Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Co to jest algorytm? Uporządkowany i uściślony sposób rozwiązania danego problemu, zawierzający szczegółowy opis wykonywanych czynności w skończonej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Co to jest algorytm? Uporządkowany i uściślony sposób rozwiązania danego problemu, zawierzający szczegółowy opis wykonywanych czynności w skończonej."— Zapis prezentacji:

1 Opis problemu i przedstawienie sposobu jego rozwiązania w postaci graficznej

2 Co to jest algorytm? Uporządkowany i uściślony sposób rozwiązania danego problemu, zawierzający szczegółowy opis wykonywanych czynności w skończonej liczbie kroków.

3 Sformułowanie problemu
Sposób rozwiązania (algorytm) Wybór narzędzia (np. program)

4 Etapy rozwiązywania problemu
Sformułowanie zadania Określenie danych wejściowych Ustalenie celu, czyli wyniku Określenie metody rozwiązania, czyli wybór algorytmu Przedstawienie algorytmu w wybranej postaci: Opis słowny Lista kroków Schemat blokowy Program w wybranym języku programowania Analiza pewności rozwiązania Testowanie rozwiązania dla różnych danych – ocena efektywności przyjętej metody.

5 Lista kroków – czyli przedstawienie algorytmu w kolejnych punktach
Jak ugotować budyń?

6 Schemat blokowy - symbole
Wejście / wyjście Wprowadź dane / wyprowadź wynik warunek Wykonaj obliczenia (funkcja przypisania)

7 Zadanie 1 Narysuj schemat blokowy obliczenia pola trójkąta. Sprawdź działanie algorytmu w programie Eli2d

8 Zadanie 2 Przedstaw w postaci schematu blokowego algorytm obliczania objętości ostrosłupa o wysokości H. Podstawą ostrosłupa jest trójkąt prostokątny o przyprostokątnych a i b.

9 Zadanie 3 Przedstaw w postaci schematu blokowego algorytm rozwiązania następującego zadania: Znajdź cenę 1 m2 łąki o powierzchni 80 arów, za którą zapłacono zł.

10 Dziękuję za uwagę i pracę na lekcji.


Pobierz ppt "Co to jest algorytm? Uporządkowany i uściślony sposób rozwiązania danego problemu, zawierzający szczegółowy opis wykonywanych czynności w skończonej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google