Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: ""— Zapis prezentacji:

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

32

33

34

35 „System S+” Proponujemy zapoznanie się Państwu z naszym najnowszym oprogramowaniem do projektowania rozdzielnic oraz tworzenia kosztorysów „System S+”. Program „System S+” pozwala : Zaprojektować rozdzielnicę Narysować rzut elewacji rozdzielnicy i przetransportować go do aplikacji CAD Wykonanie i stworzenie oferty cenowej dla klienta Wykonanie kalkulacji Wykonanie i stworzenie zamówienia do producenta

36 Oprogramowanie „System S+”

37 Krok 1 - Wprowadź dane osobowe- osoby korzystającej z oprogramowania. Z paska zadań wybierz PLIK a następnie dane osobowe

38 Akceptuj dane jednorazowo dla zadania lub Akceptuj dane w programie na stałe-dane te będą wprowadzone automatycznie przy każdorazowym otwarciu aplikacji. Krok 2 -Wprowadź dane kontrahenta-osoby lub firmy dla której wykonujesz projekt.

39 Krok 3- Możemy przystąpić do projektowania rozdzielnicy. Oprogramowanie „System S+” umożliwia nam zaprojektowanie rozdzielnicy na dwa sposoby: Metoda 1: Dobranie obudowy z tabeli wg wymiarów i dalsze wyposażanie. Metoda 2: Dopasowanie obudowy do paneli osłonowych wybranych z tabeli.

40 Najeżdżamy myszką na OBUDOWA ONS naciskamy lewy przycisk myszki i przeciągamy na pole projektowe. Metoda 1: Dobranie obudowy z tabeli wg wymiarów i dalsze wyposażanie.

41 Najeżdżamy myszką na OBUDOWA ONS naciskamy lewy przycisk myszki i przeciągamy na pole projektowe. Metoda 1: Dobranie obudowy z tabeli wg wymiarów i dalsze wyposażanie. Wybieramy wielkość obudowy i jej głębokość.

42 Najedź myszką na nazwę i naciśnij prawy przycisk myszki. Zawsze możesz zapoznać się z informacją o detalu

43 Najedź myszką na nazwę i naciśnij prawy przycisk myszki. Zawsze możesz zapoznać się z informacją o detalu Fotografia oraz opis obudowy

44 Najedź myszką na nazwę i naciśnij prawy przycisk myszki. Zawsze możesz zapoznać się z informacją o detalu Wybraliśmy np. ONS 1-3L Po wybraniu odpowiedniego typu oraz wielkości obudowy możemy przystąpić do wyposażenia naszej rozdzielnicy.

45 Rozwiń drzewko pod Obudowa ONS Najedź na interesujący Cię panel osłonowy, naciśnij lewy przycisk myszki i przeciągnij na pole projektowe. Wybraliśmy np. ONS 1-3L Po wybraniu odpowiedniego typu oraz wielkości obudowy możemy przystąpić do wyposażenia naszej rozdzielnicy. Wyposażanie szafki

46 Najedź na interesujący Cię panel osłonowy, naciśnij lewy przycisk myszki i przeciągnij na pole projektowe. Wyposażanie szafki Rozwiń drzewko pod Obudowa ONS Najedź na interesujący Cię panel osłonowy, naciśnij lewy przycisk myszki i przeciągnij na pole projektowe.

47 Najedź na interesujący Cię panel osłonowy, naciśnij lewy przycisk myszki i przeciągnij na pole projektowe. Następnie wybierz typ panelu i poziom jego ustawienia. Wyposażanie szafki

48 Następnie wybierz typ panelu i poziom jego ustawienia. Wybraliśmy panel osłonowy P 1-1.0 z szyna TH na poziomie 1 Wyposażanie szafki

49 Wybraliśmy panel osłonowy P 1-1.0 z szyna TH na poziomie 1 Wyposażanie szafki Następnie najedź myszką na panel osłonowy, naciśnij prawy przycisk myszki i przeciągnij do środka obudowy i ustaw na interesujące Cię miejsce.

50 Wyposażanie szafki Panel osłonowy możesz zawsze skopiować –najedź myszka na panel, naciśnij prawy przycisk myszki i wybierz KOPIUJ ELEMENT Następnie najedź myszką na panel osłonowy, naciśnij prawy przycisk myszki i przeciągnij do środka obudowy i ustaw na interesujące Cię miejsce.

51 Wyposażanie szafki Panel osłonowy możesz zawsze skopiować –najedź myszka na panel, naciśnij prawy przycisk myszki i wybierz KOPIUJ ELEMENT Skopiowany element- przeciągnij do środka obudowy.

52 Wyposażanie szafki Skopiowany element- przeciągnij do środka obudowy. Powtarzamy poprzednią czynność I mamy już zaprojektowana rozdzielnice z wyposażeniem.

53 Krok 3- Metoda 2 Dopasowanie obudowy do Paneli osłonowych wybranych z tabeli

54 Najedź na interesujący Cię panel osłonowy na drzewku, naciśnij lewy przycisk myszki i przeciągnij na pole projektowe. Metoda 2 Dopasowanie obudowy do paneli osłonowych wybranych z tabeli. Następnie wybierz typ panelu i poziom jego ustawienia.

55 Wyposażanie szafki Następnie wybierz typ panelu i poziom jego ustawienia. Gotowy element P1-1.0 Wybierz kolejne elementy

56 Wyposażanie szafki Wybierz kolejne elementy Poukładaj je w interesujący Cię kształt przyszłej obudowy.

57 Wyposażanie szafki Poukładaj je w interesujący Cię kształt przyszłej obudowy. Widok elementów w obudowie Najedź myszką na pole projektowe, naciśnij prawy przycisk myszki i wybierz DOPASUJ SZAFĘ

58 Najedź myszką na pole projektowe, naciśnij prawy przycisk myszki i wybierz DOPASUJ SZAFĘ Wyposażanie szafki Wybierz interesująca Cię szafę i jej głębokość. I mamy już zaprojektowaną rozdzielnice z wyposażeniem.

59 Krok 4- Wycena. Jeśli posiadamy już zaprojektowaną rozdzielnicę to możemy ją wycenić Naciśnij przycisk WYCENA na pasku zadań. Utworzoną wycenę możemy wydrukować. Utworzoną wycenę możemy eksportować do EXCEL-a. Lub zapisać jako PDF.

60 Krok 5- Tworzenie oferty. Klikamy na zakładkę OFERTA Otrzymaną wycenę możemy zapisać jako ofertę i przesłać ją naszemu kontrahentowi, który został zapisany w programie na początku naszej pracy. Istnieje możliwość redagowania tekstu w ofercie.

61 Krok 5- Tworzenie oferty. I otrzymujemy gotowy wydruk oferty z pełnym zestawieniem materiałów oraz z poglądowym szkicem obudowy.

62 Krok 6- Zamówienie. Postępujemy analogicznie jak przy ofercie Zaczynając od zakładki ZAMÓWIENIE

63 Krok 7- Edycja do pliku dxf. W menu PLIK klikamy Export do pliku dxf. Zapisz plik pod swoją nazwą.

64 Krok 8- Zapisanie projektu. W menu PLIK klikamy Zapisz jako. i zapisz plik pod swoją nazwą

65 Krok 9- Koniec programu. W menu PLIK klikamy Wyjście. I wybierz odpowiadającą Ci opcję.


Pobierz ppt ""

Podobne prezentacje


Reklamy Google