Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

H. Zdrowo si ę od ż ywiam gdy… Stosuję prawidłowy jadłospis na co dzień. Jem lekkie i pożywne posiłki, według piramidy prawidłowego odżywiania. Nie spożywam.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "H. Zdrowo si ę od ż ywiam gdy… Stosuję prawidłowy jadłospis na co dzień. Jem lekkie i pożywne posiłki, według piramidy prawidłowego odżywiania. Nie spożywam."— Zapis prezentacji:

1 h

2 Zdrowo si ę od ż ywiam gdy… Stosuję prawidłowy jadłospis na co dzień. Jem lekkie i pożywne posiłki, według piramidy prawidłowego odżywiania. Nie spożywam w dużych ilościach słodyczy, napojów gazowanych oraz tłustych rzeczy takich jak np. hamburgery, frytki oraz chipsy itd. Jem często w ciągu dnia, ale w mniejszych ilościach.

3 Jestem zdrowa gdy :

4 Obiad: Zupa : Barszcz ukraiński, Spaghetti Bolognese, Kompot śliwkowy. II Śniadanie: Płatki wielozbożowe, jogurt wiśniowy, sok marchwiowy. Podwieczorek: Kisiel z owocami, ciasto Jogurtowe, sok pomarańczowy. Kolacja : bułka cebulowa z jajecznicą i koperkiem, jabłko, herbata cytrynowa Śniadanie : ciemne pieczywo z twarożkiem i szczypiorkiem, Rzodkiewka, ogórek zielony, herbata owocowa.

5 Zdrowe odżywianie - sposób odżywiania, polegający na jedzeniu posiłków korzystnych dla zdrowia w celu zapewnienia lub poprawy zdrowia. Istotne jest zmniejszenie wystąpienia chorób takich jak otyłość, nowotwory, choroby serca. Zdrowa dieta polega na spożywaniu odpowiednich ilości niezbędnych składników odżywczych i wody. Składniki pokarmowe mogą być dostarczane w postaci różnych produktów, dlatego wiele sposobów odżywiania może być uznane za zdrowe. Należy zapewnić odpowiednią ilość tłuszczy, białka, węglowodanów oraz soli mineralnych.

6 Zdrowo sp ę dzam czas wolny Biegam Jeżdżę na rowerze, rolkach itd. Pływam Tańczę Gram w berka itp. Na świeżym powietrzu

7 ZDROWIE Dziękuję Paulina Bryś kl.6.


Pobierz ppt "H. Zdrowo si ę od ż ywiam gdy… Stosuję prawidłowy jadłospis na co dzień. Jem lekkie i pożywne posiłki, według piramidy prawidłowego odżywiania. Nie spożywam."

Podobne prezentacje


Reklamy Google