Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ZAJĘCIA AKADEMICKIE W INSTYTUCIE WŁÓKIEN NATURALNYCH I ROŚLIN ZIELARSKICH.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ZAJĘCIA AKADEMICKIE W INSTYTUCIE WŁÓKIEN NATURALNYCH I ROŚLIN ZIELARSKICH."— Zapis prezentacji:

1 ZAJĘCIA AKADEMICKIE W INSTYTUCIE WŁÓKIEN NATURALNYCH I ROŚLIN ZIELARSKICH

2  8 marca klasy biol-chem 1E i 1F uczestniczyły w zajęciach w Instytucie Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich.  Uczniowie mieli okazję obejrzeć Zakład Biotechnologii.

3 Dowiedzieliśmy się wiele o hodowlach kultur in vitro (łac. w szkle) w pomieszczeniach hodowlanych– fitotronach, które zapewniają rośliną stałą temperaturę oraz odpowiednie naświetlenie.

4  Rośliny, głównie tytoń czy konopie, są hodowane na specjalnych pożywkach, które za sprawą agaru mają postać żelu.

5 Widzieliśmy z bliska nowoczesną aparaturę, np. komory laminarne (na zdjęciu), które umożliwiają pracę w sterylnych warunkach, spektrofotometr NanoDrop oraz zestaw do dokumentacji obrazu z rozdziału elektroforetycznego.

6  Na koniec wysłuchaliśmy wykładu Aleksandry Wawro o tytule „Tasowanie genomowe”, który traktował o drożdżach i ich biotechnologicznych możliwościach.

7  Dzięki wspaniałemu sztabowi Instytutu zajęcia przebiegły w miłej atmosferze. Oprócz przypomnienia sobie podstaw biotechnologii dowiedzieliśmy się wiele cennych informacji na temat hodowli kultur in vitro oraz laboratorium i urządzeń tam się znajdujących. Przygotowała: Magdalena Przybylska kl. 1F


Pobierz ppt "ZAJĘCIA AKADEMICKIE W INSTYTUCIE WŁÓKIEN NATURALNYCH I ROŚLIN ZIELARSKICH."

Podobne prezentacje


Reklamy Google