Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Niebezpieczeństwo w sieci!. Internet jest jednym z najpopularniejszych medium. Dzięki niemu mamy dostęp do np. wiadomości, informacji sportowych, jest.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Niebezpieczeństwo w sieci!. Internet jest jednym z najpopularniejszych medium. Dzięki niemu mamy dostęp do np. wiadomości, informacji sportowych, jest."— Zapis prezentacji:

1 Niebezpieczeństwo w sieci!

2 Internet jest jednym z najpopularniejszych medium. Dzięki niemu mamy dostęp do np. wiadomości, informacji sportowych, jest to doskonały sosób na komunikowanie się, czy też robienie zakupów. Często nie zdajemy sobie sprawy z ryzyka korzystania z internetu.

3 Pozyskiwanie danych osobowych bez wiedzy użytkownika Podczas wypelniania formularzy rejestracyjnych, formularzy przy zakupach Gdy wchodzimy na niektóre strony internetowe Programy mające na celu śledzenie najważniejszych działań użytkownika Poprzez tzw. phishing tzn. podszywanie się pod firmy godne zaufania z prośbą o padanie pewnych pilnych danych.

4 Niebezpieczne kontakty Internet umożliwia nawiązwanie nowych znajomości i łatwe znajdowanie ludzi. Należy pamiętać, że nigdy nie wiemy kto siedzi po drugiej stronie monitora. Według badań aż 69% gimnazjalistów poznało w internecie kogoś, kogo wcześniej nie znało. Co bardziej niepokojące, aż 31% spotkało się z taką osobą na żywo. Niestety wiele takich spotkań kończy się tragedią.

5 Cyberprzemoc Może ona przyjmować rózne formy. Jedną z nich jest np. zamieszczanie kompromitujących materiałów, czy tworzenie specjalnych, obraźliwych stron lub profili. Cyberprzemoc coraz częściej zdarza się na portalach społecznościowych typu facebook.

6 Co zrobić, aby nie zostać ofiarą cyberprzemocy? Dbać o prywatność swoich danych osobowych Chronić swoje hasła i loginy Nie klikać w podejrzane linki Nie ufać osobom poznanym w sieci Nie wysyłać zdjęć, filmików itp. do osób poznanych w sieci

7 Stalking w sieci Stalking to natrętne i złoślie przesladowanie drugiej osoby, lecz stalking w internecie to: Prześladowanie przy użyciu poczty elektronicznej (przesyłanie maili wbrew woli ofiary, rozsyłanie maili z konta ofiary bez jej zgody) Prześladowanie w sieci (podszywanie się pod daną osobę, wysyłanie zdjęć ofiary, pisanie obraźliwych komentarzy) Prześladowanie przy użyciu komputera ofiary (nanoszenie wirusów, instalowane programów szpiegujących, niszczsenie danych z twardego dysku)

8 Gdzie szukać pomocy? Strona internetowa: www.helpline.org.plwww.helpline.org.pl Bezpłatne numery telefonu: 1) 0 800 100 100 2) 0 801 615 005

9 Koniec :) PREZENTACJĘ WYKONAŁA: AGNIESZKA MARKOWSKA


Pobierz ppt "Niebezpieczeństwo w sieci!. Internet jest jednym z najpopularniejszych medium. Dzięki niemu mamy dostęp do np. wiadomości, informacji sportowych, jest."

Podobne prezentacje


Reklamy Google