biura Terenowego i jednocześnie Członek Zarządu Powiatowego ZOSP RP - dh Jadwiga Michalska. W bieżącym roku do eliminacji zgłoszone zostały dzieci i młodzież z miasta Ciechanów oraz z terenu gmin: Ciechanów, Opinogóra, Regimin, Ojrzeń, Grudusk, Glinojeck. W trzech grupach wiekowych uczestniczyło w rywalizacji 51 uczniów. Najliczniej reprezentowane były szkoły gimnazjalne (19 uczniów) podstawowe (16 uczniów) i szkoły średnie (16 uczniów). Eliminacje obejmowały test pisemny składający się z 30 pytań oraz drugi etap stanowił egzamin ustny dla najlepszych zawodników wyłonionych w każdej grupie wiekowej. Zwycięzcy otrzymali nagrody w postaci: deskorolek, odtwarzaczy MP3, pendrive oraz plecaków. ELIMINACJE POWIATOWE W CIECHANOWIE OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”

3 W eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się w dniu 16 kwietnia br. w Grójcu, powiat ciechanowski reprezentowany będzie przez: Grupa I – Aleksandra Chumięcka z SP w Humięcinie Grupa II – Karolina Derewicz z Gimnazjum w Grudusku Grupa III –Maja Maria Sulecka z I LO im. Z. Krasińskiego w Ciechanowie Uczestniczącym w Turnieju dzieciom i młodzieży umożliwiono zwiedzanie stanowiska kierowania i garażu, zapoznano z zawodem strażaka oraz ze sprzętem ratowniczym używanym podczas działań ratowniczych, będącym na wyposażeniu komendy powiatowej PSP w Ciechanowie. Podsumowując przebieg eliminacji st. bryg. Arkadiusz Muszyński, złożył wszystkim uczestnikom i ich opiekunom życzenia dalszych sukcesów i jak największych osiągnięć w przyszłości. ELIMINACJE POWIATOWE W CIECHANOWIE OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM” Zdjęcia


Pobierz ppt "W dniu 30 marca 2011r. w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ciechanowie przy ul. Płockiej 32, przeprowadzone zostały eliminacje."

Podobne prezentacje


Reklamy Google