Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ZABRZE MOJE MIASTO MULTIMEDIALNA WYCIECZKA PO ZABRZU!

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ZABRZE MOJE MIASTO MULTIMEDIALNA WYCIECZKA PO ZABRZU!"— Zapis prezentacji:

1

2 ZABRZE MOJE MIASTO MULTIMEDIALNA WYCIECZKA PO ZABRZU!

3 SPIS TREŚCI Kilka słów o historii Zabrza Mapa Zabrza Teatr Nowy Wieża wodna Admiral Palast Cmentarz żydowski Borsig Kościół Św.Anny Szyb kopalni „Concordia” Stare uliczki Zabrza Stare budynki przy ul.3-go Maja Herb miasta

4 Kilka słów o historii miasta Zabrze położone jest na Górnym Śląsku. Prawa miejskie otrzymało w roku 1922.Miasto, w którym mieszkamy liczy sobie 125,4 tyś mieszkańców. Przed uzyskaniem praw miejskich Zabrze było jedną z największych wsi w Europie.Zabrze położone jest na Górnym Śląsku. Prawa miejskie otrzymało w roku 1922.Miasto, w którym mieszkamy liczy sobie 125,4 tyś mieszkańców. Przed uzyskaniem praw miejskich Zabrze było jedną z największych wsi w Europie.

5 Mapa Zabrza Mapka Zabrza z wyszczególnionymi dzielnicami miasta

6 Teatr Nowy Zabrzański teatr znajduje się w dawnym budynku huty „ Donnesmarck”, w którym mieściło się kasyno przeznaczone dla prominentów huty oraz miasta.

7 Wieża wodna Powstała w latach 1909-1911. Wieża znajduje się przy ul. Zamoyskiego,widać ją z okien naszej szkoły.

8 Admiral Palast Budynek powstał w 1938r. Stoi przy ul. Wolności 305. Jego boczne ściany ozdobione są płaśkorzeźbami ludzkich głów, które są symbolem ludzi mieszkających na 5 kontynentach.

9 Cmentarz żydowski Cmentarz ten zlokalizowany jest przy ul.Cmentarnej.Powstał w 1880 r.

10 „Borsig” To nazwa dawnego osiedla robotniczego, zlokalizowanego w dzielnicy Zabrza –Biskupice.Jest to najstarsze osiedle robotnicze tego typu na Śląsku. W jednym domu mieszkają –nadal - 4 rodziny.

11 Kościół św.Anny To dobrze znany nam kościół do którego systematycznie uczęszczamy. Kościół powstał w latach 1897-1900.

12 Szyb kopalni „Concordia” Wieża wyciągowa i nadszybie szybu „Maciej”

13 Stare uliczki Zabrza Ulica Jagielońska Uliczka i budynki powstały na początku XX wieku jako osiedle dla pracowników huty.

14 Stare budynki przy ul.3-go Maja Kolejne zdjęcie przedstawiające wieże ciśnień. Wieża przedstawiona na tym zdjęciu zlokalizowana jest przy szpitalu na ul. 3-go Maja i jest jednym z wielu pięknych starych budynków znajdujących się przy tej ulicy. Wieża ta stanowi część zabudowań szpitalnych.

15 Herb Zabrza To herb naszego miasta

16 PREZENTACJĘ DLA UCZNIÓW KLASY I GIMNAZIUM OPRACOWAŁA MGR MARLENA DUDŁO


Pobierz ppt "ZABRZE MOJE MIASTO MULTIMEDIALNA WYCIECZKA PO ZABRZU!"

Podobne prezentacje


Reklamy Google