Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

BĄDŹ AKTYWNYY! TRZYMAJ FORME! Około 60% Polaków deklaruje, że modyfikacja diety to najczęściej wprowadzana przez nich zmiana. Jednak tym, co przemawia.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "BĄDŹ AKTYWNYY! TRZYMAJ FORME! Około 60% Polaków deklaruje, że modyfikacja diety to najczęściej wprowadzana przez nich zmiana. Jednak tym, co przemawia."— Zapis prezentacji:

1

2 BĄDŹ AKTYWNYY! TRZYMAJ FORME!

3 Około 60% Polaków deklaruje, że modyfikacja diety to najczęściej wprowadzana przez nich zmiana. Jednak tym, co przemawia za zmianą sposobu odżywiania jest po prostu zdrowie. Ponad 90% naszych rodaków deklaruje, że przywiązuje wagę do zdrowego odżywiania.

4 WPŁYW AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ NA NASZE ZDROWIE Wiele badań epidemiologicznych potwierdza wpływ zmniejszonej aktywności fizycznej na rozwój chorób m.in. otyłości, cukrzycy choroby niedokrwiennej serca, na świecie.Systematyczne uprawianie ćwiczeń fizycznych, poprzez zwiększenie wydatku energetycznego, sprzyja nie tylko obniżeniu masy ciała, ale także wywołuje wiele korzystnych zmian w organizmie człowieka.

5 9 NAWYKÓW ŻYWIENIOWYCH, KTÓRE MUSISZ ZNAĆ REGULARNOŚĆ 4 – 5 POSIŁKÓW DZIENNIE ŚNIADANIE? – JAK NAJBARDZIEJ! UROZMAICENIE NATURALNOŚĆ PIJ WODĘ! SÓL MNIEJ! WYBÓR PIECZYWA

6 JAK SIĘ ZDROWO ODŻYWIAĆ? Jak się zdrowo odżywiać? - to pytanie dręczy każdego, kto dba o swoje zdrowie i chce posiadać zgrabną sylwetkę. Zdrowa dieta to przede wszystkim dostarczanie organizmowi w odpowiednich ilościach składników odżywczych (białko, tłuszcze, węglowodany, witaminy, składniki mineralne) i zastosowanie odpowiednich technik kulinarnych. Przede wszystkim jest to dieta urozmaicona pod względem produktów spożywczych. Ważne jest nabycie odpowiednich nawyków, dzięki którym zdrowe żywienie wcale nie będzie trudne oraz pozwoli na pozbycie się zbędnych kilogramów.

7 PIRAMIDA ZDROWEGO ODŻYWIANIA

8 PROSTE SPOSOBY, JAK ZWIĘKSZYĆ AKTYWNOŚĆ FIZYCZNĄ!

9 1. ZMIEŃ SPOSÓB DOJAZDU DO PRACY Jeśli masz możliwość zamień samochód na rower lub spacer. Jeśli już dojeżdżasz komunikacją miejską wysiądź 1-2 przystanki wcześniej. Możesz również zaparkować w dalszej części parkingu. Zawsze wybieraj schody zamiast windy.

10 2. WYKONUJ PRACĘ NA STOJĄCO Zamiast siedzenia za biurkiem postaraj się, jak najczęściej wstawać. Zamiast dzwonić załatwiaj sprawy osobiście. Staraj się odchodzić od biurka, jak najczęściej. Podczas rozmowy telefonicznej wstań.

11 3. RÓB SOBIE KRÓTKIE PRZERWY Zamiast przeglądać maile przygotuj sobie krótki trening rozciągający – zacznij od szyi, potem ramiona i klatkę piersiową, na końcu nogi i stopy.

12 4. ZASTĄP FOTEL PIŁKĄ Możesz zastąpić fotel mocno napompowaną piłką do fitnessu. Nie musisz siedzieć na niej przez cały dzień pracy. Wystarczy 10-15 minut w ciągu godziny. Pomoże Ci to pracować nad zachowaniem równowagi oraz zgrabną sylwetkę – ćwiczenia z wykorzystaniem piłki najlepiej rzeźbią mięśnie głębokie.

13 5. ZAPLANUJ AKTYWNOŚĆ W SWOIM TERMINARZU Dzięki temu zawsze będziesz mieć 10-15 minut, aby znaleźć czas na trening. Zawsze kiedy sprawdzisz terminarz będzie pamiętać o swoim codziennym obowiązku. Nastawisz się na działanie i łatwiej będzie ci wprowadzić regularną aktywność fizyczną.

14 6. OGRANICZ CZAS PRZED KOMPUTEREM LUB TELEWIZOREM Zamiast spędzić popołudnie na kanapie poświęć je na aktywne spędzanie czasu. Zabierz rodzinę na spacer, na basen lub wyjdź z psem na spacer. Możesz również zachęcić koleżankę z pracy, aby razem zapisać się na siłownię lub fitness.

15 7. ZMIEŃ SWOJE NASTAWIENIE Aby wprowadzić więcej aktywności fizycznej w swoim życiu lub zmienić dietę należy popracować nad swoim nastawieniem. Zamiast mówić „ nie mam czasu” staraj się myśleć „chcę prowadzić zdrowy styl życia”, „zrobię coś dla siebie”.

16 8. PROGRAMY TRENINGOWE Jeśli nie masz czasu, aby odwiedzić siłownię skorzystaj z program dostępnych on-line. Możesz ćwiczyć w domu przed telewizorem, nie trąc czasu na dojazdy i stanie w korku.

17 OD CIEBIE ZALEŻY, W JAKI SPOSÓB ZORGANIZUJESZ SWÓJ DZIEŃ. DZIĘKI TYM PRZYKŁADOM BĘDZIE CI ŁATWIEJ PROWADZIĆ ZDROWY STYL ŻYCIA.

18 DZIĘKUJE ZA OBEJRZENIE ! Autor :Aleksandra Oleksy kl. 5d


Pobierz ppt "BĄDŹ AKTYWNYY! TRZYMAJ FORME! Około 60% Polaków deklaruje, że modyfikacja diety to najczęściej wprowadzana przez nich zmiana. Jednak tym, co przemawia."

Podobne prezentacje


Reklamy Google