Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ludzie uzależniają się od tytoniu, alkoholu, substancji odurzających i psychotropowych, hazardu, nadmiernego lub niedostatecznego jedzenia oraz wielu.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ludzie uzależniają się od tytoniu, alkoholu, substancji odurzających i psychotropowych, hazardu, nadmiernego lub niedostatecznego jedzenia oraz wielu."— Zapis prezentacji:

1

2 Ludzie uzależniają się od tytoniu, alkoholu, substancji odurzających i psychotropowych, hazardu, nadmiernego lub niedostatecznego jedzenia oraz wielu innych czynników. Uzależnienie może się pogłębić i spowodować niebezpieczne konsekwencje.

3 Co to są używki? Używka – substancja wywierająca określony wpływ na organizm Używki mogą być przyjmowane w celach rekreacyjnych, z powodu uzależnienia (alkohol, nikotyna, narkotyki).

4

5 Wpływ nikotyny na organizm człowieka: -powoduje zahamowanie wzrostu u dzieci i młodzieży -opóźnia rozwój umysłowy - obniża odporność organizmu na choroby

6 - wywołuje choroby układu oddechowego - często jest to rak płuc

7 - powoduje, że cera staje się szara i brzydka

8 - wywołuje choroby serca

9 Wraz z dymem papierosowym wdychamy też niebezpieczny dla organizmu tlenek węgla. Bardzo mocno wiąże się on z czerwonymi krwinkami, które nie mogą wówczas transportować tlenu. Jesteśmy niedotlenieni, wiele komórek ginie.

10 Wpływ alkoholu na organizm człowieka: -uszkadza narządy wewnętrzne: serce, wątrobę - niszczy korę mózgową - osłabia pamięć - zagraża bezpieczeństwu życia

11 - Utrudnia uczenie się

12 - uszkadza słuch i wzrok

13 Dziękujemy za uwagę Katarzyna Szlacheta Wiktoria Rudowicz


Pobierz ppt "Ludzie uzależniają się od tytoniu, alkoholu, substancji odurzających i psychotropowych, hazardu, nadmiernego lub niedostatecznego jedzenia oraz wielu."

Podobne prezentacje


Reklamy Google