Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„Kreowanie nowej jakości edukacji specjalnej kluczem do sukcesu ucznia z niepełnosprawnością intelektualną” Malta X 2015r.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„Kreowanie nowej jakości edukacji specjalnej kluczem do sukcesu ucznia z niepełnosprawnością intelektualną” Malta X 2015r."— Zapis prezentacji:

1 „Kreowanie nowej jakości edukacji specjalnej kluczem do sukcesu ucznia z niepełnosprawnością intelektualną” Malta X 2015r.

2 St Clare College San Miguel Primary Education Resource Centre San Gorg Preca College Guardian Angel Secondary Education Resource Centre St Benedict College, Helen Keller Secondary/Young Adult Education Resource Centre Maria Regina College Dun Manwel Attard Young Adult Education Resource Centre

3 St Clarre College San Miguel jest szkołą gromadzącą najmłodszych uczniów z niepełnosprawnością na Malcie w wieku od 3 do 11 lat. Przeznaczona jest dla uczniów z PMLD (Profound and Multiple Learning Difficulties-głęboka i sprzężona niepełnosprawność) oraz dla uczniów z autyzmem.

4  Aromaterpia  Zajęcia kognitywne  Hydroterapia  ICT- technologia informatyczno- komunikacyjna  Zajęcia multisensoryczne  Opti-music  Fizjoterpia

5 Pomoce dydaktyczne- zajęcia kognitywne sala ICT sala multisensoryczna

6 HYDROTERAPIA w San Miquel Resource Center Zajęcia tematyczne w wodzie prowadzone są w oparciu o metodę Halliwick’a. Odbywają się one w relacji- jeden na jeden, w atmosferze wzajemnej akceptacji i bezpieczeństwa, bez użycia dodatkowego asortymentu. Mają nie tylko relaksować, ale przede wszystkim uczyć pływać, skupiając się na możliwościach uczestników, kształtując ich pozytywne nastawienie do nowej sytuacji, bazując na prawidłowych rotacjach ciała. W zależności od aranżacji i pomysłowości prowadzącego, w wodzie można prowadzić zajęcia z literatury, muzyki/muzykoterapii, a nawet matematyki. W opowieści muzyczno-ruchowe można wpleść wiele zadań kształtujących szerokie spektrum umiejętności poznawczych.

7 To centrum dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną, z poważnymi trudnościami w uczeniu się. Przeznaczone jest dla dzieci i młodzieży od 11 do 16 roku życia. Przeważają uczniowie z autyzmem i niepełnosprawnościami całościowymi i sprzężonymi.

8 -sala projektowania i technologii (rękodzieło) -sala matematyczna (numeracy) -opti-Music -multisensory room – sala doświadczania świata -home economy room– ekonomia w domu - ITC room- technologia informatyczno – komunikacyjna - science lab – laboratorium nauki

9

10 OPTI MUSIC Łączenie nauki przedmiotów poprzez opowiadanie bajek /opowieści tematycznych połączonych z treścią muzyczną lub dźwiękami z wykorzystaniem sprzętu świetlno – dźwiękowego.

11 Helen Keller Secondary/Young Adult Education Resource Centre skupia uczniów w wieku od 13 do 22 lat z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu głębokim. Większość uczniów korzysta z wózków inwalidzkich oraz innego specjalistycznego sprzętu medycznego.

12 - Sala artystyczna - Sala komputerowa (ICT) - Jacuzzi room - Multi- sensory studio clinic - Soft play room

13

14 WYPOSAŻENIE SAL Każda z sal wyposażona jest w tablicę interaktywną, aneks kuchenny oraz podstawowy sprzęt gospodarstwa domowego. Dodatkowo w każdej sali znajduje się duży materac, który służy zarówno do relaksacji jak i do czynności pielęgnacyjnych. Sprzęt dobierany jest w taki sposób, aby każdy uczeń mógł pracować( klawiatura do komputera, switch). W przypadku gdy w klasie jest uczeń z nadwagą do klasy przydzielany jest dodatkowy asystent. Uczniowie wymagają nieustannie wsparcia medycznego, dlatego zatrudnione są dodatkowo dwie pielęgniarki które sprawujące opiekę nad podopiecznymi centrum.

15 Maria Regina College Dun Manwel Attard Young Adult Education Resource Centre, to placówka przeznaczona dla uczniów w wieku od 16 do 22 lat z niepełnosprawność intelektualną, problemami specyficznymi w nauce, wychowawczymi i emocjonalnymi, komunikacyjnymi, sensorycznymi, fizycznymi oraz niepełnosprawnością sprzężoną.

16 - Kontakty z firmami o różnorodnych profilach (small business), - Praktyki w biurach, bibliotekach itp. -Praktyki w zakresie „gospodarstwa domowego” realizowane na terenie szkoły, - Zróżnicowane w swej treści treningi np. trening komunikacyjny związany z poruszaniem się po mieście środkami komunikacji miejskiej - Różnego rodzaju projekty np. projekt „Kawiarnka, udział w maltańskich targach ślubnych.

17

18 SYTAUCJA ABSOLWENTÓW SZKOŁY Po ukończeniu 22 roku życia podopieczni mogą: - dalej rozwijać swoje umiejętności w warsztatach terapii zajęciowej ATC ( na Malcie istnieje 7 takich placówek i są one najczęściej wybierane przez rodziców) lub - rozpocząć 2 letni trening zawodowy po którym dorosły może starać się o pracę. Aktualnie Maria Regina Resource Centre pracuje nad programem ACCREDITATION oraz DOKUMENTEM (Certyfikatem ogólnie rozpoznawalnym) POTWIERDZAJĄCYM WYKSZTAŁCENIE SWOICH ABSOLWENTÓW.

19


Pobierz ppt "„Kreowanie nowej jakości edukacji specjalnej kluczem do sukcesu ucznia z niepełnosprawnością intelektualną” Malta X 2015r."

Podobne prezentacje


Reklamy Google